d89abdbe e8b8 41e3 a30b e960055508f3

İstanbul Kanalizasyon Borusu Açma

İstanbul kanalizasyon borusu açma işlemleri artık kırp dökmeden robot ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Binadan kanalizasyona giden ana boru tıkandığında robotla tıkanıklık açan profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Bu firmalar kanalizasyon borularının içini görüntülemekte ve bu boruların içini yıkamaktadırlar. Bina altyapısındaki kanalizasyon borularındaki çeşitli sebeplerle oluşan arızalar boru içine gönderilen kamera ile tespiti kolaylıkla yapılmaktadır. Kanalizasyon borularındaki kırı ya da delik olan yerleri kameralı sistemler ile görüntüleyen firmalar, aynı zamanda bina sakinlerine de bu görüntüleri izletmektedirler.

Kırmadan Robot ile Kanal Açma

Atık pis suların toplanıp kanallar yardımıyla atılmasını sağlayan altyapı sistemi kanalizasyon olarak adlandırılır. Bu sistemlerde genellikle büz ya da künk gibi büyük borular kullanılır. Bu borularda meydana gelen herhangi bir arıza sonucu, etrafa kötü koku yayılma ve bina içerisinde duvarlarda kabarma ve rutubet gibi belirtilere neden olur. Kanal borularında oluşan tıkanıklıklarda robot ile kanal tıkanıklığını açan firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar teknolojik cihazlar kullanarak boruyu en az hasarla tamir etmektedirler. Kullanılan cihazlar sayesinde tıkanıklığın yeri kolaylıkla tespit edilir ve minimum kırma işlemi yapılarak müşterinin tadilat masraflarından kurtulması sağlanır. Kanalizasyon borusu açma makinesi ile yapılan işler hem temiz, hem daha az maliyetli hem de çok daha kısa zamanda gerçekleşmektedir.

Kanalizasyon Açma İçin Kullanılan Cihazlar

Kanalizasyon açan firmalar bu iş için birkaç farklı cihazdan yararlanmaktadırlar. Kameralı kanalizasyon açma aracı olarak bilinen bu cihazlar kanalizasyonun içine gönderilerek tıkanıklığın yeri tespit edilir. Tıkanıklığın yeri tam olarak belirlendikten sonra robot cihaz kanala gönderilerek tıkanıklık açılır. Kanalizasyon içinde çekilen görüntüler kayıt altına alınır. Müşteri dilerse bu görüntüler kendisine iletilir ve tıkanıklığın sebebi açıklanır. Kullanılan bu cihazlar her tesisatçının elinde bulunmamaktadır. Bu cihazlar ithal ve pahalı cihazlardır. Bu nedenle mahalle tesisatçılarının elinde bu cihazlardan yoktur. Kanalizasyon açma hizmeti için mutlaka robot cihazlarla iş yapan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Kanal açma makinesi ile kanalizasyon giderinin yanı sıra, tuvalet, lavabo, mutfak ve pimaş tıkanıklıkları da kolaylıkla açılabilmektedir.

Şimdi Ara