Genel

İstanbul Gider Boruları Açma

İstanbul gider boruları açma işlemi yapılırken, gider borularına yeterli eğimin verilip verilmediği kontrol edilmelidir. Gider borularının bina inşaat halindeyken döşenmesi sırasında kısa tutulması gerekmektedir. Uzun döşenen gider boruları çok kısa süre içerisinde tıkanabilmektedir. Gider borularını evde basit yöntemlerle açmaya çalışmak geçici çözümler sağlayabileceği gibi, kullanılan kimyasallar tesisat borularına zarar verebilir. Bu nedenle gider borusu tıkanıklıklarında bu işi hakkı ile yapan ve teknolojik cihazlardan faydalanan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar gider borularınızı kullandıkları teknolojik cihazlarla kolaylıkla açmaktadırlar. Hatta bu işlem için evinizde herhangi bir yeri kırıp dökme işlemi de yapmamaktadırlar.

Gider Tıkanıklıklarının Nedenleri

Yağ, genellikle patates veya herhangi bir yiyeceği kızarttıktan sonra tavanızın etrafında oluşan beyaz bir kalıntıdır. Kanalizasyona gres döktüğünüzde, borularınızın iç kaplamasına yapışır. Zamanla gres, tahliye sisteminizin geçişini engeller. Ortalama bir insan günde 60-100 saç teli kaybeder. Banyo giderlerini ve lavaboları neden her zaman tıkadıklarına şaşmamalı! Küvette her yıkadığınızda tüylü evcil hayvanlarınızdan da saç gelebilir. Saç telleri birikir ve birbirine dolanır, bu da sonunda borularınızda büyük bir küme oluşturur. Tesisatçılarımızın yaşadığı en kötü deneyim, bir müşterinin drenaj sisteminden zaten yağ, kir ve kir karışımıyla birlikte katılaşmış olan birkaç metrelik tüyü çekmekti.

Birçok tesisatçı size bebek bezlerinin, tamponların, prezervatiflerin, hijyenik pedlerin ve kağıt mendillerin asla boşa gitmemesi gerektiğini söylerdi. Haklı olarak, çünkü çok yakın gelecekte bir tıkanıklık olacağı kesin. Tuvalet kapaklarınızın yanında duran küçük tuvalet koku gidericiler de tuvaletin tıkanmasına büyük katkıda bulunur. Onları kasenin yanından çıkarmak kolaydır. Bunlar bir kez yıkandıktan sonra boru hatlarında kolayca sıkışabilir. Tuvalet kağıdı ve bebek bezlerinin kolayca atılabilmesi için yakınınızda bir çöp kutusu bulundurun. Küçük çocuklara kullanılmış banyo malzemelerini nasıl uygun şekilde atacaklarını öğretin.

Ağaç kökleri istilası nedeniyle tıkanan kanalizasyonların temizlenmesi, kanalizasyon kanallarının temizlenmesinde uzmanlaşmış uzman tesisatçılara bırakılmalıdır. Hidrolik su jeti ve elektrikli yılan balığı gibi elektrikli aletleri var. Drenaj CCTV kamerası ile donatılmış olarak, boruların içinin nasıl göründüğünü görmeleri ve tesisatınızın daha fazla zarar görmesini önlemeleri kolay olacaktır.

Gider Boruları Nasıl Açılır?

Banyo, tuvalet ve mutfak gider boruları çeşitli sebeplerden dolayı tınabilir. Tıkanıklıkların en büyük sebebi genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra tesisatların hatalı döşenmesinden dolayı da tıkanıklıklar oluşabilir. Banyo giderleri genellikle bulaşık yıkanırken lavaboya dökülen yemek artıkları, atık kızarma yağlarının lavaboya dökülmesi gibi nedenlerden dolayı tıkanabilir. Banyo giderleri ve banyo lavaboları, genellikle saç ve kıl gibi atıklarla sabun atıklarının aynı anda gidere atılması ile tıkanabilir. Klozet tıkanıklıkları ise tuvaletlere atılan tuvalet kâğıtları, hijyenik pedler, çocuk bezleri ve ıslak mendiller gibi sebeplerden dolayı tıkanabilir. Çeşitli sebeplerle tıkanan gider borularının açılması için robotla tıkanıklık açan bir firmadan yardım almak gerekir.

Gider Borusu Tıkanıklığını Açan Firmalar

Gider borularındaki tıkanıkları açmak için çağrılan profesyonel firmalar, ellerindeki teknolojik cihazlar ile bu tıkanıklıkları çok kolay bir şekilde açmaktadırlar. Öncelikle gider borusuna, boru içi görüntüleme kamerası göndererek tıkanıklığın sebebini ve tıkanıklığın yerini tespit ederler. Tıkanıklığın sebebine göre uygun başlık kullanılarak, robot adlı cihaz gider borusuna gönderilir ve tıkanıklığın açılması sağlanır. Genellikle yumuşak atıklar için farklı başlık kullanılır. Ama harç, kireç ya da sert cisimler için kırıcı ve parçalayıcı başlık kullanılır. Robot cihazı ile tıkanıklığın açılmasından sonra, giderin içi kamera ile yeniden görüntülenir ve tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olunur. Bu sayede giderin bir daha tıkanmasının da önüne geçilir. Gider borusu tıkanıklıklarında profesyonel firmalardan destek almak en uygun yoldur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın