DSC 1268 copy min

Kalorifer Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İstanbul kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçağını kapatma işlemi hiçbir yeri kırmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Kalorifer tesisatının içinde sıcak su dolaştığından, tesisatta küçük delikler oluşabilmektedir. Kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçağını tamir eden firmalar bu işi çok ucuza mal etmektedirler. Kombileriniz sürekli olarak su eksiltiyorsa kalorifer tesisatında su kaçağı vardır demektir. Kimyasal ilaçla bu kaçaklar kolaylıkla kapatılmaktadır. Kombinin sürekli su eksiltmesi durumunda sorun kombide değil, tesisattadır. Bu nedenle kombi servisi çağıracağınıza cihazla kaçak tamiri yapan bir tesisatçı çağırmak gerekir. Kalorifer kaçağını tamir eden kimyasal ilaçlar hem yerli hem de ithal ürün olarak piyasada bulunmaktadır. Bu ilaçlarla kalorifer tesisatındaki kaçaklar kolaylıkla tamir edilebilmektedir.

Kimyasal İlaç Kombiye Zarar Verir mi?

Kimyasal ilaçla kalorifer tesisatı tamiri konusunda birçok kişi şüpheyle yaklaşmaktadır. İlacın kombiye zarar vereceği, petekleri tıkayacağı gibi kulaktan dolma bilgiler insanların kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Kimyasal ilaçla kalorifer tesisatı su kaçağı tamiri tesisatın içine kimyasal ilaç göndererek kaçağın tamirini gerçekleştirirler. Kimyasal ilaç hava ile etkileşime girdiği zaman kristalleşerek kaçağı tamir etmektedir. Kimyasal ilaç kombiye zarar vermeyen alkali maddelerden oluşmuştur. Kimyasal ilacın 1yıl garantisi vardır.

Kalorifer Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kombide sürekli olarak su eksilmesi varsa ve sürekli olarak kombiye su takviyesi yapmaya başladıysanız, kalorifer tesisatında kaçak var demektir. Bu durumda kimyasal ilaçla su kaçağı tamiri yapan profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Su kaçağını kimyasal ilaçla tamir eden firma en fazla 1,5 saat içinde kaçağın tamirini yapmaktadır. Kimyasal ilaç uygulanmadan önce peteklerin komple temizliği yapılır. Daha sonra sistemin içine kaçak tamir kimyasalı ekleniyor. Kaçağın tamiri için ilaç sistem içinde 3-7 gün arası dolaşarak kaçağın tamirini yapmaktadır.

Kimyasal İlaçla Su Kaçağı Tamirinden Sonra Yapılması Gerekenler

Kimyasal ilaçla kalorifer tesisatına uygulama yapıldıktan sonra kombi yaklaşık 3-7 gün arası sürekli çalışmalı ve servisin bıraktığı ısı ayarında olmalıdır. Bu süre zarfında kimyasal ilaç su kaçağını tamir edecektir. Bir diğer husus ise kimyasal ilacın uygulanmasından sonraki günlerde kombinin su basıncı sürekli olarak kontrol edilmeli ve ilacın ne oranda başarılı olduğu takip edilmelidir.

Şimdi Ara