Genel

İstanbul Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

İstanbul kameralı robotla lavabo açan tesisatçı kırmadan lavabo açma hizmeti vermektedir. Kameralı lavabo açma hizmeti veren firmalar robot teknolojisinin yanı sıra kameralı görüntüleme cihazı da kullanmaktadırlar. Bu cihazın kullanılmaması yapılan işlemin eksik kalmasına neden olur. Lavabo boruları çoğu zaman tek bir cisimden dolayı tıkanmaz. Borularda birikmiş olan donmuş yağlar ve usta hataları da lavaboların tıkanmasına neden olabilir. Bunların tespiti için kameralı görüntüleme sistemlerinin kullanılması gerekir. Görüntüleme sonunda boruların yağlanmadan dolayı tıkandığı tespit edilirse, borular makine yardımıyla yıkanır. Lavabo tıkanıklığı bazen de pimaş boruların eğimsiz olarak döşenmiş olmasından dolayı tıkanmış olabilir. Bu durumda robotla müdahale yetersiz olur. Bunun için pimaş boruların sökülüp tekrar döşenmesi ile sorun giderilebilir.

Tıkanmış bir mutfak lavabosu tahliye olmadığında çaresiz hissedebilir. Birikmiş su ve temizlenmeyi bekleyen kirli bulaşıklarla dolu bir tezgah varken, sorunu sizin yerinize çözmesi için telefona uzanmak ve tesisatçıyı aramak cazip gelebilir. Bunu yapabilseniz de, bir alternatif, bir mutfak lavabosunun tıkanıklığını kendiniz nasıl açacağınıza dair bazı ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenmektir. Ufak tıkanıklıkları kendiniz açabilseniz de büyük tıkanıklıklar meydana gelmesi durumunda mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Lavabolar ev ve işyerlerinde yoğun bir şekilde kullanıldığı için birçok kişi tarafından tıkanıklık olması hoş karşılanmaz. İşte bu noktada kameralı robotla lavabo açan tesisatçı ile iletişime geçilmesi büyük bir öneme sahiptir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyonlarınız veya lağımlarınız için bir sıhhi tesisat kamera incelemesi gerektiğinde, lisanslı bir İstanbul Tesisat teknisyeni özel olarak tasarlanmış sıhhi tesisat kamerasını hazırlayacaktır. Ardından kamera, uzun esnek bir kabloya bağlı olarak tahliye veya kanalizasyon hattınıza yerleştirilecektir. Ardından kamera, tesisat sorununuzun yerini ve nedenini gösteren bir TV monitörüne canlı bir video akışı gönderir. Kamera, tesisatçının sorunu tam olarak bulmasını sağlayan bir verici ile donatılmıştır. Tesisatçı bilgileri bir karar vermek ve sorunlarınızı çözmek için kullanacaktır.

Giderleriniz veya kanalizasyonlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, lisanslı bir tesisatçı çağırmak her zaman akıllıca bir harekettir. Lisanslı bir tesisatçı genellikle sorunları hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çözebilir. Ancak bir tesisat kamera incelemesi gerekiyorsa, tesisat teknisyeniniz bunu bilecektir. Profesyonel ve kaliteli bir şekilde alınacak olan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti ile lavabo tıkanıklıklarını en iyi şekilde ortadan kaldıracağınızdan emin olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek bu konuda bilgi edinmek olacaktır.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo giderleri çeşitli nedenlerle tıkanmaktadır. Lavabo giderinin tıkanması çeşitli artık, cisim ve parçacıkların tesisattan tamamen atılamamasından kaynaklanmaktadır. Bu parçalar özellikle tesisatın dönme noktalarında zamanla birikerek tıkanmalara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra lavaboların gider ağızlarının doğru boyutlardaki elek sistemi ile korunmaması da bu parçaların ve kalıntıların tesisat borularına kaçmasına ve tıkanıklıklara neden olmaktadır. Ayrıca, kullanım alanına uygun özelliklere sahip olmayan tesisat malzemelerinin kullanılması da tıkanıklıklara neden olmaktadır. Gerekli açıya sahip olmayan dirsek boruları ile gereğinden ince boru kullanımı da tıkanıklıklara neden olmaktadır.

Kameralı Robotla Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evlerde ve işyerlerinde değişik sebeplere bağlı olarak lavabo tıkanıklıkları oluşmaktadır. Bu konuda kullanıcılar çeşitli yöntemler uygulasalar da teknolojik cihazlarla ve profesyonel bir ekiple yapılan uygulamalar daha etkili olmaktadır. Problemin farklı sorunlara sebebiyet vermemesi için kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı olan yerin tespit edilmesi ve robot ile bu tıkanıklığın açılması en etkili yöntemdir. Kamera ile tespit yapıldıktan sonra, robot ve basınçlı su makineleri ile tıkanıklığa müdahale edilir. Lavabo giderindeki tıkanıklık giderildikten sonra, kameralı sistem ile tekrar tesisatın içine bakılır ve başka bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Yemek artıkları, atık yağlar ve kireçlenme gibi problemler nedeniyle yaşanan tıkanma sorunları için, daha büyük maliyetler çıkmaması adına profesyonel destek alınması gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın