Genel

İstanbul Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

İstanbul kamerayla su tesisat kaçaklarına bakan firma sorunun kaynağını hızlı bir şekilde tespit ederek çözüme ulaştırır. Herkesin ortak sorunu olan su kaçakları için kameralı su kaçağı tespiti yapan firma arandığında, birçok firma ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bu işi gerçekten yapabilecek olan firmanın atık pis su kaçaklarının tespitini ve tamirini yapabiliyor olması gerekmektedir. Su kaçağı bulma hizmeti veren firmaların atık pis su kaçağı tespiti yapması olanaksızdır. Bunun yanı sıra su kaçaklarının tespiti için teknolojik cihazların yanı sıra ustanın da bilgi birikimi ve deneyimine ihtiyaç vardır. Su sızıntıları bazen ilk belirti verdikleri yerden olmayabilir. Bu nedenle akustik dinleme cihazları ile su kaçağının tespit edilmesi gerekir. Bazen su kaçaklarının nedeni atık pis su borularındaki tıkanıklıklardan kaynaklanmaktadır. Bu tıkanıklıkları açacak cihazları olmayan firmalar bu sorunu çözemezler.

Su Sızıntısı Nedir?

Su sızıntılarının tespit edilmesi herkesin bildiği gibi zor olabilir. Sızdıran bir su borusu fark edilse bile, kaynağın yerini belirlemenin maliyeti ve kesintisi önemli olabilir. Çoğu zaman duvarlar ve zeminler gereksiz yere hasar görür ve bu durumda bile sızıntının bulunacağının garantisi yoktur.

Su kaçağı tespit hizmetimiz, geleneksel tahrip edici yöntemler kullanılarak yapılan maliyetin çok altında, yalnızca kaçakların tespit edilmesini hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda onarım işleriyle ilgili sıkıntıları da azaltır. Sızıntının yeri belirlendikten sonra, gerekirse sızıntıyı onarmamız veya boruları mümkün olduğunca verimli bir şekilde değiştirmemiz mümkün olacaktır. Ayrıca deneyimli bir Tesisatçının hizmetlerine de sahibiz.

Devam eden geliştirmemizin bir parçası olarak, endüstriyel, ticari ve evsel tesislerin tahribatsız istilacı testleri için kızılötesi termografi, eser gaz, akustik ve endoskopi kaçak tespit hizmetleri sunuyoruz. Bu teknolojilerin birleşimi, harcanan zamanı, bozulmayı ve kazıyı büyük ölçüde azaltırken bina içindeki hataları tespit eder ve dolayısıyla maliyetleri düşürür.

Kamera ile Kaçak Nasıl Bulunur?

Termografi, bir nesneden yayılan termal enerjiyi “görmek” ve “ölçmek” için kızılötesi görüntüleme ve ölçüm kamerasının kullanılmasıdır. Termografi kameraları, gizli su sızıntılarını tespit ederek çıplak gözle görülemeyen sorunlu alanları tespit edebilir. Kızılötesi inceleme kamerası, yalnızca gizli su sızıntılarını ve bunların kaynağını değil, aynı zamanda nem ölçerlerle fiziksel olarak ulaşılamayan nemi de tespit edebilir.

Kameralı Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Atık pis su borularındaki tıkanıklıkların yerini tespit etmek oldukça güçtür. Bununla birlikte tesisattaki tıkanıklığın sebebini bulmak için geleneksel yöntemler kullanılırsa sorun içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu yöntemler vakit kaybı ve birçok maliyete neden olur. Bu nedenle kameralı su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firmadan destek almak gerekir. Kameralı su kaçağı tespiti yapmak için tesisata oldukça esnek bir kamera gönderilir. Kameranın boru içinde gezdiği sırda teknik personel monitörden bakarak boru içindeki tıkanıklığı kolaylıkla tespit eder. Daha sonra robot adı verilen cihazla tıkanıklık açılır. Tıkanıklığın açılmasından sonra boru içine yeniden kamera göndererek tıkanıklığın açılıp açılmadığı kontrol edilir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Tesisatınızda su kaçağı olup olmadığını anlamak için basit birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler sayesinde evinizde su kaçağı olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

• Evdeki tüm musluklar kapalı olduğu halde su saati halen dönmeye devam ediyorsa, temiz su tesisatında kaçak vardır.

• Evinizin herhangi bir bölümünde genellikle mutfak ya da banyonun tavanında su damlacıkları varsa üst kat komşunuzda su kaçağı vardır.

• Duvarların üst kısımları rutubetleniyor ve kötü kokular geliyorsa üst kat komşunuzda atık pis su kaçağı vardır.

• Kombinizde sürekli olarak su eksilmesi varsa ya da barı sürekli düşüyorsa ısıtma tesisatınızda su kaçağı vardır.

• Yerden bir metreye kadar duvarlarınızda rutubetlenme varsa temiz su kaçağı var demektir.

• Parkelerinizde kabarma yaşıyorsanız su kaçağı vardır.

Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız temiz su kaçağı var demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın