Genel

İstanbul Koku Tespiti Yapan Firma

İstanbul koku tespiti yapan firma konusunda eğer bir arayışınız varsa, kesinlikle doğru adrestesiniz. Lavabolardan, tuvaletlerden ya da giderlerden gelen kokular ne yazık ki çok can sıkıcı olabilmektedir. Pis koku sadece evinizden gelmez. Aynı zamanda binanızın dışından da koku gelebilir. Dairenizdeki kötü kokuyu ortadan kaldırmak istiyorsanız, doğru ve profesyonel firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Deneyimli çalışanlar, bu noktada ihtiyacınızı karşılayacak ve sizin bu işten kısa süre içerisinden kurtulmanızı sağlayacak. Tuvaletlerde meydana gelen kokuların büyük bir kısmı lavabonun ya da tuvaletin tıkanıklığı olabilir. Bu da kötü kokuların meydana gelmesine sebep olabilir. Özellikle yaşam alanlarında meydana gelen kokular ne yazık ki çok can sıkıcı olabilmektedir.

Kükürt çürük yumurta kokusu gibi kokular tuvaletinizden geliyorsa  suda bakteri var demektir.  Kükürt kokusunun tam olarak nereden geldiğini belirlemek zor olabilir. Bu nedenle tesisatçılar tarafından kokunun belirli bir giderden mi yoksa evinizdeki tüm sudan mı geldiğini belirlemek için küçük bir test yapılması önerilir. Bir bardak alın ve kükürt gibi koktuğuna inandığınız suyla doldurun. Ardından başka bir bardak alın ve başka bir musluktan suyla doldurun. İkisinin de kükürt gibi kokup kokmadığını kontrol edin. Eğer yaparlarsa, o zaman bakteri muhtemelen suyun tamamındadır. Sadece bir bardak kokuyorsa, o zaman sadece tek bir boru kontamine olabilir.

Tuvalet Neden Kokar?

Kokuların gelebileceği ana yer klozet kapağının altıdır. Tek yapmanız gereken koltuğun veya kapağın yanında vida veya benzeri bir şey aramak ve vidalarını sökmek. Oturak ve kapak daha sonra porselen kaseden kalkacak ve ardından tuvaletinizi tamamen temizleyebilirsiniz. Tuvaletinizi iyice temizlediyseniz ve hala bir İdrar kokusu varsa, henüz üzülmeyin.

 Çoğu durumda, sürekli bir idrar kokusu, tuvaletin altında bulunan ve tuvalet ile gider arasındaki noktayı kapatan sızıntı yapan bir contadan kaynaklanır. Yanlış kurulum ve genel aşınma ve yıpranma, contanın sızmasına neden olabilir. Ne yazık ki, bu olduğunda, tuvalette ne varsa, tuvaletin arkasındaki veya altındaki zemine yavaşça damlayabilir. Şans eseri, bu contanın değiştirilmesi bir Tesisatçı tarafından kolayca yapılabilir. Contaların aşınabileceği bir başka alan da klozetin etrafındaki zemine bağlanan silikondur. Yine,  bu contanın değiştirilmesi bir tesisatçı tarafından kolayca yapılabilir. Bu noktada İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek koku tespiti yapılmasını talep edebilirsiniz. Firmamız size profesyonel bir şekilde destek olacaktır.

Tuvaletteki Koku

Daha önce de belirttiğimiz gibi tuvaletteki koku çok can sıkıcı olabilir. Evinizdeki tuvalet kokusuna çözüm arıyorsanız, doğru çözümleri sizlere sunan firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Genellikle yazın havanın ısınması ile beraber kötü kokular ortaya çıkmaktadır. Bu da sorunun ortaya çıkmasına sebep olur. Koku evinizin bir bölümünde olabileceği gibi bütün bir alanında da görülebilir. Bu işlemlerin çözülebilmesi için teknolojik cihazların kullanılması gerekiyor. İlk olarak tuvaletinizde yapılacak olan kameralı kontroller sonrasında gideri tıkayan bir cismin bulunup bulunmadığı kontrol edilir. Daha sonra eğer tıkanma, çatlama ya da çökme gibi durumlar varsa, onun tespiti yapılır. Bu durumda aslında koku ortadan kaldırılmış olur.

Tuvaletteki Kokuyu Giderme

Eğer sizler de tuvaletinizdeki kokudan şikâyetçi iseniz, ilk olarak tuvaletinizde neden koku olduğu araştırmanız gerekmektedir. Özellikle binanız eski ise bu tür sorunlarla karşılaşmanız olası bir durumdur. Tuvalet ya da banyodaki kokuların türü genellikle şu şekildedir:

• Tuvaletlerden lağım kokusu gelebilir.

• Tuvaletten ya da banyodan gaz kokusuna benzeyen bir koku gelebilir.

• Banyonun ya da tuvaletin havalandırmasını açtığınız zaman kötü kokular gelebilir.

• Yağmurlu havalarda lavabonuzun altlarından koku gelebilir.

• Lodoslu havalarda, lavabolardan uzun ya da kısa süreli kokular gelebilir.

• Alt ya da üst komşunuzdan gelen kokular sizleri rahatsız edebilir.

Tuvaletteki kokular can sıkıcı olduğu için kısa süre içerisinde çözümlenebilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın