Genel

İstanbul Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı tespiti işlemleri için tercihinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek istemez misiniz? İstanbul Tesisat sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapın. Hizmet kalitesiyle beklentilerinize cevap verecek olan ekibimiz aynı zamanda profesyonelliği de fazlasıyla hissetmenize olanak sağlar. Kırmadan cihazla su kaçağı tespit işlemleri konusunda hizmet almak istiyorsanız ve bu sizin için çok özelse tercihinizi İstanbul Tesisat ile yapın. Her anlamda profesyonel bir bakış açısından fayda sağlamak sizin için oldukça kaliteli bir seçeneğe dönüşecektir.

İstanbul Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nedir?

Su kaçağının ortaya çıkması ve sorunlarla karşılaşılması çoğu zaman evin bir şantiye alanına dönüşmesine neden olmaktadır. Bu tip durumlarda sadece evin fiziksel olarak hasar gördüğünden bahsedilemez. Ev sahibi için de psikolojik anlamda ciddi bir savaş başlar. Su kaçağının bulunup bulunamaması dahi ciddi bir problem olarak kabul edileceğinden en doğru sonucu bulmak adına kırmadan cihazla su kaçağı tespiti konusunda profesyonelliği ön planda tutmak gerektiği göz ardı edilmemelidir. Peki, su kaçağı tespitinde kırmadan tercih edilen çözümler neler sağlayacaktır? Üstelik bu çözüm için öne çıkan yöntemler neler olacaktır?

İstanbul Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri Nelerdir?

İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı tespit işlemlerinden faydalanmak mı istiyorsunuz? O halde size en uygun seçeneklerin neler olacağına daha yakından bir göz atmanız gerekir. İstanbul Tesisat olarak profesyonelliği öne çıkarırken aynı zamanda sorunsuz bir su kaçağı tespit hizmeti de sunuyoruz. Size sadece bu harika hizmeti tercih etmek adına ekibimizin profesyonelliğinden fayda sağlamak kalır. En ideal yöntemler ve en kaliteli çözümler için siz de profesyonel bir seçim yapmak adına İstanbul Tesisat ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı tespiti hemen her ustanın bildiği ama uygulamadığı bir yöntemdir. Su tesisatının içine test pompası ile basınç uygulanarak su kaçağının tespiti yapılır. Su sızıntılarının tespiti için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Geleneksel yöntemlerle yapılan ve kırıp dökülerek yapılan su kaçağı tespiti ve teknolojik cihazlarla yapılan su kaçağı tespitidir. Geleneksel yöntemlerde yapılan işlemlerde tahmini olarak yapılan işlemlerde her taraf kırılıp dökülürdü. Teknolojik cihazlarla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde ise noktasal olarak su kaçağının tespiti yapılabilmektedir. Teknolojik cihazlarla yapılan işlemlerde su kaçağının tespiti için öncelikle tesisata basınç verilerek, su kaçağının yerini akustik dinelme cihazı ile tespit yapılır. Pis su kaçaklarının tespiti için ise boru içi görüntüleme kameraları kullanılır.

Su Kaçaklarına Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Su boruları yüksek basınca dayanıklı olarak imal edilirler. Ancak usta hataları sonucu yanlış döşenen borular, yüksek basınçlı su geldiğinde sızıntı yapar. Sudaki kimyasalların borularda korozyona neden olması sızıntılara neden olabilir. Bina temellerine döşenen kanalizasyon boruları zamanla binanın oturması ile ek yerlerinden su kaçağı oluşmasına neden olur. Conta yerlerinde oluşan hasarlar su kaçağına neden olur. Muslukların ani olarak kapatılması suyun hızının birden düşmesine ve su basıncının birden yükselmesine neden olur. Tesisatçılar tarafından koç vuruşu olarak adlandırılan bu durumda borularda patlaklar oluşabilir.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağının tespit edilmesi için bazı teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknolojiden faydalanan tesisat firmaları genellikle üç farklı cihazdan faydalanmaktadırlar. Temiz su kaçaklarının tespitinde en fazla kullanılan cihaz akustik dinleme cihazlarıdır. Bu cihaz, su kaçağının yerini hızlı ve noktasal bir şekilde tespit etmektedir. İkinci olarak kullanılan cihaz ise termal kameradır. Bu cihaz ile sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespitinde etkilidir. Bu cihaz ile su kaçağı olan su borusu tespit edilir ve daha sonra dinleme cihazı kullanılır. Su kaçağı pis su borusunda ise su kaçağının tespiti için boru içi görüntüleme cihazları kullanılır. Bu cihaz ile pis su borusunun içine gönderilen kamera ile su kaçağının yeri kolaylıkla tespit edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın