Genel

İstanbul Kırmadan Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

İstanbul kırmadan robotla boru tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmalar kalıcı çözümler üretmektedirler. Atık pis su boruları genellikle tuvaletlere kaçırılan çeşitli cisimler nedeniyle tıkanmaktadır. Atık pis su boruları sadece tuvalet gideri değil, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi giderleri, mutfak ve banyo lavaboları gibi evimizdeki tüm gider borularında tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Bu tıkanıklıkların çeşitli sebepleri vardır. Ancak merak etmeyin, bu tıkanıklıkları kırmadan dökmeden açan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar bu işi teknolojik cihazlar ile yapmaktadırlar.

Bilgisayarla Robot Tıkanıklığı Açma

Yavaş tahliyeler, birikebilen ve tıkanmalara ve sürekli yedeklemelere neden olabilen küçük sıkıntılardır. Her gün yüzlerce, hatta binlerce ev atığını çöp kutularına, mutfak ve banyo giderlerine atıyoruz. Bu öğelerin çoğu zararsız bir şekilde geçerken, katı nesneler sıkışabilir ve diğer malzemeleri çekerek sonunda bir tıkanmaya neden olabilir.

  • Mutfak Lavabosu: Tıkanmış boruların ana suçlusu, mutfak yağı ve yiyecek parçacıklarıdır.
  • Banyo Lavabosu: Ne zaman banyo yapsak ya da duş alsak saç dökülür. Sabun, şampuan ve diş macunu kalıntıları genellikle boruların içinde sıkışır.
  • Duş: Kir, deri pulları ve sabun köpüğü kireçlenmiş madde olarak birikerek borunuzun iç çapını küçültür ve zamanla akar.
  • Tuvaletler: Tıkanmış bir tuvalet, günlük aktivitelerin durmasına neden olabilir. Bebek bezleri, diş ipi ve kadın hijyen ürünleri de dahil olmak üzere yanlış maddelerin tuvalete atılması boruda kalabilir ve anında tıkanmalara ve taşmaya neden olabilir.

İstanbul Tesisat olarak müşterilerimizin tasarruflarını en üst düzeye çıkarmak için en son ve en yenilikçi çözümleri kullanıyoruz. Yetenekli servis uzmanlarımızın yapacağı ilk şey, boru tıkanıklığı sorununun kaynağını bulmak olacaktır. Bunun için esnek bir fiber optik hatta yapıştırılmış özel bir kamera kullanıyoruz. İstanbul Tesisat deneyimli servis uzmanlarımız boru tıkanıklıklarınızın nedenini belirleyebilir ve tıkanıklığı gidermek için yeşil, çevre dostu yöntemler kullanabilir. Kanalizasyon hatlarınız yenilenecek ve gününüze devam etmekte özgür olacaksınız.

Kameralı Robot ile Tıkanıklık Açan Firmalar

Eskiden pis su atık borularında tıkanıklık meydana geldiği zaman o bölgede kırma işlemi yapılarak tıkalı borunun açılması sağlanıyordu. Artık bu sorunun üstesinden gelecek cihazlar imal edilmiştir. Tıkalı olan bu giderlerin öncelikle kameralı sistemlerle tespiti yapılmakta ve daha sonra robot adı verilen cihazın ucuna takılan ve tıkanıklığın çeşidine göre belirlenen başlık ile tıkalı boru kolaylıkla açılabilmektedir. Tıkalı borunun açılmasından sonra boru içi kameralı sistem ile görüntüleme yapılarak tıkanıklığın neden olduğu tespit edilmelidir. Tıkanıklıklar her zaman bir cisim nedeniyle olmaz. Bazen tesisat hataları, kırılma ya da çökme gibi nedenlerle de tıkanmalar oluşabilir. Bu nedenle tıkanıklığın sebebi tespit edilmeli ve gereken önlem alınmalıdır. Teknolojik cihazlarla çalışan firmalar kırmadan, evin herhangi bir bölümüne zarar vermeden bu tıkanıklıkları açmaktadırlar.

Tıkanıklıklara Karşı Alınacak Önlemler

Özellikle tuvalet klozetlerine tuvalet kâğıdı atılması sonucu tesisatın herhangi bir noktasında biriken bu kâğıtlar zamanla tıkanıklıklara neden olur. Lavabolara kum, çimento, alçı gibi maddelerin atılması tıkanıklıklara neden olur. Tıkanıklıkları açmak için genellikle lavabo aç kullanılır. Bu maddeler asidik olduğu için tesisat borularına ya da boruların eklem yerlerindeki contalara zarar verirler. Bazı binalarda aydınlık denilen bir bölüm vardır. Bu bölümden genellikle atık pis su boruları geçer. Bu aydınlık denen yerlere atılan herhangi şeyler bu borulara zarar verebilir ve borularda kırılmalar oluşur. Yukarıda saydığımız tüm etkenler atık su borularına zarar verir ve tıkanmalarına neden olabilir. Bu nedenle önlem almak için alışkanlık haline gelmiş bu uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın