Genel

Kanal Açma – İstanbul Tıkalı Kanalizasyon Borusu açma

İstanbul kanal açma hizmetleri sayesinde siz de profesyonel bir çözüme odaklanmak mı istiyorsunuz? O halde size en uygun seçeneklerin neler olabileceğini değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Tıkanı kanalizasyon borusu açma konusunda uzman ekibimiz sayesinde sorunsuz bir hizmet sürecinden faydalanabileceğinizi unutmamalısınız. İstanbul Tesisat ile ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapmak sandığınızdan çok daha kolay olacak. Bu durumda dikkat etmeniz gereken yalnızca profesyonel bir çözümdür. İstanbul Tesisat ekiplerine ulaşarak size en kaliteli hizmetleri sunmalarına olanak tanıyabilirsiniz. Bu kapsamda sonuç oldukça tatmin edici olacaktır.

İstanbul Kanal Açma Hizmetleri Neden Tercih Edilmektedir?

İstanbul kanal açma avantajlarıyla siz de beklentilerinize en iyi şekilde cevap vermek mi istiyorsunuz? O halde tercihinizi yaparak sorunsuz bir süreçten yararlanabileceğinizi de unutmamalısınız. İstanbul Tesisat sadece İstanbul’un herhangi bir bölgesinde size en uygun çözümlere ulaşabileceğinizi unutmamalısınız. Böylece sonuç hem daha kaliteli hem de daha avantajlı bir çözüm olacaktır. Şimdi tıkanlı kanalizasyon borusu açma konusunda sizi nelerin beklediğine daha yakından bir göz atın!

Kanalizasyon konusunda yaşanan tıkanıklıkların ortadan kaldırılması adına en önemli faktörlerden bir tanesi de kanalizasyonun tıkalı olması nedeniyle yaşanacak hijyen sorunlarının giderilmesidir. Hijyen sorunları nedeniyle canlı yaşamının olumsuz etkilenmesi söz konusu olacağı gibi aynı zamanda daha konforlu bir yaşama da olanak tanımak mümkün olacaktır. Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. İstanbul’da kanalizasyon açma konusunda seçeceğiniz önemli hizmetlerden olan kanal açma sayesinde evinizdeki eşyaların da zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Bu nedenle de dikkat etmeniz gereken sadece beklentilerinize uygun bir çözüme ulaşmaktır. İstanbul Tesisat sayesinde ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verirken kaliteden yana tercih kullanmanın da sizin için en iyisi olacağını unutmamalısınız.

İstanbul kanalizasyon borusu açma işlemleri artık kırp dökmeden robot ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Binadan kanalizasyona giden ana boru tıkandığında robotla tıkanıklık açan profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Bu firmalar kanalizasyon borularının içini görüntülemekte ve bu boruların içini yıkamaktadırlar.

Bina altyapısındaki kanalizasyon borularındaki çeşitli sebeplerle oluşan arızalar boru içine gönderilen kamera ile tespiti kolaylıkla yapılmaktadır.

Kanalizasyon borularındaki kırı ya da delik olan yerleri kameralı sistemler ile görüntüleyen firmalar, aynı zamanda bina sakinlerine de bu görüntüleri izletmektedirler.

İstanbul kameralı kanal açma firması
İstanbul kameralı kanal açma firması

Kırmadan Robot ile Kanal Açma

Atık pis suların toplanıp kanallar yardımıyla atılmasını sağlayan altyapı sistemi kanalizasyon olarak adlandırılır. Bu sistemlerde genellikle büz ya da künk gibi büyük borular kullanılır. Bu borularda meydana gelen herhangi bir arıza sonucu, etrafa kötü koku yayılma ve bina içerisinde duvarlarda kabarma ve rutubet gibi belirtilere neden olur.

Kanal borularında oluşan tıkanıklıklarda robot ile kanal tıkanıklığını açan firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar teknolojik cihazlar kullanarak boruyu en az hasarla tamir etmektedirler. Kullanılan cihazlar sayesinde tıkanıklığın yeri kolaylıkla tespit edilir ve minimum kırma işlemi yapılarak müşterinin tadilat masraflarından kurtulması sağlanır.

Kanalizasyon borusu açma makinesi ile yapılan işler hem temiz, hem daha az maliyetli hem de çok daha kısa zamanda gerçekleşmektedir.

 

Kanal Açma İçin Kullanılan Cihazlar
Kanal Açma İçin Kullanılan Cihazlar

Kanal Açma İçin Kullanılan Cihazlar

Kanalizasyon açan firmalar bu iş için birkaç farklı cihazdan yararlanmaktadırlar. Kameralı kanalizasyon açma aracı olarak bilinen bu cihazlar kanalizasyonun içine gönderilerek tıkanıklığın yeri tespit edilir. Tıkanıklığın yeri tam olarak belirlendikten sonra robot cihaz kanala gönderilerek tıkanıklık açılır.

