DSC 1352 copy min

İstanbul Kameralı Sistemle Banyoda Su Sızıntısı Bulan Tesisatçı

İstanbul kameralı sistemle banyoda su sızıntısı bulan tesisatçı firmalar, son teknoloji cihazlarla ortalığı kırmadan dökmeden sorunu kökünden çözmektedirler. Eskiden su sızıntısı tespiti için evinizde birçok yer kırılırdı. Hem madden hem de manen zarara uğrardınız. Artık tesisatçılıkta o kadar güzel sistemler çıktı ki, kırıp dökmeye gerek kalmadan kameralı sistemle banyoda su sızıntısını bulan tesisatçılar hizmet vermeye başlamıştır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey her eline kameralı sistem alan tesisatçı su sızıntısı kaçağını tespit edemez. Kameralı sistemlerin yanı sıra, birtakım farklı cihazların da beraberinde olması gerekmektedir. Çünkü tek bir cihazla su sızıntısı tespiti yapmak mümkün değildir. Kameralı sistemler sadece atık pis su borularındaki su sızıntılarının tespiti için kullanılan boru içi kamera sistemleridir. Bunun yanı sıra temiz su borularında ve kalorifer tesisatlarında oluşan su sızıntılarını tespit etmek için farklı cihazların kullanılması gerekmektedir.

Banyoda Oluşan Su Sızıntıları Neden Olur?

Genellikle banyo ve mutfaklarda oluşan su sızıntıları alt kat komşunun tavanına sararma, su damlaması ve rutubetlenme şeklinde belirtiler ile ortaya çıkar. Banyoda oluşan su sızıntıları genellikle pis su kaçakları ya da temiz su kaçakları şeklinde olmaktadır. Kameralı sistem ile çalışan tesisatçılar evinize geldikleri zaman ilk olarak şebeke borularında kaçak olup olmadığını araştırılır. Bunun için sisteme takılan manometre ile temiz su tesisatının ölçümünü yaparlar. Tesisat ölçümünde tesisatta kaçak olduğu tespit edilirse, sıra o kaçağın nereden kaynaklandığını bulmak için akustik dinleme cihazları ile dinleme safhasına geçilecektir. Akustik dinleme cihazını kullanan teknik personelin oldukça konuya hâkim olması gerekmektedir. Su sızıntısının yerini tam olarak tespit ettikten sonra bir iki fayans kırılarak su kaçağının tamiri yapılır. Atık pis su borlarında oluşan su sızıntılarının tespiti için boru içi kamera sistemleri kullanılır. Boru içine salınan kamera ile su sızıntısının yeri kolaylıkla görüntülenebilir.

Su Sızıntısını Kamerayla Bulan Tesisatçı

Herkesin başına gelebilecek sorunlardan biri olan su kaçaklarının yerini tespit etmek oldukça sabır gerektiren bir iştir. Kamerayla su kaçağı tespiti yapan firmalar sayesinde artık su sızıntıları sorun olmaktan çıkmıştır. Kamerayla su sızıntısını tespit eden firmalar, su kaçağının yerini noktasal olarak tespit ederek, onarımını yaparlar. Temiz su borularındaki ve kalorifer tesisatlarındaki su sızıntılarının boyutu küçük ise kimyasal ilaçlar ile borunun tamiri yapılabilmektedir. Bu sayede hiçbir şekilde kırıp dökme işlemi yapılmamaktadır.

Şimdi Ara