DSC 1794 copy min

İstanbul Klozet Lavabo Montaj ve Tamiri

İstanbul klozet montaj ve tamirihassasiyet gerektiren ve dikkatli yapılması gereken bir iştir. Klozet arızaları tamir edilmediği takdirde çok büyük sorunlara neden olabilmektedir. Klozetlerde genellikle yaşanan sorunlar, su kaçağı, su taşması ve klozetin altından su sızması şeklinde görülebilir.

Klozetler için atılan tuvalet kâğıtları, hijyenik pedler ya da çocuk bezleri ile ıslak mendiller dirseklerde ya da giderin “S” borusunda sıkışarak suyun gitmesini yavaşlatır ya da tamamen durdurur. Bu durumda sifon çekildiğinde su gitmeyeceği için tuvalet taşar. Tuvaletlere suda erimeyen cisimlerin atılması sakıncalıdır. Suda erimeyen cisimler zamanla dirseklerde birikerek tıkanıklıklara neden olabilir. Klozetlere atılan yabancı cisimler tesisatı tıkamakla kalmaz borulara zarar verebileceği için tamir masrafları çıkarabilir.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet montajı dikkatli yapılması gereken bir iştir. Klozet montajı dikkatli bir şekilde yapılmazsa sızıntılara ve giderde problemlere neden olabilir. Klozet montajına başlamadan önce ana vanadan suyu kesmek gerekir. Klozet montajına başlarken ilk olarak su gideri takılmalıdır. Klozet ve atık su giderini birbirine bağlayan kadanın doğru bir şekilde yerine oturtulduğundan emin olmak gerekir. Kadanın diğer ucu klozete sabitlenecektir.

Bunun için ölçüm yapılarak vida atılacak yerler işaretlenir. Bunun akabinde klozet yere vida ile sabitlenir. Bu aşamada klozetin sallanmamasına dikkat edilmelidir. Klozetin sabitlenmesinin ardından klozet musluğu takılır. Klozet ile musluk arasındaki hortumlar bağlanır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra birkaç gün tuvalet kullanılarak gözlemlenmelidir. Herhangi bir sızıntı durumunda hemen müdahale edilmelidir

Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Klozet tamirini kendi başınıza yapmak yerine işi mutlaka uzman tesisatçılara bırakmalısınız. Klozet tamirini kendiniz yapmaya kalkarsanız başınıza daha büyük işler açabilirsiniz. Bu iş için uzman firmalardan yardım almalısınız. Bu firmalar son teknoloji cihazlarla klozet tamirini çok kısa bir sürede yapmaktadırlar.

Klozetlerden gelen kötü kokular tıkanıklığın habercisi olabilir. Bu nedenle en iyi klozet tamiri yapan firmalardan destek alınmalıdır. Klozet tamiri yapan firmalar çeşitli teknolojik cihazlar kullanarak bu işlemi yapmaktadırlar. Yapılan işlemler sonrası tekrar sorun yaşanmaması adına da gerekli önlemleri almaktadırlar.

Şimdi Ara