Genel

İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

İstanbul lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile siz de profesyonel bir hizmet alabileceğinizi biliyor muydunuz? O halde İstanbul Tesisat ayrıcalıkları sayesinde beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebilirsiniz. Ekibimiz sadece kaliteli bir çözümden faydalanmanızı da sağlamıyor. Aynı zamanda kalite odaklı bir çözüm için tercih yapmanızı da sağlıyor. Size en uygun seçenekler ve çok daha fazlası için harekete geçmenin şimdi tam zamanı! İstanbul Tesisat olarak sadece kaliteli bir çözüme ulaşmanızı sağlamıyor. Aynı zamanda hızlı ve çözüm odaklı bir seçeceğe de ulaşmanızda sizleri destekliyor.

İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

İstanbul lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri konusunda en başarılı seçenekleri değerlendirmek adına harekete geçmeye ne dersiniz? O halde tercihinizi yaparken hangi yöntemin daha ideal olacağına bir göz atmalısınız. Sorunu çözmenizde size fazlasıyla katkı sağlayacak olan alternatifler için yöntemlerin neler olabileceğini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. İşte İstanbul Tesisat ayrıcalıkları sayesinde farklı lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile alakalı bilmeniz gerekenler!

Lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda bu sorunu ortadan kaldırmak adına ne t ür bir çözüme ihtiyaç duyduğunuzu bilemezsiniz. Çünkü tıkanıklığın neden ortaya çıktığı konusunda soru işaretlerinin olması doğaldır. Bu durumda sizin için en ideal çözümü sunacak olan alternatiflere yönelmeniz gerektiğini vurgulamalıyız.

İstanbul’da En İyi Tıkanıklık Açma Yöntemleri

İstanbul lavabo tıkanıklığı açma konusunda pek çok seçenekten söz etmek mümkündür. İstanbul Tesisat olarak profesyonel ekibimize sizlerin beklentilerine en iyi şekilde cevap verecek olan alternatifleri öne çıkarmayı başarıyoruz. Bu sayede sorunsuz bir seçenekle ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümden yararlanabileceğinizi unutmamalısınız.

İstanbul lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlere geçmeden önce lavabo tıkanıklığı nedir önce onu tanımlayalım. Lavabo giderine akan suyun kanalizasyona aktaramayacak durumda olmasına lavabo tıkanıklığı adı verilir. Lavabo tıkanıklığı ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Lavabonun kullanımı imkânsız hale gelebileceği gibi lavabo dışına su taşması ve pis kokuya neden olur. Tıkanıklığın giderilmesinin aksatılması uzun vade de kanalizasyon tesisatına da zarar verebilir. Bu nedenle lavabo tıkanıklıklarının biran önce açılması gerekmektedir. Evde basit yöntemler ile bu tıkanıklıklar açılabilmektedir. Ancak yine de uzman bir tesisatçıdan destek almak gerekebilir.

Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri

Lavabo tıkanıklığının sebepleri arasında, lavabo giderinin aktaramayacağı büyüklükteki nesnelerin boruya kaçması gelir. Mutfak lavabosuna dökülen yemek yağlarının zamanla içeride donarak kanalı tıkaması ile tıkanıklık oluşur. Uzun süreli kullanımlarda genel kalıntı birikimi tıkanıklığa sebep olabilir. İnşaat veya tadilat sonrası lavaboya dökülen boya, harç, derz gibi atıklar dolayısı ile lavabo tıkanıklıkları oluşabilir. Banyo lavabolarında saç ve sabun kalıntılarının birleşerek kalıp oluşturması sonucu boruda tıkanıklık oluşur. Mutfak lavabosunda çamurlu ve kumlu sebzelerin yıkanması ve çayların posasının lavaboya dökülmesi tıkanıklıklara neden olur. Bu sebeplerden bir ya da birkaçının birlikte meydana gelmesi sonucu, lavabo gideri suyu hızlı bir şekilde tasfiye edemeyince tıkanıklık oluşacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

• Oluşan küçük tıkanıklıkların açılması için pompa kullanılır. Pompa lavabo üzerine bastırılıp çekilerek gidere giden maddenin çıkarılmasına çalışılır. Lavabo giderindeki yağlanma sonucu oluşan tıkanıklıklarda çok fazla etkili olmaz.

• Sirke karbonat ya da sirke tuz kullanılarak lavabo tıkanıklığı açılmaya çalışılır.

• Gidere çamaşır suyu döküp bekleyip üzerine sıcak su dökmek te kullanılan bir diğer yöntemdir. Ancak, çamaşır suyu kullanımı sırasında dikkatli davranılmalıdır.

• Kimyasal lavabo açıcılar ambalajlarının üzerinde yazan kullanma talimatlarına göre uygulanmalıdır. Tıkanıklıkları açmada geçici çözüm üretir. Kullanımı esnasında dikkatli olmak gerekir.

• Tıkalı olan lavaboya bir tel gönderilerek tıkanıklık açılmaya çalışılır.

Son ve en kalıcı çözüm üreten yöntem ise makine ile tıkanıklık açan bir firmadan destek almaktır. Makine ile tıkanıklık açmak en pratik ve en kalıcı çözüm üreten yoldur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın