Genel

İstanbul Kimyasal İlaçla Kombi Petek Temizliği

İstanbul kimyasal ilaçla kombi petek temizliği yaparak profesyonel bir çözümden faydalanmaya ne dersiniz? İstanbul Tesisat sayesinde kalite odaklı bir seçim yaparken aynı zamanda ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüme de odaklanabileceğinizi ifade etmeliyiz. Ekibimiz, sizden gelen talepler doğrultusunda en doğru çözümleri tercih ederken aynı zamanda petek temizliği konusunda da harikalar yaratıyor!

İstanbul Kimyasal İlaçla Kombi Petek Temizliği Hizmetleri

İstanbul’da kimyasal ilaçla kombi temizliği gerçekleştirmek istiyorsanız bu hizmetin profesyonel bir ekipçe tamamlanması gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü ekibimiz, sizden gelen talepleri değerlendirirken aynı zamanda kaliteden de taviz vermez. Temizlik standartlarını en iyi seviyeye çıkararak profesyonel bir çözüme ulaşmanızda da sizlere yardımcı olur. Şimdi kimyasal ilaçla petek temizliği konusunda maksimum performans elde etmenizi sağlayacak yaklaşımlara göz atmanın tam zamanı!

Ekibimiz, kimyasal ilaçla gerçekleştirdiği petek temizliği sayesinde peteklerde biriken kiri ve korozyonu temizleme konusunda en doğru yaklaşımları benimsemektedir. Bu kapsamda önemli olan verimliliği arttıracak ve kaliteden yana taviz kullanmaya olanak tanıyacak olan seçeneklerdir. İhtiyaçlara uygun bir çözüm ortaya çıkaran ekibimiz verimliliğin en makul seviyede olmasına da büyük önem verir. Temizliğin daha kaliteli bir ısınma performansına zemin hazırladığı düşünüldüğünde siz de ilaçla kombi temizliği ayrıcalıklarından faydalanabileceğinizi unutmamalısınız.

İstanbul’da Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizliği konusunda profesyonel bir çözüm tercih ederken temizlikle alakalı herhangi bir sorunun da yaşanmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede sonuç hem daha kaliteli olacak ve verimliliğin arzu edilen seviyeye ulaşması da mümkün olacaktır. Kombide biriken kirin neden olacağı problemlere karşı en doğru çözümler için İstanbul Tesisat ile size en uygun hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul kimyasal ilaçla kombi petek temizliği makine ile yapılmaktadır. Makine kombinin ısıtma borularına bağlanarak önce peteklerin içi yıkanır. Daha sonra peteklerin içindeki kireç ve tortuları temizlemek için makinenin içine dairedeki petek sayısına göre kimyasal ilaç konur. Toplamda 70 litre suya 1 litre kimyasal ilaç atılır ve yarım saat boyunca peteklerde gezdirilir. Daha fazla ilaç kullanılması kombiye zarar verebilir. İlaç peteklerin kanallarından ve radyatörlerin vanalarından geçerken tıkalı bölgeleri açar. Bu işlemden sonra temiz su ile petekler durulanır. Durulama işlemi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Kimyasal ilacın peteklerin içinden tamamen çıkarıldığından emin olunmalıdır. İlacın sistemin içinde kalması kombiye zarar verir. Bunun için durulama işlemi sonucunda makineye yine su doldurulur ve içine nötrleşme ilacı konarak kimyasalın petekler içinde nötralize edilir. Nötrleşme ilacı istemin içine bırakıldıktan sonra kombinin kendi pompası ile yavaşça sistemin içinde dolaşması ile yapılabileceği gibi, makine ile de yapılabilir.

Kimyasal İlaçla Yapılan Petek Temizliğinde Kurallar

Kimyasal ilaçla petek temizleme işlemi yapılırken, kullanılan kimyasalın peteklere zarar vermediğinden emin olmak gerekir. Tesisat borularının aşırı derecede korozyona uğradığı durumlarda kimyasal ilaç kullanılması uygun değildir. İlaçla petek temizliği yapıldıktan sonra tesisatın içinde ilaç kalmadığından emin olunmalıdır. Kimyasal ilaç kombiye zarar verir. Suyun çok kireçli olduğu bölgelerde en az 3 yılda bir petek temizliği yapılmalıdır. Kimyasal ilaçla yapılan petek temizliği sonrası peteklerin ve kombinin performansı artar. Kimyasal ilaçla petek temizliği yapılırken vanaların kapatılması gerekir. Kombi petek temizliği yapıldıktan sonra kombinin performansında gözle görülür bir artış olur. Petek temizliğinin yapılması ile kombinin eşanjöründe ve üç yollu vanada tıkanıklık olmayacağı için kombinin arıza yapmasının da önüne geçilir. Kimyasal ilaçla kombi petek temizliği yapan firmalar konusunda uzman ve eğitimli personellerden oluşur. Tesisata uygulanan kimyasal ilacın tesisata ve kombiye kesinlikle zarar vermeyecek şekilde uygulamasını yaparlar.

İstanbul Kimyasal İlaçla Kombi Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

Kombilerde ısıtma problemi yaşanmaya başladığında, peteklerin alt kısımları soğuk kalıyorsa, peteklerin kimyasal ilaçla temizlenmesi gerekir. Tesisat içindeki kireçlenme ve pislik tortuları ısınmayı engeller. Bu durumda uygulanan kimyasal ilaçla petek temizliği peteklerin tekrar eski performansına dönmesine yardımcı olur. Petek temizliğinin yanı sıra kombi de temizleneceği için eşanjör ve üç yollu vana da temizleneceği için ömürleri de artmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın