IMG 3096

Kameralı Cihazla Su Sızıntısını Tespit Etme ve Tamir

İstanbul su sızıntısı tamiri için öncelikle su sızıntısının yerini tespit etmek gerekir. Sıradan tesisatçılar deneme yanılma yöntemi ile su sızıntısı tespiti yaptıkları için maliyetli ve zaman kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle su sızıntısının yerini tespit edebilmek için teknolojik cihazlar kullanan firmalara başvurmak gerekir.

Bu sayede hem düşük maliyetle hem de zaman kaybı olmadan sorun kısa sürede çözülecektir. Bilgisayarlı su sızıntısı tespit cihazlarının kullanılması sayesinde su sızıntılarının tespiti daha kolay yapılacak ve çok daha kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Su sızıntısı tespiti yaparken bu firmalar birkaç farklı cihazdan faydalanırlar. Bazen nemölçer kullanılarak su sızıntısının yerini tespit etmek kolay olmayabilir. Bu nedenle birden fazla cihazın birlikte kullanılması gerekir.

Cihazla Su Sızıntısı Bulma

Tesisat sorunlarında artık teknolojik cihazlardan yararlanmak zaruret haline gelmiştir. Bu cihazların kullanılması ile kırıp dökme olmadan çok kısa sürede su sızıntısı tespiti ve tamiri yapılabilmektedir. Etrafın kırılıp dökülmeden bu şekilde hızlı bir şekilde sorunun çözülmesi artık herkesin istediği bir durum haline gelmiştir.

Su sızıntısı tespiti için hizmet veren firmalar, su sızıntısı yeri bulma uygulaması ile sızıntının kaynağını, nereden geldiğini ve nereden sızıntı yaptığı gibi sorulara cevap bulmaktadırlar. Su sızıntısının yerini tespit eden bu firmalar, su sızıntısının temiz su borusundan mı, pis su borusundan mı kaynaklandığını belirleyerek tamirini gerçekleştirirler. Temiz su borularındaki sızıntıların tespiti ve tamiri daha kısa sürede olmaktayken, atık su borularındaki sızıntıların tespit ve tamiri biraz daha zordur.

Su Sızıntısı Neden Tespit Edilmelidir?

Su sızıntılarının tespitinin yapılmaması durumlarında, bu kaçaklar ileride daha büyük tesisat sorunlarına neden olabilir. Bilgisayarlı sistemlerle yaptırılan su sızıntısı tamirleri tadilat olmadan daha kısa sürede gerçekleşeceği için maddi kayıp da azalacaktır. Su sızıntıları, nem, küf ve mantar oluşumuna neden olacağı için çeşitli sağlık problemlerine de neden olacaktır.

Su sızıntıları binalarda çürümelere neden olur. Su tesisatının ömrünün uzun olması yine su sızıntılarının zamanında tespit edilip tamir edilmesiyle doğru orantılıdır. Su sızıntılarının tamiri temiz su borularında kimyasal ilaçlarla yapılmaktadır. Diğer su sızıntılarında ise noktasal tespit yapıldığı için ufak bir kırıkla tamir yapılabilmektedir.

Şimdi Ara