İstanbul Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Kırmadan Su Borusu Sıhhi Tesisat Tamiri

Kırmadan Su Borusu Tamiri Sıhhi Tesisat işleri. İstanbul su tesisat borusu tıkanıklığı kırmadan açma işlemleri çeşitli firmalar tarafından yapılmaktadır. Musluklardan az su gelmesi, akan suyun tazyikinin azalması ya da hiç gelmemesi ile kendini gösteren temiz su tesisat borusu tıkanıklığı demir tesisatlar da olabileceği gibi plastik su borusu tesisatlarında da olabilmektedir.

Demir su tesisatı boruları zamanla içinde paslanma meydana geldiği için plastik borulara nazaran daha çabuk tıkanır. Demir borular paslanma ya da kireçlenme gibi sebeplerle tıkanır. Bunun yanı sıra hatalı işçilikler de su borusunun tıkanmasına sebep olur. Plastik boruların tıkanma sebebi ise, plastik su borusunun içinde yeşillenme olması, şebeke suyunun basıncının yetersiz olması ya da plastik borulardaki kaynakların su akışını engellemesi şeklinde olur.

Temiz Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Temiz su borusunda tıkanıklığını açılma işlemi, pis su borularına göre daha zordur. Bazen kullanılan kimyasallar tesisata zarar verebilmektedir. Profesyonel olarak bu işi yapmayanlar bu tıkanıklıkları açamazlar. Hatta açsalar bile farklı sorunları da beraberinde getirirler.

Bununla birlikte temiz su borusu tıkanıklığını açmak için kullanılan kimyasal ilaçları mutlaka tesisatçılar uygulamalıdır. Temiz su tesisat borusu tıkanıklıkları evde kendi başınıza halledebileceğiniz kadar basit işler değildir. Bu nedenle bu işi profesyonelce yapan ve işinin ehli ustalardan yardım almak gerekir. Bazı firmalar su tesisat borusu tıkanıklıklarını garantili olarak açmaktadırlar.

Su Tesisatı Borusu Tıkanıklığı Açan Firmalar

Su tesisatı borusu tıkanıklıkları genellikle yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı oluşur. Temiz su tesisatı borusu tıkanıklıklarını açmak için kamerayla tesisat tıkanıklığını açan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar kamera ile tıkanıklığın yerini tespit ederek tıkanıklığı açma işlemi uygulamaktadırlar. Kamera ile tespit edilmeden su tesisat borusu tıkanıklığı açılmaya çalışıldığında tüm tesisatın yeniden değiştirilmesi gerekebilir.

Bu nedenle son teknoloji cihazlarla bu işi yapan ve profesyonel ekiplerden kurulu firmalardan destek alınmalı ve bu tıkanıklıkların üstesinden gelinmelidir. Temiz su tesisatı boruları bazen kimyasal ilaçlarla da açılabilir. Ancak bilinmelidir ki bu kimyasallar evlerde kullanılan lavabo açlar gibi asidik özelliğe sahip değildir. Bu kimyasalları tesisat işleri ile uğraşan firmalar kullanmaktadır.

Şimdi Ara