Genel

İstanbul Kırmadan Su Borusu Tamiri

İstanbul kırmadan su borusu tamiri eskiden kırıp dökülerek yapılırdı ve ev neredeyse şantiyeye dönerdi. Bir de üzerine katlanılan onca maliyetler insanları hem maddi anlamda hem de manevi anlamda yıkıma uğratırdı. Ancak bu işlemler artık son teknoloji cihazlarla yapılmakta, hem zaman açısından hem de maliyet açısından çok fazla avantaj sağlamaktadır. Tavanlardan damlayan sular artık sorun olmaktan çıkmıştır. Artık komşularınızla bu yüzden sorun yaşamayacaksınız. Su kaçaklarının yeri hiçbir yer kırılmadan kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Teknolojik cihazlarla dairenize gelen uzman personele mutlaka yardımcı olun. Kaçağın yerini bulmak bazen ok kısa sürede olabileceği gibi bazen uzun saatler sürebilir. Bu nedenle sabırlı bir şekilde ustaların işini yapmasını beklemek gerekir. Atık pis su borularındaki tıkanıklıklar yine boru içi kameralı sistemler ile görüntülenmekte ve robot adı verilen cihazlar ile kolaylıkla açılabilmektedir.

Boru Tamirine Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Eskiyen Borular

Ev sahiplerinin boru servisini aramasının en yaygın nedenlerinden biri, mevcut borularının modası geçmiş malzemelerden yapılmış olmasıdır . Bu malzemeler kil, dökme demir ve polibütilen içerir. Özellikle polibütilen, 1980’lerdeki bir dava dalgası nedeniyle kusurlu olduğu kanıtlanmıştır. Bu, mevcut borularınız için geçerliyse, hemen onarım çağırın.

Düşük Su Basıncı

 Borularınızda düşük su basıncı yaşıyorsanız, duşunuzdaki su basıncının yıkanmaya çalışırken olması gerektiği kadar yüksek olmadığını fark edebilirsiniz. Bulaşıkları yıkamaya çalıştığınızda lavabonuzdan yeterli su basıncı gelmediğini de fark edebilirsiniz. Bu, evinizdeki işlevlerinizden tamamen uzaklaşmadan önce, herhangi bir onarım yapması için bizi arayın.

Aşınmış Borular

Borular esas olarak duvarlar ve zeminler arasında yer alsa da, onları evin dışında ve hatta belki de bodrumunuzda görebilirsiniz. Bu, sıhhi tesisat sisteminizi korozyon belirtileri açısından incelediğinizde yardımcı olur . Bu borular paslı görünüyorsa, evinizdeki boruların da paslandığını gösterebilir.

Tuhaf Sesler

 Borularınızdan geçmeye çalışan suyun sesini duyabilirsiniz, bu da boruda çıkarılması gereken bir tıkanıklık olduğunu gösterir. Borularınızdan gelen herhangi bir yüksek veya olağandışı ses endişe vericidir. Daha eski borular, ciddi bir iç arızaya işaret ettiğinden ses çıkarmaya daha yatkın olacaktır.

Nemli Duvarlar ve Zeminler

 Duvarlarınızdaki ve zeminlerdeki rastgele, açıklanamayan nemli noktalar, bir sorunun kesin bir işaretidir. Bu, su hasarı onarımı için binlerce dolara varan harcama yapmanıza neden olmadan önce, sızıntı onarımı için lütfen bizi arayın.

Teknolojik Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitleri birçok teknolojik cihazla birlikte yapılmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi akustik dinleme cihazıdır. Bu cihaz sayesinde kulakla duyulmayan su sızıntıları kolaylıkla tespit edilebilir. Bunun için cihazı kullanan personelin de konusunda uzman bir personel olması gerekir. Pimaş borulardaki su sızıntıları ise kameralı boru içi görüntüleme sistemleri ile tespit edilir. Cihazın ucundaki kamera ile pimaş borularının içi rahatlıkla görülebilir ve sızıntının nereden olduğu kolaylıkla tespit edilebilir. Termal kamera ile yapılan tespit işlemlerinde özellikle sıcak su tesisatlarında daha etkili olmaktadır. Bu cihazla su sızıntısının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kırmadan Su Borusu Tamiri

Su kaçıran borunun tespiti yapıldıktan sonra kimyasal ilaç kullanılarak borunun tamiri yapılır. Kullanılacak olan ilaç miktarı 50 litre su içerine 1 litre ilaç karıştırılarak seyreltilir. Su test pompası adı verilen cihaz ile bu ilaçlı su tesisatın içerisine gönderilir. Bu sırada uygulanacak olan basınç miktarı 6 bar olarak belirlenir. Daha sonra manometre sabitleninceye kadar su basmaya devam edilir. Manometrenin sabitlenmesi ile birlikte su basma işlemi sona erdirilir. Su kaçağının onarımı yapıldıktan sonra ilaçlı su tesisatın içerisinde bir gün bekletilir ve daha sonra boşaltılır. Bu sayede borudaki patlak kırmadan tamir edilmiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın