Kameralı Robotla Pimaş Açma

Kameralı Robotla Pimaş Tıkanıklık Açma

İstanbul robotla pimaş tıkanıklığı açma işlemi cihazlı tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Pimaş, ev ve iş yerlerinde kullanılan ve pis su atıklarının rögara gitmesini sağlayan PVC borulara denmektedir. Pimaş tıkanıklıkları genellikle kullanıcı hatalarından dolayı tıkanmaktadır. Tuvalet kâğıtlarının, pedleri, çocuk bezlerinin klozetlere atılması zamanla pimaş borularında tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra harç, derz ve kireç gibi inşaat malzemelerinin pimaşlarda birikerek tıkanıklıklara sebep olmasıdır. Ayrıca, borularda meydana gelen çökmeler ve hatalı döşenmiş borular da tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda tıkalı pimaş açan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar son teknoloji cihazlarla bu sorunu kökünden çözmektedirler.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

Giderin içine gönderilen kamera sistemi sayesinde tıkalı olan pimaşın tespiti yapılır. Yer tespitinin yapılması fazla yerin kırılıp dökülmesinin önüne geçer. Bunun yanı sıra kamera ile tesisatın içindeki problemler de net bir şekilde görülür. Tespit yapıldıktan sonra tıkalı pimaşın içine robot adı verilen cihazın başlığı gönderilerek hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklık kolaylıkla açılır. Tıkalı bölgedeki katı atıkların parçalanması ve kanalizasyona gönderilmesi yapılır. Basınçlı jet su motoru ile pimaşın içi komple yıkanır. Bulaşıkların yıkanması esnasında birçok yemek artığı ve yağ boru içine giderek burada tıkanıklıklara neden olur. Bu tıkanıklıklar robot adı verilen kanal açma makinesi ile kolaylıkla açılır.

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Evlerde ya da iş yerlerinde bulunan pimaşların tıkanma sebepleri değişkenlik göstermektedir. Banyo pimaşları, saç, kıl ve sabun atıklarının gidere gitmesi ile tıkanır. Tuvalet pimaşları genellikle tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ve çocuk bezi gibi suda erimeyen cisimler nedeniyle tıkanır. Birden fazla dairenin olduğu apartman pimaşları siz ne kadar dikkatli olursanız olun yine de tıkanıklıklar oluşabilir. Mutfak pimaşları ise bulaşık yıkama esnasında yemek artıklarının lavabo giderine atılmasıyla oluşur. Tencerelerdeki yağlar ve bulaşık bezinden kopan parçalar bileşerek mutfak pimaşlarını tıkayabilir. Bu tıkanıklıklar evde basit yöntemlerle açılabilir. Ancak bunlar geçici çözümlerdir. Bir süre sonra bu pimaşlar tekrardan tıkanırlar. Bu nedenle özel robot cihazla tıkanıklık açan firmaya başvurulmalıdır.

Şimdi Ara