Genel

İstanbul Makine ile Radyatör Temizliği

İstanbul makine ile radyatör temizliği çeşitli firmalar tarafından yapılmaktadır. Kalorifer tesisatları zamanla kireçlenme yaparak ısı verimliliği düşer. Bu hem daha fazla yakıt tüketmenize, hem de daha az ısınmanıza neden olur. Birçok firma halen eski yöntemlerle petek temizliği yapmaktadırlar. Eski tip yöntemlerle peteklerin içi yüksek randımanlı olarak temizlenemez. Ancak, teknolojiye ayak uyduran firmalara petek temizleme makinesi yardımıyla petek temizliklerini yapmaktadırlar. Petek temizleme makineleri yurtdışından ithal olup birkaç firmanın elinde bulunmaktadır. Bu firmalar da profesyonel anlamda petek temizliği yapan firmalardır.

Peteklerin ısınmaması hemen her tüketici için en büyük problemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ancak bu sorun hem enerji harcamasını arttırır hem de ortamda ısının yeterli seviyede olmaması nedeniyle problemlere neden olur. Peteklerin yeterince ısınamaması problemini ortadan kaldırmak adına profesyonel destek almak şart. Bu sayede hem peteklerdeki sorunu çözebilir hem de enerji verimliliğini sağlayabilirsiniz.

Peteklerin Isınmamasının Nedeni Nedir?

Ev, iş yeri ya da diğer ortak kullanım alanlarında peteklerin yeterince ısınması ve ortamı ısıtması gerekmektedir. Ancak peteklerin bir kısmında ya da tamamın görülen ısınma problemlerinin üstesinden gelmek adına nedenleri doğru bir şekilde saptamak gerekir. Profesyonel ekibimizden destek alarak saptayacağınız sorunların bir kısmı şu şekildedir.

  • Petekler yoğun kullanım nedeniyle kirlenme,
  • Peteğin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk olduğu durumlarda hava,
  • Petek kanallarında tıkanıklık,
  • Bağlantılardan kaynaklanan sorunlar.

Tüm bunlar peteklerin ısınmasını engelleyen faktörlerdir. Bu faktörleri dikkate alarak çözümlere başvurmak gerekir. Bizimle iletişime geçerek alacağınız hizmet kapsamında ısınma sorunlarını giderebileceğiniz gibi petekler sayesinde verimliliği de oldukça ideal seviyeye taşıyabilirsiniz.

Peteklerin Isınmadığı Durumlarda Ne Yapmalısınız?

Petek ve radyatörler havaların soğumasıyla birlikte hayati önem arz eden unsurlara dönüşür. Ancak ısının iletilmesinde rolü büyük olan peteklerde kireçlenmenin ortaya çıkması, hava birikmesi ya da diğer sorunların yaşanması ısının aktarımını engeller. Bu durumda bırakın ortamın ısınmasını peteklerin kendilerini ısıtmaları dahi söz konusu olmaz.

Peteklerin bir kısmı ya da tamamında sorunların ortaya çıkması durumunda ısınma ile alakalı önlemler almak gerekir. Profesyonel yaklaşımımızla sunduğumuz hizmetlerde siz de beklentilerinize cevap verecek seçeneklere odaklanmaya ne dersiniz? Aşağıda, peteklerle alakalı başvurabileceğiniz bütün hizmetlere bir göz atabilirsiniz.

Makineyle Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğalgaz ya da herhangi bir yakıtla çalışan kat kaloriferi tesisatlarında petekler zamanla kireçlenme yapar. Bunun sonucu gereğinden fazla yakıt tüketimine neden olur. Hatta bazen kombide arızalara neden olabilir. Kireç önleyici kimyasal ilaçlar ile radyatör petek temizliği yapılmaktadır. Bu işi ayrıca makine ile yapan firmalar da bulunmaktadır. Bu kimyasal ilaç, sistemin içinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve uzun süre sistemin kireçlenmesini önler. Makine ile radyatör temizliği, radyatörler yerinden sökülmeden yapılabilmektedir. Makine ile yapılan bu işlemde eski sistem temizleme işlemlerine göre çok daha fazla randıman alınmaktadır. Radyatör petek temizliği sırasında müşterinin talebine göre petekler tek tek yerinden çıkarılarak da yapılabilmektedir. Petekler içinde birikmiş pislikler, çamurlaşmış atıklar, toz yumakları makine ile kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Makine ile Radyatör Temizliği Yapan Firmalar

Makine ile radyatör temizliği yapan firmalar, bu işlemi yaparken aynı zamanda petek temizliği kimyasalı da kullanarak peteklerin ve kombinin ömrünü uzatmaktadırlar. Makine ile radyatör temizliği yapan firmalar evlere hiçbir şekilde zarar vermeden peteklerin temizliğini yapmaktadırlar. Radyatörlerin temizliği hemen her yıl yapılması uygundur. Radyatör temizliği için kimyasal bakım ürünü peteklerin içine dökülür ve peteklerin her yerine nüfuz ettiğinden emin olunduktan sonra petek temizleme makinesi ile radyatörlerin içi kimyasaldan arındırılana kadar yıkanır. Genellikle Dr.combi kireç önleyici kullanılır. Kullanılan bu kimyasal sistemdeki su seviyesinin % 10’u kadar pompalanır. Radyatör temizliğinin bitmesinden sonra sistem içine asidi önleyici kimyasal dökülür ve boruların aşınması önlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın