Genel

İstanbul Makineyle Mutfak Gideri Açan Tesisatçı

İstanbul makineyle mutfak gideri açan tesisatçı firma işinin ehli, tecrübeli elemanlardan oluşmalıdır. Bu elemanlar kullandıkları cihazları tanıyan ve gerekli tesisat ve donanım bilgisine sahip elemanlardan oluşmalıdır. Mutfak giderleri tesisat döşenirken küçük çaplı borular kullanıldığı için kolay tıkanabilir. Bazen iki dairenin mutfak gideri tek bir boruya bağlanabilir. Bu da mutfak giderinin daha sık aralıklarla tıkanmasına neden olabilir. Bu nedenle, mutfak giderinin tekrardan kırılıp dökülmesine gerek kalmadan makineyle mutfak gideri açan tesisatçı bulunarak bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür. Mutfak gideri tıkanıklıklarında, hızlı bir şekilde müdahale etmek çok önemlidir. Bu nedenle hızlı erişim ağı bulunan tesisatçılardan yardım alınmalıdır.

Mutfak lavabosu çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Mutfak lavabosunun tıkanmasında ki en büyük etken lavabonun kişiler tarafından yanlış kullanılıyor olmasıdır. Özellikle atık cisim, katı yiyecekler, çay posası, yağ gibi maddelerinde lavabolara dökülmesi mutfak lavabolarında tıkanmaların meydana gelmesine neden olmaktadır. Söz konusu maddelerin mutfak lavabolarının giderinden aşağı doğru gitmesi lavabo borularının tıkanmasına dolayısıyla lavabodan borulara su gitmemesine neden olmaktadır.

Kişilerin yanlış kullanımının yanı sıra mutfak lavabolarında kullanılan malzemenin gerekli kalitede olmaması da mutfak lavabolarında tıkanıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Olması gerekenden ince boruların kullanılması, gerekli açıya sahip olmayan dirsek borularının varlığı, uygun ölçüsü bulunmayan gider ağzı elek sistemlerinin mutfak lavabolarının tesisatında kullanılması mutfak lavabolarında tıkanıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Kişiler mutfak lavabolarında tıkanıklık ile karşılaşmak istemiyorsa yukarıda bahsedilen nedenleri ortadan kaldırmalıdır. Aksi takdirde sık sık lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Mutfak Gideri Neden ve Nasıl Tıkanır?

Mutfak giderleri genellikle belli başlı bazı yanlış uygulamalar nedeniyle tıkanmaktadır. Giderlerin tıkanmama gibi bir durumu yoktur. Pis su giderlerinde belirli aralıklarla mutlaka tıkanıklıklar oluşur. Ancak, evde basit yapılacak olan uygulamalar ile bu tıkanıklıkların daha uzun vadede yaşanması sağlanabilir. Mutfak giderleri tıkanma nedenleri arasında;

• Giderler kaçan yemek ve salata artıkları ile kolaylıkla tıkanabilir. Bunun için alınabilecek en güzel önlem, lavabo süzgeç kısmında daha ince delikli süzgeçler kullanılabilir.

• Tabaklardaki yemek artıkları lavaboya dökülür. Bazen de sebzeler lavaboda yıkanır ve bu da çamurların gidere gitmesine neden olur. Bunun için alınacak önlem ise, tabaklardaki yemek artıklarının sıyrılarak çöpe dökülmesi ve sebzelerin de bir kap içerisinde yıkandıktan sonra çamurunun süzülerek çöpe dökülmesi gerekir.

• Ayrıca evlerde kızartmalarda kullanılan atık yağların lavaboya dökülmesi de zamanla gider içerisinde yağın donmasına ve tıkanıklıklara neden olur. Bunun için de bu atık yağların lavaboya dökülmemesi hatta biriktirilerek atık yağ alanlara verilmesi hem mutfak giderini hem de doğayı korumaya yardımcı olacaktır.

Alınan Önlemlere Rağmen Tıkanan Mutfak Giderleri

Birbirinden farklı nedenlerden dolayı tıkanan lavabolar ile karşılaşan kişiler mutfak lavabosu nasıl açılır sorusuna cevap aramaktadır. Bu doğrultuda mutfak lavabosu nasıl açılır sorusuna birden fazla şekilde cevap verebilmek mümkündür. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli teknolojik cihazlar ile mutfak lavabosunda yaşanan tıkanıkları gidermek mümkün hale gelmiştir. Söz konusu teknolojik yöntemlerden en önemlisi kameralı görüntüleme yapan teknolojik cihazlar ile mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanıkları ortadan kaldırabilmek mümkündür. Kameralı lavabo tıkanıklığı açma yönteminde problemi olan kısım tespit edilerek o kısımda ki soruna çözüm bulunmaktadır.

Alınan tüm bu önlemlere rağmen mutfak giderleri yine de tıkanabilir. Bunun nedeni binanın henüz inşaat aşamasında iken pis su gider hattının özenli bir şekilde döşenmemesi ya da zamanla toprak altında kalan boruların çökme yaparak zarar görmesi nedeniyle oluşabilir. Bunun için makineyle mutfak borusu açan usta çağrılarak uzman destek alınmalıdır. Bu işlem hem daha az maliyetli hem de hızlı sonuç veren bir yöntemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın