IMG 3034

İstanbul'da Klozet ve Rezervuar Montajı Sifon Tamiri

İstanbul klozet rezervuar montajı sifon tamir işlemleri için profesyonel hizmet veren firmalardan destek alınmalıdır. Rezervuarlar genellikle klozet içindeki atıkların kanalizasyona gönderilmesi için kullanılırlar. Sifon içerisinde buluna n 5-6 litrelik su bu işe yarar. Rezervuarların içinde bulunan iç takımlar genellikle 2 yılda bir arızalanmaktadır.

Rezervuarların iç takımları kalitesine bakılmadan alındığı takdirde sürekli su sızıntısı yaparak yüksek su faturasının gelmesine neden olurlar. Rezervuar içindeki takımların arıza yapması neticesinde çok büyük su israfları ortaya çıkmaktadır. Rezervuarlar her sifon çekiminde en az 5 litre suyu kanalizasyona göndermektedir.

Klozet ve Rezervuar Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet ve rezervuar montajı yapmak için öncelikle daireye gelen su ana vanadan kesilir. Daha sonra klozetin monte edileceği yer seçilir ve çalışmaya başlanır. Klozetin duracağı yer işaretlenerek matkapla delinir. Bu işlemin akabinde klozetin bağlantı borusu atık borusuna sokulur.

Atık borusu ile çıkış borusunun birleştirilmesinin ardından yere delinmiş olan deliklere denk getirilerek klozet yere vidalanır. Klozet etrafından su sızmaması için etrafı silikonlanır. Klozetin montajının akabinde üzerine uygun bir rezervuar oturtularak vida ile sabitlenir. Daha sonra su muslukları bağlanır.

Klozet ve Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

Tüm sifonların çalışma mantığı aynıdır. Sifonun içindeki iç takım doldurma ve boşaltma işlevini görür. Doldurma grubunda bazen rezervuarın içine su akmasını sağlayan musluk, rezervuar dolmasına rağmen suyu kesmez. Bu da klozete sürekli su akmasına neden olur. Musluğun suyu kesebilmesi için şamandıranın doğru çalışması gerekmektedir.

Şamandıra ile musluğun bağlantı kısmında contalar bulunur. Bu contalar uzun süre suyun içinde kaldığı için zamanla bozulur. Bu durumda yapılması gereken rezervuarın kapağının açılması ve şamandıranın suyun üzerinde olup olmadığının kontrolüdür. Bazı durumlarda şamandıra patlayabilir ve içine su dolabilir.

Bu durumda şamandıranın değiştirilmesi gerekir. Şamandırada sorun olmadığı durumlarda şamandıranın bağlı olduğu musluk sökülür. Bağlantı kısmındaki conta değiştirilerek tekrar bağlantı yapılır. Genellikle rezervuar içindeki doldurma grubunda oluşan arızalarda doldurma grubunun tamamen değiştirilmesi gerekir. Doldurma grubunda sorun olmadığı durumlarda boşaltma grubunda sorun var demektir. Boşaltma grubunda oluşan sorun grubun en altındaki contayı değiştirmekle halledilebilir.

Şimdi Ara