DSC 0131 copy min

İstanbul Makine ile Lavabo Tıkanıklığı Açan Firma

İstanbul makine ile lavabo tıkanıklığı açan firma yaygın hizmet ağı ve profesyonel tıkanıklık açma yöntemleri ile tıkalı lavaboları açar. Lavabolar her evde en sık kullanılan yerler olduğundan tıkanması halinde hemen açılması gerekmektedir. Giderler içinde en fazla tıkanıklık sorunu lavabolarda ortaya çıkar. Çünkü her gün birden fazla kez kullanılmaktadırlar.

Lavabolara atılan çeşitli atıklar lavabo giderlerinde birikerek ani tıkanıklıklara neden olur. Lavabo tıkanıklıklarında evlerde basit çözümler ile tıkanıklık açılmaya çalışılır. Oysaki bu yöntemler geçici çözümler üretir ve bir süre sonra lavabo tekrar tıkanır. Bu nedenle tıkalı lavaboları makine ile açan profesyonel ekiplerden hizmet alınmalıdır. Makine ile lavabo tıkanıklığını açan firmalar, pimaş giderlerine zarar vermeden tıkanıklıkları açarlar.

Makine ile Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Lavabo giderlerindeki tıkanıklıkların açılması için evlere gelen firmalar, ellerinde çeşitli teknolojik cihazlar getiriler. Bu cihazlar ile tıkanıklıkları kolaylıkla açarlar. Bir lavabo tıkanıklığını açmak için tıkanıklığa neyin sebep olduğunu tespit etmek gerekir. Bunun işçin profesyonel olarak hizmet veren firmalar, kameralı boru içi görüntüleme sistemleri ile boru içini görüntüleyerek tıkanıklığa neyin sebep olduğunu tespit ederler.

Tıkanıklığın tespiti sonrası, robot adı verilen kanal açma makinesinin ucuna tıkanıklığın sebebine göre başlık takılarak tıkalı borunun içine gönderilir. Dönerek ilerleyen bu başlık tıkanıklığa geldiği zaman, eğer kâğıt gibi yumuşak bir şey ise başlığın ucuna dolaşarak geri çekilir. Kireç, harç, derz gibi katı ve sert maddeler nedeniyle tıkanıklık meydana gelmişse bu sefer makinenin başlığına kırıcı başlık takılarak, bu maddeleri kırması sağlanır. Daha sonra tesisatın içi yıkanarak temizlenir.

Lavabo Tıkanıklığı Neden Oluşur?

Günlük hayatta en sık kullanılan yerler banyo ve mutfak lavabolarıdır. Bu lavabolarda oluşabilecek bir tıkanıklık hayatımızı alt üst eder. Banyo lavabolarının tıkanma sebepleri arasında, lavabolara atılan saç ve sakal gibi kıllar ile sabun artıkları birleşerek boru içinde tıkanıklıklara neden olur.

Mutfak lavabolarının tıkanmasının en büyük nedenlerinden biri hanımların bulaşık yıkarken, yemek artıklarını lavaboya kaçırmaları sonucu boruların içinde biriken bu atıklar tıkanıklıklara neden olur. Bunlara önlem alabilmek için lavaboların giderlerine süzgeç yerleştirmek gerekir.

Şimdi Ara