Kanalizasyon içinde çekilen görüntüler kayıt altına alınır. Müşteri dilerse bu görüntüler kendisine iletilir ve tıkanıklığın sebebi açıklanır. Kullanılan bu cihazlar her tesisatçının elinde bulunmamaktadır. Bu cihazlar ithal ve pahalı cihazlardır. Bu nedenle mahalle tesisatçılarının elinde bu cihazlardan yoktur.

Kanalizasyon açma hizmeti için mutlaka robot cihazlarla iş yapan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Kanal açma makinesi ile kanalizasyon giderinin yanı sıra, tuvalet, lavabo, mutfak ve pimaş tıkanıklıkları da kolaylıkla açılabilmektedir.

İstanbul kameralı kanal açma firmaları, kanalın tıkanıklığının açılmasından sonra boru içi görüntüleme sistemleri ile kanalın içini tekrardan görüntüleyerek sorunun çözülüp çözülmediğinden emin olunur.

Kanal görüntüleme kamerası ile daire içi pimaş boru görüntüleme kamerası ayrıdır. Pimaş borularının içini görüntüleyen kameralar kanallarda yeterli görüntü sağlayamazlar.

Kanal içini görüntülemeye yarayan kameralı sistemlerde daire içi pimaş borularda kullanılmaya uygun değildir.

 

Kamera Kullanarak Kanal Açma
Kamera Kullanarak Kanal Açma

Kamera Kullanarak Kanal Açma

Kanal açmak için kullanılan kanal açma makinelerinin ve kanal içi görüntüleme kameralarının boru çapına uygun olması gerekmektedir. Daire içinde kullanılan pimaş görüntüleme kameraları, kanal borularının iç çeperini iyi görüntüleyemezler.

Kameralı kanal açma makinesi kullanan tesisatçılar, hangi boru tipinde hangi kamerayı kullanacağını bilirler ve ona göre hizmet verirler. Evde tuvalet taşması gibi durumlarda önce ana rögarının dolu mu boş mu olduğu kontrol edilmelidir. Rögarın dolu olması durumunda kanal açma makinesi bir işe yaramaz.

Çünkü boru içindeki suyun rögara gitmesi gerekmektedir. Rögar doluysa doğal olarak su geri tepecektir. Bu nedenle önce rögar kontrolü yapılmalıdır. Rögarın dolu olmadığı durumlarda da kanal tıkanabilir. Bu durumda da boruda çökme olduğu anlaşılır.

Kameralı kanal görüntüleme sistemi devreye girer ve borunun neresinde tıkanıklık varsa belirlenir ve neresi değişecekse ona karar verilir. Müstakil evlerin bahçelerindeki kanal çökmeleri özellikle kanal kamerası ile görüntülenerek tamir yapılabilir.

Bilgisayarlı Kanal Açan Firma – Profesyonel Kanal Açma

Tuvalet tıkanıklığı, banyo küvet tıkanıklığı, mutfak lavabosunun tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı gibi gider tıkanıklıkları artık sorun olmaktan çıkmıştır. Kameralı kanal açma hizmeti veren firmalar, artık bu işi çok hızlı ve temiz bir şekilde kolaylıkla halletmektedirler.

Kameralı sistem ile gider tıkanıklıklarını açan firmalar öncelikle giderin içine boru içi kameralı görüntüleme cihazını göndererek, tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit ederler. Tıkanıklığın sebebi ve yeri belli olduktan sonra,  robot adı verilen kanal açma makinesi bu tıkanıklığın açılması için kanala gönderilir.

Robot adı verilen cihaz ile tıkanıklık kolaylıkla açılır. Tıkanıklığın açılmasından sonra kanala tekrar kamera gönderilerek sorunun tamamen ortadan kalkıp kalmadığı görüntülenir.

 

İstanbul Tesisat Kanal Açma Hizmeti
İstanbul Tesisat Kanal Açma Hizmeti

İstanbul Tesisat Kanal Açma Hizmeti

İstanbul’un tüm ilçelerinde su tesisatı denilince biz varız. Çünkü profesyonel ekibimiz son teknolojik cihazları ile servis garantili su tesisat hizmeti vermektedir. İstanbul Tesisat ekibi olarak müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Kırmadan dökmeden su arızasını tespit edip sorunu hızlıca çözüyoruz.

  • 100% Profesyonel Ekip
  • Son Teknoloji Su Tesisat Cihazları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın