Genel

İstanbul Makineyle Tıkalı Su Boruları Açan Tesisatçı

İstanbul makineyle tıkalı su boruları açan tesisatçı öncelikle sorunun sebebini farklı yöntemler kullanarak tespit eder. Tıkanıklığın nedeni ile kullanılacak olan tıkanıklık açma yöntemi doğrudan ilişkili olduğu için bu işlem yapılmaktadır. Tıkalı su boruları açan tesisatçılar genellikle kameralı cihazlar ile bu işlemi gerçekleştirmektedirler. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan maddelere tespit edilmekte ve bu maddelerin özelliklerine göre de kullanılacak yöntemler belirlenmektedir. Tıkanıklığa sebep olan maddeler suda erime özelliği olmayan katı maddeler ise onun parçalanması gerekeceğinden, ucunda keskin ve sivri bir aparat bulunan ve robot adı verilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu makine sayesinde tıkanıklığa sebep olan madde parçalanır ve gidere basınçlı su verilerek tıkanıklığın açılması sağlanmaktadır.

Aşamalı Boru Açma Yöntemi

Profesyonel bir boru tıkanıklığı açma firması ile iletişime geçmeniz durumunda ekipler evinize gelerek kameralı cihazları sayesinde lavabolardaki problemi kısa sürede tespit edebilirler. Bundan sonraki aşamada ise kılavuzla lavabo açma makinesi ve basınç altında bulunan makine seçenekleri tercih edilir. Fazlasıyla sağlam bir yapısı olan bu makineler doğrudan tıkanıklığın bulunduğu noktaya doğru müdahale etmektedir. Tıkanıklığın bulunduğu yerdeki maddeleri parçalar ve lavaboların açılmasını sağlar. Özellikle lavabo giderlerinin bulunduğu kısımdaki sorun giderilmiş ise kontrol yapılır ve başka bir sorunun olup olmadığı incelenir. Herhangi bir problem yoksa işlem tamamlanmış olur.

Su Borusu Tıkanıklığı Açarken Yıkama Seçeneği

Kameralı görüntüleme cihazın ile birlikte yer tespiti yapıldıktan sonra farklı makineler ile temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bundan sonra ise basınçlı makine ile borular ve lavabo yıkanır. Bu sayede lavabo çok daha kullanılabilir hale gelmektedir. Yemek artıkları, yağlar, tortu ve kireç gibi problemler nedeni ile yaşanan tüm sorunlar ortadan kaldırılmış olur.

Kanalizasyonlarınızı teşhis etmek için bir kamera kullanmak, evinizin karşı karşıya olduğu sorunu analiz etmenin en iyi yollarından biridir. Teknisyenin borunun derinliklerine bakması, borularınızın karşı karşıya olduğu benzersiz sorunu tam olarak anlamamıza ve iş için doğru aleti seçmemize olanak tanır. Drenaj borusu en zorlu boru engellerini bile temizlemenin güçlü bir yoludur. Dümendeki eğitimli bir teknisyenle, boru sisteminizdeki tüm büyük engelleri temizleyebilir ve giderlerinizi normal akışına geri getirebiliriz.Tıkanıklıkların açılması adına dikkat edilmesi gereken en önemli şey tıkanıklığa neden olmamaktır. Bu durumda gider tıkanmalarına karşı önlemleri almalısınız.

Makineyle Tıkalı Su Borusu Açmak Tesisata Zarar Verir mi?

Teknolojik gelişmelerin ışında yapılan tıkanıklık açma makineleri hiçbir şekilde tesisat borularına zarar vermemektedir. Robot adı verilen bu cihazlar, her türlü gideri açma yeteneğine sahip cihazlardır. Üstelik bu işlemler esnasında herhangi bir şekilde kırma ve dökme işlemi yapılmamaktadır. Eskiden tıkalı olan su borusunu açmak için kırma işlemi yapılmaktaydı. Ancak bu cihazlar sayesinde artık giderin içerisine sorunsuz bir şekilde girilerek tıkanıklıklar giderilebilmektedir. Bu cihazların kullanımını eğitim almış profesyonel ekipler yapmaktadır. Sık karşılaşılan tuvalet tıkanıklığı sorunu, tıkanıklık açma cihazı sayesinde kolaylıkla açılabilmektedir.

Makineyle Tıkalı Su Borusu Açan Servisler

Tıkanan su borularını açan makineler sayesinde, bu işlemler tadilata gerek duyulmadan yapılabilmektedir. Bu cihazlar genellikle pahalı cihazlar olduğu için profesyonel olarak makineyle tıkalı su borusu açan servisler bu işi yapabilmektedirler. Bu işlem için genellikle kanal açma makinesi, jet yıkama motoru ve görüntülü kamera sistemleri kullanılmaktadır. Görüntülü kamera sistemi ile tıkanıklığın yeri tespit edilir ve robot sayesinde tıkanıklık açılır. Daha sonra jet yıkama motoru ile tıkalı boru yıkanır. Son olarak görüntülü kamera sistemi ile tıkalı boru içine bakılarak sorunun giderildiğinden emin olunur. Bazen çökme gibi sebeplerle tıkanıklık meydana gelebilir. Bu durumda kamera ile tespit yapıldıktan sonra sadece sorun olan bölge kırılarak tamiri yapılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın