Genel

İstanbul Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

İstanbul cihazla su kaçak tespit firması birçok mekânda karşılaşılan su kaçaklarını tespit etmek için teknolojik cihazlardan faydalanmaktadır. Su kaçakları birçok mekânda sıkça karşılaşılan durumlardandır. Su kaçakları genellikle bulunduğu yere büyük zararlar verebilmektedir. Hatta bu zarar çevredeki diğer yerleri de etkileyebilir. Su kaçaklarının oluşma sebebi genellikle, eski binalarda tesisatların uzun kullanımları sonucu deformasyona uğraması sonucu oluşur. Bunun yanı sıra bina yapılırken tesisatın yanlış işçilik ve kalitesiz malzeme kullanımından kaynaklı olarak su sızıntısı yaşanabilir. Çok nadir de olsa yeryüzüne yakın oluşan depremler su tesisatlarına hasar vermektedir. Bu sızıntılar önlem alınmadığı takdirde daha büyük sorunlara yol açabilir.

Buzdolapları 1 veya su arıtma cihazları 2 de evinizde su sızıntısına neden olabilir. Bunlar uzun süre fark edilmezse zemininize ciddi zararlar verebilir. Ayrıca, elektrik çarpmasına neden olabileceğinden, sızıntı yapan cihazları kullanmak son derece güvensizdir. Esas olarak bozulan su yalıtımından kaynaklanan sızdıran çatılar, evin içine su sızmasına katkıda bulunabilir. Uygun olmayan eğim çatıda / terasta yağmur suyunun birikmesine neden olabilir ve bu su evin içine sızabilir. Çatıda açık elektrik boruları olmadığından da emin olmalısınız, aksi takdirde sızan su kablo sistemine girebilir ve ciddi sorunlara neden olabilir.

Her türlü boru ve armatür belirli bir su basıncına dayanacak şekilde imal edilmektedir. Herhangi bir ekstra basınç veya düzensiz dalgalanma, onları zorlayabilir ve belirli bir süre sonra pes etmelerine neden olabilir. Sonuç sızıntıdır.

Su Kaçağının Etkileri

  • Hijyenik olmayan koşullar: Bir evin içindeki su ve neme bakteri ve mantar üremesi eşlik eder. Bu astım, alerjik rinit, deri döküntüleri, depresyon ve benzeri hastalıklara yol açabilir.
  • Parçalanma: Gözenekli duvarlar nemi daha uzun süre tutar, bu da duvarların bozulmasına ve daha fazla hasara yol açabilir. Tuğlalarda, içlerinde bulunan suyun dönüşümlü olarak soğutulması ve genleşmesi nedeniyle çatlaklar ve çatlaklar gelişebilir.
  • Çürüyen pencere ve kapılar: Nem, pencere ve kapıların çürümesine neden olabilir. Şişerler ve zemine değme eğilimi göstererek açma kapama sırasında tıkanmaya ve diğer ilgili hasarlara neden olurlar. Ahşap çerçevelerin, demir işlerin, tuğlaların vb. çürümesi de nemden kaynaklanabilir.
  • Alçı parçalanıyor: Alçı nemi emdiğinde yumuşar ve ufalanarak duvarlara çirkin bir görünüm verir.
  • Hasarlı ahşap mobilyalar: Ahşap mobilyalar sürekli nemli ortama maruz kaldığında zarar görür.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağının tespiti daha önceden çok zordu. Ancak teknolojik gelişimler ile ortaya çıkan cihazlar ile su kaçağı tespitleri de artık kolaylaşmıştır. Akustik dinleme cihazları ile su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti için boru içi kameralar kullanılmakta, temiz su borusu kaçakları için ise akustik dinleme cihazı ve termal kameralar kullanılmaktadır. Tüm bu cihazların kompakt bir şekilde birlikte kullanılması ile sorunun kaynağı kolaylıkla tespit edilir. Akustik dinleme cihazını kullanmak da ustalık isteyen bir iştir. Dinleme sırasında çıkan sesi ayırt etmek için cihazı doğru bir şekilde kullanmak gerekir.

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Su kaçağı sorunu yaşayan kişilerin öncelikle su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firma ile iletişime geçmesi gerekir. Her cihazı olan ustaya da güvenmemek gerekir. Teknolojik cihazları kullanma yetkinliğine sahip personellerin olması da önem arz etmektedir. Pis su atık tesisatı ve temiz su tesisatındaki su kaçaklarının tespiti farklı cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazların tamamını kullanan firmaların sayısı oldukça azdır. Sadece bir tek cihazla bu kaçakların tespiti yapılamamaktadır. Bu nedenle çağıracağınız firmanın elinde tüm bu cihazların olması gerekmektedir. Çünkü su kaçağı tespiti için bu cihazların bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Su kaçaklarını tespit eden firmalar kırmadan bilgisayarlı kameralı sistemlerle çok kısa bir sürede su kaçağını tespit ederler ve tamirini gerçekleştirirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın