Genel

İstanbul Kameralı Tıkalı Lavabo Açan Firma

İstanbul kameralı tıkalı lavabo açan firma teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile garantili olarak hizmet vermektedir. Lavabo tıkanıklığı açmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Lavabo tıkanıklıkları, lavabolara dökülen yemek artıklarından, lavaboların giderlerinde oluşan çöküntülerden ya da inşaat halindeyken lavaboya dökülen atıklardan kaynaklanmaktadır. Evlerde genellikle lavabo açıcıları ile bu tıkanıklıklara müdahale edilmektedir. Ancak, bunlar geçici çözüm üretmektedir. Bunun yanı sıra tıkalı lavabo açmak için kullanılan kimyasal yöntemler tesisata zamanla zarar vermektedir. Bu nedenle lavabo tıkanıklıklarını açma işlemi için profesyonel hizmet veren ve son teknoloji cihazlar kullanan firmalardan yardım alınmalıdır.

Lavabo tıkanıklıkları genellikle saçlardan kaynaklanır. Şampuanlar ve saç kremleri ile karıştırılmış saç birikimi, giderin dibinde bulamaç oluşturabilir ve tıkanmaya neden olabilir Sülfürik asitli bir gider temizleyicinin kullanılması bu bulamacı yok edecek ve duş giderinizi temizleyecektir. Bir sani yılanı da engelleyici kütleyi temizleyebilir. Saçın gidere gitmesini önlemek için saçı yıkadıktan sonra gidere zorlamayın. Telleri alın ve kutuya yerleştirin. Alternatif olarak, zemin ızgarasına bir duş saç süzgeci ekleyebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Tıkanmış lavabolar, ev sahiplerinin karşılaştığı en yaygın tesisat sorunlarından biridir. Pek çok kişi kendin yap yolunu izlese de bazen lavabo tıkanıklığını açmak profesyonel uzmanlık gerektirebilir. Her iki durumda da, tıkanmış bir tuvaletin olası nedenlerini anlamak önemlidir. Lavabolarınızın neden tıkandığını öğrendikten sonra, tıkanıklığı açmak ve gelecekte tıkanmaları önlemek için doğru önlemleri alabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklıkları, genellikle lavaboda suyun birikmesi ve geç gitmesi ile anlaşılır. Bununla birlikte musluğun kullanılması ile borular suyu tahliye etmediği için lavaboda taşma meydana gelir. Mutfaklarda kullanılan bulaşık makineleri ile banyolarda kullanılan çamaşır makineleri lavabo giderlerine bağlandığı için atıklar aynı kanal üzerinden giderler. Ana gider hatlarında bir tıkanıklık olduğu zaman bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi suyu tahliye edemez ve lavaboda taşma yapabilir. Gider tıkanıklığının en büyük belirtisi, alt kat komşunun tavanlarında su izleri olmasıdır. Gider borularındaki uzun süreli tıkanıklıklar, gider hatlarına zarar vermeye ve alt kata su kaçağı yapmaya başlar.

Sert su, mineraller içeren sudur. Bu mineraller zamanla kireçleşerek lavabolardaki atık ve kanalizasyon suyunun akması için kullanılan boşlukların etrafında katılaşan beyaz, sert bir madde oluşturur. Sonuç olarak, lavabo tıkanır. Bu sorunla başa çıkmanın iki ana yolu vardır. Birikmeyi gidermek ve tıkanıklığı gidermek için profesyonel yardım alabilir veya uzun vadeli bir çözüm bulabilir ve bir su yumuşatıcı takabilirsiniz. Sert su evinizde sık görülen bir sorunsa, ikinci seçeneği tercih etmek en iyisidir. Bir su yumuşatıcı, suyu lavaboyu kullanmadan önce önce arıtmak için çalışacak ve bu da birikmeyi azaltacaktır. Bu noktada İstanbul Tesisat’ı tercih ederek profesyonel bir deneyim elde edebileceğinizi unutmamalısınız.

Kameralı Tıkalı lavabo Nasıl Açılır?

Evlerde kullanılan basit lavabo açma yöntemleri genellikle kesin çözüm üretmez. Çok sağlıklı olmayan bu yöntemleri kullanmak yerine, lavabo tıkanıklıkları için mutlaka kameralı sistem ile çalışan firmalardan destek alınmalıdır. Lavabo tıkanıklığı açma robot cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Robot cihaz kullanılmadan yapılan lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinde tadilat gerekir. Robot cihazla lavabo tıkanıklığı açmadan önce kameralı görüntüleme sistemi ile sorunun kaynağı nokta atışı olarak tespit edilir. Bu tespit sırasında tıkanıklığa neyin sebep olduğu da tespit edilir. Buna göre robot cihazın ucuna takılacak başlık belirlenir ve müdahale ona göre yapılır. Kalıcı çözüm üretebilmek için mutlaka kameralı görüntüleme sisteminin de olması gerekmektedir. Bazen tıkanıklıklar herhangi bir cisim nedeniyle olmaz. Hatalı tesisat döşenmesi de sorunun kaynağı olabilir. Bunun için kameralı sistem ile sorun belirlemek çözüme giden yolda atılacak ilk adımdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın