Genel

İstanbul Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

İstanbul tıkalı pimaş açan firmalar en teknolojik cihazlar kullanarak pimaş tıkanıklıklarını kolaylıkla açmaktadırlar. Pimaş tıkanıklıkları evde basit yöntemler kullanılarak açılmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemlerin en başında pompa kullanmak, gidere sıcak su dökmek, tel ile boruları temizlemeye çalışmak gelir. Bazı kimyasallar ile de gider tıkanıklıkları açılmaya çalışılsa da bu çok önerilen bir yöntem değildir. Tüm bu yöntemler ile pimaş boruları açılmış gibi görünür ancak, bu yöntemler geçici yöntemlerdir. Tıkalı pimaşları açmak için profesyonel hizmet veren firmalardan yardım alınmalıdır. Bu firmalar profesyonel ekibi ve son teknoloji cihazları ile tıkalı pimaş borularını kolaylıkla açmaktadırlar.

Tıkanmış giderler yılın herhangi bir zamanında meydana gelebilir. Ancak bazı tıkanıklıklar yaşam tarzı ve sıcaklık değişikliklerinden dolayı mevsimsel olabilir. Tıkanmış bir tahliyeniz varsa, bunun ne tür bir tahliye olduğunu bilmeniz gerekir. Kanalizasyon mu yoksa yağmur suyu mu?

En çok endişe ve rahatsızlığa neden olan tıkanmış giderler, mutfak, banyo ve çamaşırhanedeki armatürleri kullanırken ev içinde olanlardır. Bunlar kanalizasyonunuza bağlanacaktır.  Büyük boru tıkanıklıkları, tıkanıklığı gidermek için bir tesisatçının uzmanlığını gerektirecektir. Ayrıca birkaç bakım ipucu ile tıkanmanın oluşmasını önleyebilirsiniz.

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Yağlar ve yiyecekler, özellikle kışın boru tıkanmalarına neden olmakla ünlüdür. Yemek artıklarını her zaman çöpe atmayın, çöp kutusuna atın. Pirinç ve makarna gibi yiyecekler suda şişer ve lavabonuzun tıkanmasına neden olabilir. Yağlar ayrıca kanalizasyonlarınız veya ortak kanalizasyon şebekeniz için iyi bir haber değildir. Bu yağ yığınları kanalizasyonlarımızı engelliyor ve atık yönetim sistemlerimizin kaldırılması ve bakımı için milyonlarca dolara mal olabilir. Bir yağ yığınının oluşmasını önlemek için, katı ve sıvı yağları kanalizasyona akıtmayın.

Pimaş tıkanıklığının en yaygın nedenlerinden biri ağaç kökleridir. Boruda bir çatlak varsa veya kök sistemi boruyu kıracak kadar güçlüyse, ağaç kökleri atık boruya nüfuz edecektir. Bazı tesisatçılar, ağaç köklerinin kırılmaya neden olamayacağını ve borunun penetrasyondan önce kırılması gerektiğini savunuyorlar. Her iki durumda da ağaç kökleri borular için kötüdür.

• Özellikle mutfak lavabolarına yağlı yemek atıklarının dökülmesi ile tıkanıklık yaşanabilir,

• Lavaboda peçete ya ada bez parçalarının lavaboda kalması ve gidere gitmesi ile pimaş boruları tıkanabilir,

• Yemek hazırlığı yapan bayanların mutfak lavabosunu çöp atığı şeklinde kullanması sonucu gidere kaçan atıklar pimaş borularını tıkayabilir,

• Kızartmalardan kalan atık yağların sıcak su ile birlikte lavaboya dökülmesi sonucu boru içinde bu yağlar donarak pimaşı tıkayabilir,

• Lavabolarda bulunan süzgeçlerin kullanılmaması,

• Tüm bu nedenlerle pimaş boruları tıkanmaktadır. Bunun yanı sıra binaların hatalı döşenen tesisat yapıları da pimaş borularının tıkanmasına neden olabilir. Bu nedenlerle tıkalı pimaş borusunu açmak için profesyonel bir firmadan yardım alarak sorunu kökünden çözmek mümkündür.

Mendil veya kağıt havlu kullanmaya başvurursanız, çöpe atmayın, yıkamayın. Tuvalet kağıdı suda parçalanır. Mendiller ve kağıt havlular suyu emer ve tuvaletinizde büyük bir tıkanıklığa ve mülkünüzdeki drenajın daha da tıkanmasına neden olmaktadır.

Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş borularının açılması için firmalar kameralı görüntüleme ve teknolojik robot sistemleri kullanmaktadırlar. Bu sistemler yokken, pimaş borularındaki tıkanıklıklar kırıp dökme işlemleri yapılarak sorun çözülmekteydi. Bu da yüksek maliyetlere neden olmaktaydı. Robotla tıkalı pimaş açma ise hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır. Kameralı görüntüleme sistemi ile önce pimaşın tıkanıklığının hangi bölgede olduğu tespit edilir. Daha sonra robot adı verilen cihazın ucuna hangi tür tıkanıklık mevcutsa ona göre başlık takılır ve boru içine salınır. Tıkanıklık ser bir cisim ya da kireçlenme gibi nedenlerdense başlık bu sert cisimleri kırar ve verilen basınçlı su ile bu parçalar kanalizasyona doğru gönderilir. Bunun yanı sıra tıkama yapan tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ya da bebek bezi gibi cisimler ise bu sefer robotun başına ona uygun başlık takılarak, bu cisimleri geri çekme yöntemiyle tıkanıklık açılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın