DSC 1399 copy min

İstanbul Radyatör Petek Temizliği Yapan Tesisat Firması

İstanbul radyatör temizliği yaptırmak için konusunda uzman ve deneyimli firmalardan destek alınmalıdır. Peteklerinizin üstü sıcak, altı soğuk mu, eviniz ısınmıyor mu, bu gibi durumlarda kalorifer petek temizliği yaptırmanız gerekir. Kalorifer petek temizliği periyodik olarak 2 yılda bir yapılması gerekmektedir. Radyatörler kullanım sürelerine bağlı olarak kireçlenir ve paslanırlar. Bu maddeler hem kombinin hem de radyatörün ömrünü kısaltır. Kombilerinize bakım yaptırırken mutlaka peteklerinize de bakım ve temizlik yaptırmalısınız. Peteklerin temizliği ne kadar iyi yapılırsa, peteklerden elde edilen verimlilik de o oranda artacaktır. Bu da sizin doğalgaz faturanıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Kapalı devre sistemlerde radyatörün içinde yıllarca aynı suyun dolaşması zamanla tıkanıklıklara neden olacaktır. Bu da peteklerin ısınmamasına neden olacaktır.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliği için evinize gelen firma, öncelikle tesisattaki suyu boşaltır ve daha sonra peteklerin içindeki kireçleşmiş tabakaların sökülmesi için hazırlamış olduğu kimyasalı tesisatın içine su ile birlikte gönderir. Belirli bir oranda gönderilmesi gereken bu kimyasalın oranını ustalar çok iyi bilmektedirler. Kimyasallı bu su tesisatın içinde yaklaşık 45 dakika gezdirilir. Daha sonra tesisatın içi makine ile iyice yıkanır. Her ne kadar makine ile yıkansa da içinde kimyasal kalmış olabileceği ve bu kimyasalın kombiye zarar vermemesi için, bu kimyasalı nötrleştirecek bir başka kimyasal sisteme salınır. Daha sonra sistem iyice yıkanır ve temizlenir.

Kalorifer Petek Temizliği Yapan Firmalar

Profesyonel olarak radyatör petek temizliği yapan firmalar, öncelikle peteklerin içine tazyikli su basarak peteğin içinde ne varsa dışarı çıkarır. Bunu özel petek temizleme makineleri ile yaparlar. Petek temizleme makineleri ile yapılan temizlikte evinizde herhangi bir şekilde kirlenme olmaz. Bu firmalar petek temizleme makinesi ile öncelikle peteklerin içini basınçlı su ile yıkarlar. Daha sonra kimyasal ilaç kullanarak peteklerin ve tesisatın komple kireçten ve pislikten arınmasını sağlarlar. Yerden ısıtma sistemleri ile merkezi ısıtma sistemleri aynı derecede önemlidir. Radyatör ve petek temizliğinin e az 2 yılda bir yapılması kombinizin performansı ve aylık faturalarınız açısından avantaj sağlayacaktır.

Şimdi Ara