Genel

İstanbul Görüntülü Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Servis

İstanbul görüntülü su kaçağı bulan tesisatçı servis ekipleri, kameralı, akustik ses dinleme cihazları ve termal kameralı cihazlarla su kaçağı tespiti yapabilmektedirler. Evlerde, iş yerlerinde, havuzlarda, su depolarında ve mağazalarda su kaçağı yaşanabilmektedir. Yaşanan su kaçaklarında genellikle sıhhi tesisatçılardan yardım alma yoluna gidilir. Oysaki sıhhi tesisatçıların elinde su kaçağını tespit etmek için profesyonel cihazlar bulunmamaktadır. Bu nedenle sıhhi tesisatçılar tecrübelerine dayanarak su kaçağı olduğunu tahmin ettikleri yerlerde kırma işlemi yaparlar. Ancak, görüntülü su kaçağı tespiti yapan firmalar, kameralı su kaçağı cihazları, akustik ses dinleme ve termal görüntüleme cihazları ile kaçak tespiti yapabilmektedirler. Bu sayede kırıp dökme işlemine gerek kalmamaktadır.

İstanbul görüntülü su kaçağı bulan tesisatçı servis olarak bu alandaki ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyoruz. Kameralı tesisatçı ustalarımız, boruların içerisinde gönderdiği kameralar ile su kaçağının en iyi şekilde tespit edilmesini sağlıyor. Görüntülü su kaçağı tespiti sayesinde herhangi bir yer kırılmadan kolay bir şekilde su kaçakları bulunabiliyor.

Termografik kameralar veya aynısı olan termal kameralar veya kızılötesi kameralar, elektromanyetik spektrumun orta kızılötesi emisyonlarından ekranda görünür ışık görüntüleri oluşturan cihazlardır. Bu termografik kameralar, daha spesifik olarak, termal kızılötesi alandaki dalga boylarıyla çalışır.

Termal veya kızılötesi kamera, borudan geçen suyun ışınımını gözlemlememize ve su sızıntısı olup olmadığını bize söylememize ve uygunsa su kaybının meydana geldiği yeri tam olarak belirlememize olanak tanır. Termal kamera kullanarak su kaçaklarının yerini belirlemeye yönelik bu sistem, duvarlara gizlenmiş borulardaki su kaçaklarının ve zemine gizlenmiş borulardaki su kaçaklarının tespiti ve yeri için çok etkilidir.

Su Kaçağı Tespitinde Termal Kamera Kullanımı

Toprak Tesisat’ın her türlü borudaki su kaçağı sorunlarını en hızlı ve en ekonomik şekilde çözmek için piyasadaki en gelişmiş ekipmana ve teknolojik araçlara sahip olduğunu unutmayın. Biz profesyoneliz ve müşterilerimize tüm çalışmalarımızda bir garanti sunuyoruz.

Çıplak gözle ve hatta dokunarak göremediğimiz, keşfedemediğimiz sayısız küçük nem vardır. Bu gibi durumlarda, termografik kameraların kullanılması bize çok yardımcı olur, çünkü nemin tam yerini ve kaynağını bilmemizi sağlayacaktır. Bir evin çatısındaki olağan sızıntılarda, yukarıdaki katta nereye açmamız gerektiğini bilmek çok önemlidir. Nemin gerçek odağının nerede olacağı belirsizliği ile açılmak zorunda kalmamızı engelleyecek, bunun yerine doğrudan nemin odağına gideceğiz. Bu noktada siz de bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su tesisat borularında meydana gelen kaçaklar, görüntülü su kaçak tespit cihazları ile tespiti yapıldıktan sonra sadece o bölgede tamirat yapılır. Kırmadan yapılan bu işlemlerde kullanılan kimyasal maddelerle kaçaklar tamir edilmektedir. Bazı su kaçakları akustik dinleme cihazları ile bulunamaz. Bunun için termal kameraların kullanılması gerekmektedir. Su kaçağı tespit işlemini yapmak son derece hassas bir konudur. Bu işi sadece cihazlarla yapmak yeterli olmayabiliyor. Aynı zamanda bu cihazları profesyonelce kullanan ustalara da ihtiyaç vardır. Su tesisatı tespit cihazları sık kullanılmaktadır. Ancak bu cihazlar acemi tesisatçıların elinde bulunduğu zaman tesisatın daha fazla zarar görmesine neden olabilmektedir.

Su Kaçağının Nedenleri

Su kaçakları belli başlı bazı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Kullanılan malzemelerin dayanıksız olması, dış etkenler ve usta hataları buna neden olmaktadır. Başlıca su kaçağı nedenleri arasında;

• Pimaş borularının döşenmesi sırasında kullanılan malzemelerin dayanıksız olması sonucu çatlama yapabilir. Tesisatı döşeyen ustalar bu çatlağın farkına varmazlarsa, çatlak şekilde döşeyebilirler. Bu sayede de su kaçağı meydana gelir.

• Kullanılan dayanıksız malzemeler ana gider hatlarında kullanılırsa, zamanla borunun üzerindeki toprağın çökmesi sonucu borularda kırılma ya da çatlama görülebilir.

• Evlerde yapılan tadilatlar sırasında çakılan bir çivi pimaş boruya denk gelebilir ve borunun delinmesine neden olabilir. Bu sebeple su kaçağı oluşabilir.

• Pimaş boruları döşeyen ustaların dikkatsizliği sonucu boruların ek yerlerindeki contaların takılmaması sonucu, ek yerlerinden su sızıntısı meydana gelir.

Logar boruları künk borular olarak döşenir. Bu borular betondan yapıldığı için ek yerlerine conta konmaz. Bu nedenle bu borular ek yapılırken aralarında açıklık kalmamasına dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın