Genel

İstanbul Kameralı Tuvalet Tıkanıklık Açan Su Tesisatçı

İstanbul kameralı tuvalet tıkanıklığı açan su tesisatçı firmaları kırmadan cihazlarla tıkanıklığın açılmasını sağlarlar. Tuvalet tıkanıklıklarının pek çok sebebi vardır. Tuvalete kaçırılan bez parçaları, giderlerdeki yapım hataları, kalitesiz suda erimeyen tuvalet kâğıtları, kireçlenme gibi nedenler bunların arasında sayılabilir. Kameralı tuvalet tıkanıklığı açan tesisatçılar, tıkanmış tuvalet nedeniyle etrafa yayılan kötü kokular, taşan atıklar ve alt kata sızan pis sular gibi sorunlara çözüm üretmektedirler. Tuvalet tıkanıklığının sebebinin belirlenmesi için öncelikle kameralı görüntüleme yapılır. Sorun belirlendikten sonra, robot adı verilen cihazla kırmadan tıkanıklığı açma işlemine geçilir. Tıkanıklığı açmak için tesisatçı usta hangi cihazı kullanacağını çok iyi bilir. Tıkanan pimaş borusu etrafa zarar vermeden açılır. Tıkanıklığın çeşidine göre özel aparat kullanılır. Daha sonra gider borusun u kamera ile görüntüleyerek tıkanıklığın açıldığından emin olur. En son olarak tesisatçı usta, giderin tekrar tıkanmaması için gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tıkanan tuvaletlerin ana nedenlerinden biri, sifonu çekemeyen eşyaların sifonu çekilmesidir. İster inanın ister inanmayın. İnsanların yıkamaya devam ettiği, yıkanamayan birkaç öğe var. Bu öğeler, kanalizasyon hattında bir yere takılabilir ve atıkların aşağı akmasını önleyebilir.

Yıkanmaması gereken öğelerin listesi arasında pedler, tamponlar, temizlik bezleri veya diğer herhangi bir hijyen ürünü yer alır. Pedler ve tamponlar suda genişleme eğilimindedir. Dahası, bu öğelerin parçalanması uzun zaman alır, yani takılırlarsa yakın zamanda kendi başlarına aşağı akmaları pek olası değildir. Ayrıca tuvalete kulak tıkaçları veya pamuk topları atmaktan kaçınmalısınız. Bu nesneler küçük ve zararsız gibi görünse de kanalizasyon sistemine girdikten sonra bir araya toplanabilir, borularınızı tıkayabilir ve daha büyük sorunlara yol açabilir. Son olarak, suya dahi olsa asla tuvalete yağ veya gres atmamalısınız. Borularda birikebilir ve tuvaleti hızla tıkayabilir.

Hatalı Tesisat Menfezi

Havalandırma bacası veya sıhhi tesisat havalandırması olarak da bilinen tesisat menfezi, evin sıhhi tesisat sistemindeki hava basıncını düzenlemek için tasarlanmıştır. Sıhhi tesisat menfezlerini, su yerine tesisat sisteminden gaz ve kokuyu gideren tesisat boruları gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca, sistemdeki uygun atmosferik basıncın korunmasına yardımcı olmak için sisteme temiz hava akışı sağlar. Genellikle çatılarda yer alır. Bu nedenle doğa unsurları ile sık sık temas halindedir. Zamanla kir, yapraklar, kuş yuvaları veya döküntüler tesisat havalandırmasını tıkayabilir. Sıhhi tesisat menfezinde su yokken, tıkandığında hava basıncındaki değişiklikler nedeniyle drenaj akışı azalır. Sıhhi tesisat menfezinizin tuvaletinizin tıkanmasının nedeni olduğunu düşünüyorsanız, tesisat menfezindeki tıkanıklığı gidermek genellikle özel aletler gerektirdiğinden profesyonel yardım çağırmak en iyisidir.

Tıkanmış Olan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı olan tuvaletlerin açılması için uzaman kişilerden yardım alınmalıdır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan müdahaleler daha büyük problemlere yol açabilir. Özellikle toplu olarak yaşanılan yerlerde bu sorunlara anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Sorunun tespiti için öncelikle tuvalet tıkanıklığı nasıl oluşur sorusunun cevabını vermek gerekir. Tuvalet kâğıdı ya da herhangi bir nesnenin tuvalet giderine atılması sonucu tuvalet tıkanıklığı oluşur. Bunun yanı sıra tuvalet tesisatındaki yapım hataları ya da tesisatta çökme olması da tuvalet tıkanıklığına neden olur. Bu tarz tıkanıklıklara uzman firmalar ve uzman tesisatçılar tarafından profesyonel makinelerle müdahale edilmesi gerekmektedir.

Kamerayla Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alanında uzman şirketlerden alınacak olan yardımla, kameralı sistemler kullanılarak tıkanıklığın ne derecede olduğu tespit edilerek müdahale yönteminin belirlenmesi ve ona göre müdahale edilmesi ile tuvalet tıkanıklığı açılır. Öncelikle sorunun tespit edilmesi müdahale için en önemli şarttır. Sorun doğru bir şekilde tespit edilmezse müdahale başarılı sonuçlar vermez ve sorun daha da büyüyebilir. Kamerayla tuvalet tıkanıklığı açan firma doğru belirlenmelidir. Firmanın doğru belirlenmemesi sonucu oluşacak tüm hatalı işlemler daha fazla soruna ve maddi kayıplara neden olur. Bu nedenle firmanın da doğru seçilmesi hem sorunun kısa sürede çözülmesine hem de maddi kayıpların minimum seviyede olmasına fayda sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın