DSC 1151 copy min

İstanbul Robotla Pis Su Gideri Açan Servis

İstanbul robotla pis su gideri açan servis sayısı giderek artmaktadır. Ancak, her servisin kullandığı cihazların farklı özellikleri olduğu için, en kaliteli cihazlarla bu işi yapan servislerden yardım alınması daha uygun olacaktır.

Pis su gideri açmak için kullanılan cihazlar genellikle aynı işlevi görseler de, özellikle bazı kameralı cihazların görüntülerinin net olmaması, pis su giderlerindeki küçük kaçakları tespit etme açısından dezavantaj yaratmaktadır. Bu nedenle pis su gideri açan servisler kadar kullandıkları cihazlar da önem arz etmektedir. Tabi burada servis elemanlarının tecrübesi ve uzmanlığı da önemli bir faktördür.

Robotla Pis Su Gideri Açan Servisin İzlediği Yollar

Sektörde yeterli seviyede tecrübesi olmayan kişilerin yaptıkları hatalar da sorunları içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir. Daire içine girildiğinde tamamen cihaza bağlı kalarak pis su gideri tıkanıklığını çözmek yapılan en büyük hataların başında gelmektedir. Robotla pis su gideri açan servis, öncelikle sorunlu olan mekâna gelir ve sorunun ne olduğunu müşterinin ağzından dinler. Daha sonra ucunda kamera olan cihazı gidere göndererek tıkanıklığa kadar ilerler.

Tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığın sebebi tespit edildikten sonra kameralı cihaz geri çekilir. Kamerada görülen tıkanıklık tuvalet kâğıdı, ped gibi bir cisim ise, robot cihazın ucuna takılan özel aparat ile bu cisim geri çekilir. Şayet, tıkanıklık, kireçlenme, harç gibi sert cisimlerden oluşuyorsa, robotun ucuna dönerken parçalama özelliği olan özel aparat takılarak bu maddelerin parçalanması sağlanır. Sonrasından başka bir cihaz ile tıkanmış olan boru yıkanarak temizlenir. Son olarak kamera tekrar gönderilir ve pis su borusunun açıldığından emin olunur.

Robotla Pis Su Gideri Açan Servisin Avantajları Nelerdir?

Robotla pis su gideri açma teknolojisi hızla ilerlemiştir. Robotla pis su gideri açan servisin avantajları da oldukça fazladır. Bu avantajların başında zamandan tasarruf gelmektedir. Robotla yapılan pis su gideri açma işlemleri ile tıkanıklıklar çok kısa bir sürede açılmaktadır. Yapılan işlemlerde sorunun kaynağı nokta atışı tespit edildiği için hızlı ve güvenli bir şekilde sonuç alınmaktadır. Eskiden olduğu gibi kırıp dökme işlemleri yapılmadığı için etraf kirlenmeden sonuç alınmaktadır.

Şimdi Ara