Genel

İstanbul Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

İstanbul makineyle su borusu sızıntısı bulma konusunda uzman ve deneyimli firmalardan destek almak gerekir. Profesyonel anlamda hizmet veren firmalar su borusu sızıntısını çeşitli teknolojik cihazlar sayesinde bulmaktadırlar. Bunun için kullanılan cihazlar, nem ölçer, termal kamera, boru içi kamerası, akustik dinleme cihazı gibi cihazlardır. Su sızıntısının yerini bulmak için bu cihazlar birlikte kullanılır. Sızıntıyı bulmak için kullanılan cihazların doğru bir şekilde ve doğru yerde kullanılması büyük önem taşır. Ayrıca cihazlar ne kadar teknolojik olsa da bu cihazları kullanan teknik ekibin eğitimli olmaması bir işe yaramamaktadır. Bu nedenle su sızıntısı tespiti için destek alacağınız firmanın teknolojik cihazlarının olmasının yanı sıra teknik personelinin de konusunda uzman olması gerekmektedir. Su sızıntısının olduğu alanın kırılmadan önce boruların nereden geçtiğinin net olarak bilinmesi gerekmektedir.

Su Kaçağı Nedir?

Tesisat hatlarınızda sızıntı olduğunu düşünüyorsanız, sızıntının kaynağını teşhis etmek ve bulmak için en son teknolojiyi ve kanıtlanmış yöntemleri kullanabiliriz. Sızdıran tesisat sistemleri sadece elverişsiz olmakla kalmaz. Aynı zamanda evinizi su hasarı riskine sokar. Ayrıca, sürekli sızıntılar zamanla küf oluşumunu ve küflenmeyi teşvik ederek siz ve aileniz için solunum sorunları yaratabilir. Bu nedenle, sıhhi tesisat sızıntılarını mümkün olan en kısa sürede tespit etmek ve maliyetli onarımlardan ve yapısal hasarlardan kaçınmak için profesyonel yardım almak önemlidir.

Sızdıran tesisat hatlarının belirtileri arasında lavabo ve muslukların etrafındaki ıslak alanlar, küf, su faturanızda açıklanamayan bir artış ve evinizin temelindeki çatlaklar yer alır. Kırık bir musluk veya arızalı kanatlı valf gibi bir sızıntı kolayca erişilebilir ve düzeltilmesi basit olsa da tesisat hatlarında daha da ciddi bir sorun olabilir. Bu nedenle, sızıntıyı teşhis etmek ve tespit etmek için profesyonel tesisatçılara sahip olmak, sıhhi tesisat sisteminizin işlevsel ve verimli olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Ultrasonik kaçak tespiti:  Bu yöntem, bir tesisat sızıntısını tespit etmek için sağlam bir teknoloji kullanır. Sıhhi tesisat borularındaki ses kaybını ve değişimleri ölçerek çalışır ve bir sızıntının kaynağını tam olarak belirlemeye yardımcı olur.

Kızılötesi kaçak tespiti:  Bu yöntem, bir tesisat sızıntısının kaynağını keşfetmek için kızılötesi teknolojiyi kullanır. Tesisatçılar, sızıntıların nerede olduğunu belirlemek için duvarları, zeminleri ve yer altı kaynaklarını taramak için kızılötesi ışıklar kullanacak.

Video kamera incelemesi: Bu, profesyonel tesisatçılar tarafından kullanılan en yaygın kaçak tespit yöntemlerinden biridir. Küçük bir video kamerayı bir boruya yerleştirmeyi ve videoyu tesisatçıya geri aktarmayı içerir. Bu, tesisatçının sızıntının ciddiyetini ve yerini belirlemek için tesisat hatlarını görsel olarak incelemesini sağlar.

Su Borusu Sızıntısı Neden Olur?

Su sızıntıları borulardaki donmalar ve bunun sonucu oluşan çatlamalar sonucu ortaya çıkar. Su sızıntısı olması önlem alınmadığı takdirde büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle su sızıntısının varlığından şüphe edilmesi durumunda derhal vakit kaybetmeden profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Duvar aralarında meydan gelen sızıntılar büyük sorunlara sebep olur. Su sızıntıları, tesisatların döşenmesi sırasında boru hatlarının yanlış dağılımı sonucu oluşan akıntılar neden olur. Su sızıntılarının yayılarak ciddi boyutlara ulaşması durumunda insanlara da büyük zararları bulunmaktadır.

Su Sızıntısı Makineyle Nasıl Bulunur?

Su sızıntısı olduğundan şüphelenildiği durumlarda hemen profesyonel bir firma çağırılmalıdır. Su sızıntısı tespiti için gelen firma çeşitli cihazlar kullanarak su kaçağının yerini kolaylıkla bulur. Bunun için öncelikle nem ölçer ile duvarlardaki nemli yer ölçülür. Termal kamera ile su kaçağı olduğundan şüphelenilen yerde arama yapılır. Termal kamera ile birlikte akustik dinleme cihazı da kullanılarak dinleme yapılır. Bu cihazların tümüyle su sızıntısının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Su sızıntısını noktasal olarak tespit eden firma su kaçağının boyutuna göre kimyasal ilaç ile borunun tamirini yapar. Borudaki sızıntının boyutu büyükse ufak bir yer kırılarak boru değişimi yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın