bayrampasa su tesisatci su kacagi

Kırmadan Dökmeden İstanbul'da Su Kaçağı Bulan Firma

İstanbul kırmadan su kaçağı tespiti yapan firma genellikle teknolojik cihazlar kullanarak bu işi profesyonelce yapmaktadır. Bina içinde ve bina dışında su kaçakları can sıkıcı olaylardır. Eskiden su kaçağı tespiti için evimize gelen tesisatçılar su kaçağını tespit için her tarafı kırıp dökerlerdi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte su kaçağı tespiti artık teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.

Su kaçağı tespiti sırasında akustik dinleme cihazları, nem ölçerler, kameralı görüntüleme sistemleri ve termal kameralı sistemler kullanılır. Dolayısıyla su kaçağı tespiti artık kırıp dökme işlemleri yapılmadan son teknoloji cihazlarla kolaylıkla yapılabilmektedir. Su kaçakları, çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşur.

Özellikle eski binalardaki su tesisatının eski olması bunlarda çatlama ve kırılma gibi sorunlar oluşturabileceği için su kaçağı yaşanabilir. Bazen de yeryüzüne yakın oluşan depremlerin su tesisat borularına zarar vermesiyle de su kaçağı oluşur.Su kaçağının uzun süre tespit edilememesi durumunda çok daha farklı senaryolar ortaya çıkabilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisat borularının gömülü olmasından dolayı, su kaçağının tespiti oldukça güç olarak görülmektedir. Oysaki son teknoloji cihazlarla artık su kaçakları tespiti noktasal olarak yapılabilmektedir. Özellikle kullanılan akustik dinleme cihazları ve termal kameralar ile su kaçağının tam olarak nerede olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kullanılan bu cihazlarla su kaçağı tespiti çok kısa bir sürede yapılabilmekte ve onarımı da kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Su kaçakları temiz su borusunda ya da atık pis su borusunda olabilir. Temiz su borularında oluşan su kaçaklarının tespiti akustik dinleme cihazları ve termal kamera yöntemleriyle yapılır.Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti boru içi görüntüleme kameraları ile kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Su kaçağının tespit edilmesinden sonra onlarım işlemine geçilir ve onarım çeşitli kimyasallarla çok kısa sürede tamamlanır.

Su Kaçakları Nasıl Anlaşılır?

Su kaçak tespiti bazen kolayca yapılmayabilir. Hatta bazen su kaçağı tespit edilse bile sorunun ana kaynağı suyun çıktığı yerin metrelerce ilerisinde bile olabilir. Özellikle duvarlardaki kararma, sararma ve çatlamalardan su sızıntısı olabileceği düşünülmelidir. Hatta aylık su faturalarının normal kullanımınızdan çok daha fazla gelmesi de evimizde bir su kaçağı olduğunun kanıtıdır.

Evinizde su kaçağından şüpheleniyorsanız profesyonel bir firmadan destek alarak su kaçağı olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Firmalar kullandıkları teknolojik cihazlarla su kaçağının yerini kolaylıkla tespit edebilmektedir. Bu sayede sizde yüksek fatura ödemekten kurtulabilirsiniz.

Şimdi Ara