DSC 0080 copy min

Tuvalet ve Banyo Giderini Kırmadan Robotla Açma

İstanbul kırmadan boru tıkanıklığı açılır. Özellikle kanalizasyon borularının açılmasında kullanılan en etkili yöntem robot cihazlardır. Teknolojik gelişmeler tesisat sektöründe de birçok gelişmelere sahne olmuştur. Boru tıkanıklıklarının açılması için robot adı verilen cihazlardan faydalanılır.

Robot adı verilen cihazın ucuna tıkanıklığın sebebine uygun bir aparat takılarak kanalizasyon borusuna gönderilir. Giderdeki tıkanıklık tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ya da çocuk bezi gibi yumuşak parçalardan oluşuyorsa, robot cihazın ucundaki aparata dolaşarak geri çekilir ve tıkanıklık açılmış olur. Bunun dışında kireçlenme yada gidere kaçırılan sert bir cisim nedeniyle oluşan tıkanıklıklarda ise robotun ucuna takılan kırıcı ve parçalayıcı aparat ile bu sert cisim parçalanarak kanalizasyona gitmesi sağlanır.

Tuvalet ve Banyo Giderini Kırmadan Açma

Tuvalet ve banyo giderleri, herhangi bir fayansa zarar vermeden kolaylıkla açılabilmektedir. Mutfak giderindeki tıkanıklıklar, banyo süzgeçlerindeki tıkanıklıklar, küvetlerde yaşanan tıkanıklıklar hiçbir yapı malzemesine zarar vermeden açılabilmektedir. Evlerde ve işyerlerinde sürekli kullanılan gider boruları bazen kullanıcı hatalarından bazen de tesisatın hatalı döşenmesinden dolayı tıkanabilmektedir.

Gider borularındaki bu tıkanıklıkların sebebini öğrenmek için kameralı görüntüleme hizmeti veren profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Bu firmalara tıkanıklıkları açmanın yanı sıra kalıcı çözümler üretmektedirler. Giderlerdeki tıkanıklıkların açılması için kameralı ve kamerasız fiyatlandırma yapılmaktadır. Tıkanıklık açma işini yapan mahalle arası tesisatçılar kameralı sistemler kullanmadıkları için tıkanıklıkları geçici olarak açmaktadırlar. Oysaki kameralı firmalar kesin çözüm üretmektedirler.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

• Tuvaletlere atılan tuvalet kâğıtları, çocuk bezleri, ıslak mendille ve hijyenik pedler tıkanıklıklara neden olur.

• Tuvaletlere atılan çocuk oyuncakları da tıkanıklıklara neden olur.

• Mutfak lavabolarında yıkanan bulaşıkların yemek artıkları,

• Mutfak lavabosuna dökülen atık yağların zamanla gider borusunda donarak boruyu tıkaması,

• Banyo lavabolarına ve küvetlere giden saç ve sabun gibi atıkların gideri tıkaması,

• Gider boruları tamirleri sırasında harç, derz, kum gibi atıkların zamanla katılaşarak gider borusunu tıkaması,

• Atık pis su borularının döşenmesi esnasında hatalı eğim verilmesi sonucu tıkanması,

• Gider borularının üzerindeki toprağın zamanla çökmesi sonucu gider borularında tıkanıklık oluşabilir.

Şimdi Ara