tuvalet ve banyoda lagim kokusu 1

Kameralı Robotla Tıkalı Kanal Borusu Açma

İstanbul robotla tıkalı kanal borusu açan firma tıkanmış olan banyo, tuvalet ve lavabo gibi kanallarda etkin olarak temizlik sağlamaktadır. Kullanılan kameralı görüntüleme cihazları ile tıkanıklığın sebebi tespit edilir ve tıkanıklığın türüne göre robot cihazla kanal açma işlemi yapılır. Kanal tıkanıklıkları, gider borularının olduğu her yerde meydana gelen tesisat sorunlarıdır. Tuvaletlerden taşan sular, lavabolardan taşan sular kanal tıkanıklığının habercisidir.

Özellikle mutfak lavaboları kanal tıkanıklığının en yoğun yaşandığı yerlerden biridir. Mutfak lavabolarına dökülen atık yağlar kanalizasyona gidemez ve gider borusunun iç çeperine yapışarak tabaka haline gelir. Zamanla bu tabaka kalınlaşarak borunun iç çapını daraltır ve su geçişini engeller, bu da kanal tıkanıklığına neden olur. Banyo lavabolarında da lavaboya atılan saç ve sabun artıkları da zamanla aynı şekilde kalın bir tabaka meydana getirerek tıkanıklıklara neden olur. Dairelerde kanal tıkanıklıkları olabildiği gibi bina ana hattında da kanal tıkanıklığı yaşanmaktadır.

Robotla Tıkalı Kanal Borusu Nasıl Açılır?

Kanal tıkanıklıkları artık son teknoloji ürünü cihazlarla açılmaktadır. Bu cihazların kullanılmasının yanı sıra tecrübeli, eğitimli ve kullandığı cihazı tanıyan profesyonel ekiplerin de kanal tıkanıklığı açma işlemlerini yapması gerekir. Robotla tıkalı kanal borusu açmak için öncelikle sorunun nereden kaynaklandığı tespit edilir. Bunun için kameralı görüntüleme cihazları kullanılır. Elde edilen görüntüler sayesinde deneyimli ekip tıkanıklığın sebebini tespit eder.

Tıkanıklık yabancı bir cisim ya da kireçlenme gibi bir sebeptense robot cihazın ucuna uygun başlık takılır ve kanal içine salınır. Cihaz ile kırılan parçalar çıkarılır. Kanal tıkanıklıkları bazen cisimler nedeniyle değil de kanalın eğiminin yetersiz olmasından dolayı da olabilir. Bunun için farklı çözüm yolları üretilir.

Tıkalı Kanal Borusu Açıldıktan Sonra

Robotla tıkalı kanal borusu açıldıktan sonra, ileride oluşabilecek büyük sorunları önceden tespit etmek amacıyla kameralı sistem ile kanal içinde görüntüleme yapılır.

Bu sayede kanal içinde oluşan sorunlar ilk aşamada tespit edilerek önlemleri alınır. Bu sorunlardan biri kanal borusundaki çatlaklardır. Kameralı görüntüleme sistemi ile bu çatlaklar tespit edilerek ileride daha büyük problemlere neden olmaması için bu borular değiştirilir.

Şimdi Ara