Genel

İstanbul Kırmadan Tuvalet Açma Ustası

İstanbul kırmadan tuvalet açma ustası bularak her türlü kırma dökme işleminden kurtulmak gerekir. Özellikle gider tıkanıklıkları sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Mutfak ve banyo lavabosu ile tuvalet tıkanıklıkları insanların başına olmadık işler açmaktadır. Bu gibi tıkanıklıklarda genellikle en çok kullanılan yöntem lavabo açıcılar kullanmaktır. Ancak, lavabo açıcılar genellikle geçici çözümler üretir. Bir süre sonra tıkanıklık yeniden oluşur. Kötü koku oluşturan giderlerde aynı zamanda bakteri de üremektedir. Bu da sağlık açısından kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yüzden tıkalı olan giderlerin biran önce açılması sağlık açısından da çok önemlidir. Tıkalı giderlerin açılması işlemini kameralı cihazlar kullanan profesyonel ekiplerin yapması hem zaman hem de maddi açıdan kazanç sağlayacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri

Tuvaletiniz tıkalıysa veya yavaş boşalıyorsa, mümkün olan en kısa sürede uzman bir drenaj teknisyeni tarafından tamir ettirilmesi önemlidir. Tıkanmış bir tuvalet, evinizde kötü kokulara yol açmanın yanı sıra, taşan atık su gibi drenaj sisteminde başka sorunlara da neden olabilir.

Tıkanan bir tuvaletin en bariz belirtisi, atık suyun akıp gitmemesidir. Bununla birlikte, drenaj sisteminde daha küçük bir tıkanıklık olduğuna dair başka göstergeler de vardır ve bu büyük bir sorun haline gelmeden önce mümkün olan en kısa sürede ele alınmalıdır. Bu, sifondan sonra yavaşça boşalan su, sifon sırasında haznedeki su seviyesinin hızla yükselmesi, atık suyun taşması, borularda olağandışı uğultu ve sifondan sonra kalan hoş olmayan kokuları içerir.

Tuvaletinizde meydana gelen bu belirtilerden herhangi birini görmezden gelmemek ve banyonuzda çok daha büyük ve daha pis kokulu bir felaket ortaya çıkmadan önce hızlı hareket etmek önemlidir. Tıkanıklığa bir piston veya tuvalet açma jeli ile müdahale etmek nadiren sorunun temel nedenini çözer ve hatta drenaj sistemine daha fazla zarar verebilir. Bu nedenle, tuvaletinizi mükemmel çalışır duruma getirmek için uzman bir tuvalet tıkanıklığı açma teknisyenine güvenmeniz her zaman tavsiye edilir.

Tıkanan bir tuvalete neden olan en yaygın suçlunun ne olduğunu muhtemelen tahmin edebilirsiniz, bu yüzden sizi rahatsız edici ayrıntılardan kurtaracağız. Bunun dışında, tuvalet kağıdının aşırı kullanımı, banyo temizliği veya sıhhi ürünlerin yanlış bir şekilde tuvalete atılması gibi, tuvalet tıkanmalarının yaygın bir nedenidir. Ek olarak, bir drenaj sisteminin düzeni ve durumu da bazı evlerde tuvalet tıkanmalarının meydana gelme olasılığını artırabilir.

Kırmadan Tıkalı Tuvalet Açma

Mutfak lavabolarında olan sorunlar, banyo lavabosu ve özellikle tuvaletler için de geçerlidir.Atık pis su giderleri birçok nedene bağlı olarak tıkanabilirler. Bunlar kullanıcı hatalarından olabileceği gibi aynı zamanda tesisattan da kaynaklanabilir. Özellikle tuvaletlerde bakteri ve mikrop üremesi daha hızlı olmaktadır. Hava yoluyla yayılan bu mikroplar insan sağlığını da tehdit etmektedir. Özellikle otellerde ve restoranlarda bu tarz sorunlarla karşılaşmak mekanın kapatılmasına bile neden olur. Bu tarz gider tıkanıklıkları ile karşılaşanlar evlerinde geçici çözümler ile bu giderleri açmayı denemek yerine kameralı tuvalet tıkanıklığı açan bir firmadan yardım almalıdır. Aksi taktirde kırma işlemi yapılarak tıkanıklık açılacağından hem zaman kaybı hem de maddi külfet olacaktır.

Cihazla Tıkanıklık Açma

Kameralı tıkanıklık açan firmalar kullandıkları son teknoloji cihazlarla tıkanıklığın yerini noktasal olarak tespit ederek çok daha hızlı bir şekilde açacaklardır. Kameralı tesisatçılar tıkanıklığın tespiti ve tamiri sırasında hiçbir yeri kırıp dökmeyecekleri için kullanıcılar için de herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Tıkanıklığın nokta atışı tespit edilmesiyle sadece o bölümdeki birkaç fayans kırılacağı için boş yere para ve zaman kaybı yaşanmayacaktır. Kamera ile tıkanıklık açan firmalar tıkanıklığın yerini tespit edip daha sonra tıkanıklığı açtıktan sonra o bölgeye tekrar kamera gönderecekler ve sorunun kesin olarak çözüldüğünden emin olacaklardır. Tıkanıklık rögarda bile olsa kamerayla tespit edilip kesin çözüm sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın