Genel

İstanbul Evde Su Sızıntısı Olduğu Nasıl Anlaşılır

İstanbul evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır? konusunda en iyi hizmetleri tercih etmek istemez misiniz? İstanbul Tesisat sayesinde su sızıntılarını tespit etmek düşündüğünüzden de basit olacak. O halde su sızıntıları ve merak ettiğiniz diğer bütün konuların ne anlama geldiğini değerlendirmeye başlamalısınız.

İstanbul Evde Su Sızıntısı Sorunları ve Tespit Çalışmaları

İstanbul’da yaşayan bireylerin hemen hepsi için evde su sızıntısı sorunlarının nasıl tespit edileceği çok ciddi bir problem olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de en doğru yaklaşım evde su sızıntısı ile alakalı değerlendirmelerin yapılmasıdır. Profesyonel bir yaklaşımla hareket eden İstanbul Tesisat olarak ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümle en doğru seçeneği tercih etmeyi uygun görüyoruz. Bunu yaparken de kaliteden yana en doğru olanı seçmek sizin için daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Evde su sızıntısı problemleri temel olarak su faturasının gereğinden fazla gelmesine yol açar. Buna ek olarak sızıntı borunun geçtiği kısımlarda ciddi bir deformasyona da neden olur. Duvarda sararmalar, boyada hasar ve diğer pek çok sorunun görülmesi muhtemeldir. Siz de sorunların üstesinden gelerek en kaliteli alternatiflere odaklanmak adına hemen tercihinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Tesisat Sayesinde Su Sızıntısı Sorunlarına Son

Su sızıntılarının çok yaygın olması ve ev ortamında yaşanan problemler sizin açınızdan ciddi sorunları da beraberinde getirecektir. Bu kapsamda dikkat etmeniz gereken öncelikli konu profesyonel hizmet alarak su sızıntılarını önlemektir. Su sızıntılarının neden olduğu sorunları ortadan kaldırmadığınız sürece evinizde tesisat hizmetlerine de ihtiyaç sona ermeyecektir. O halde İstanbul evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır sorusuna en iyi cevabı bulmak gerektiğini bilmelisiniz.

İstanbul evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır, sorusu genellikle birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Su sızıntısını tespit edebilmek için ev ya da işyerinde dikkatli bir inceleme yapılmalıdır. Su sızıntısı kendini gelen yüksek su faturaları ile belli eder. Su sızıntıları zamanla rutubet ve küf oluşturarak insan sağlığına da zarar vermeye başlar. Su sızıntılarının gözle görülüyor olması çoğu zaman sorun teşkil etmez. Bunların onarımı kolaylıkla yapılabilir. Ancak bir de gizli su kaçakları vardır ki, bu da komşunun duvarında ya da tavanında ortaya çıkarak büyük sorunlara neden olabilir.

Kalorifer Tesisat Kaçakları

Su kaçaklarının kaynaklarından biri de kalorifer tesisatında oluşan kaçaklardır. Kalorifer tesisatında kaçak olduğunu anlamanın belirli yolları vardır.

• Kombi sürekli su eksiltiyorsa,

• Kalorifer tesisatında olan bir kaçak ya bulunduğu eve yansır ya da alt kat komşuya yansır. Genellikle zemin döşemelerinde kabarmalara neden olur.

• Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nedeniyle kombi suyu eksilir ve kombi arıza verebilir. Bu yüzden barometre sürekli kontrol edilmelidir.

• Peteklerin vanalarında su kaçağı var mı, bu da elle kontrol edilebilir.

Temiz Su Tesisat Kaçakları

Tüm musluklar kapalı olduğu halde su saati dönüyorsa ya su saati arızalıdır ya da evinizde su kaçağı vardır. Su saatinde arıza olmaması durumunda kesinlikle su tesisatınızda arıza var demektir.

• Temiz su tesisatında olan su sızıntısı alt kat komşunun tavanında damla damla akıntıya neden olur.

• Alt kat komşunuzun tavanında berrak su damlaları oluşur.

• Alt kat komşunuzun tavanında su damlaması olur ancak sararma ya da kararma olmaz.

• Tüm vanaları kapatmanız halinde bile alt kat komşunuzun tavanından akan su süreklidir. Tüm vanalar kapalıyken duvarları ya da yeri dinlediğinizde su sesi gelecektir.

Atık Pis Su Tesisatı Kaçakları

Banyo, mutfak lavabosu, tuvalet ve duş giderleri atık su giderleri olarak adlandırılır. Atık pis su borularındaki kaçaklar büyük sorunlara neden olur ve sağlıksız bir ortam yaratır.

• Atık pis su borularındaki kaçaklar genellikle alt kat komşunuzun tavanında kendini gösterir.

• Sızıntının oldu yerde küflenme, sararma ve kararma oluşur.

• Sürekli akıntı yoktur. Sadece üst kattaki komşunun giderleri kullanması ile akıntın oluşur.

Atık pis su tesisat kaçaklarında çok kötü bir koku oluşur ve ev rutubetli bir hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın