Genel

İstanbul Musluk Bataryası Montaj ve Tamiri Nasıl Yapılır

İstanbul musluk bataryası montaj ve tamiri nasıl yapılır, konusuna girmeden önce bataryanın tanımını yapmakta fayda var. Sıhhi tesisat sistemlerinde sıcak ve soğuk suyu istenilen oranlarda karıştırarak akıtabilen armatürlere musluk bataryası adı verilir. Bu bataryalar gerektiğinde sadece sıcak ya da sadece soğuk su akıtabilirler. Musluk bataryaları genellikle kullanıldıkları yere göre, lavabo bataryası, banyo bataryası, evye bataryası gibi çeşitlere ayrılır. Lavabo bataryaları montajına göre ikiye ayrılmaktadır. Bunlar ankastre ve duvar tipi olarak adlandırılır. Lavabo üzerine monte edilen bataryalardır. Duvar tipi banyo ve duş bataryaları duvara monte edilir. Duvara ya da seramik üzerine monte edilen bu bataryalar montaj ölçüleri dikkate alınarak yapılır.

Musluklar, suda bulunan kireç nedeni ile arızalanabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanıma bağlı olarak da zaman içerisinde muslukların bozulduğunu görebiliyoruz. İşte bu nedenlerle musluk bataryası montaj ve tamir hizmeti son derece önemli bir hizmet alanıdır. Size bu konuda destek olacak firmamız ile musluk bataryalarınızın en iyi şekilde tamir edilmesini ve montaj işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Musluk Neden Sızdırır?

Musluk tamiri, evlerinizdeki verimliliği arttırmak için uygulanan bir hizmettir. Ancak musluk tamiri yapılmadan musluğunuzun sızdırmasına neyin neden olabileceği önemli bir merak konusudur. Nasıl bir lavabonuzun olduğu ve yaşam alanınıza bağlı olarak musluk tesisatındaki problemin birkaç nedeni olabilmektedir. Bu nedenlerden bazıları şu şekildedir:

Hasarlı Mekanik Sistem

Lavabolarınız çeşitli bileşenlere sahip olan sofistike bir cihazdır. Uzun süre aynı eviyenin kullanımı ile kaçınılmaz olarak eviyede ve muslukta aşınma, hasar meydana gelmektedir. Bu noktada musluklardan sızıntı meydana gelmektedir. Armatürü değiştirerek sorunun çözülmesi mümkündür. Kartuş muslukların sonunda değiştirilmesi gerekli olan çeşitli parçalar bulunmaktadır.

Su Basıncı Problemleri

Evinizde bulunan su basıncı, belediyeler tarafından belirlenmektedir. Yüksek tepelerde yaşıyorsanız ya da yüksek binalar ile çevrili bir alanda yaşıyorsanız çevre hesaba katılarak yüksek bir basınçta olması adına olanak tanınması gerekmektedir. Bu duş için uygun olsa dahi musluklar için iyi değildir.

Güçlü su basıncı, sıhhi tesisat sistemlerinde basınca neden olmaktadır. Bu durum, suyun doğal akışını bozmaktadır. Bu noktada evinizdeki muslukların tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekmektedir. Yüksek su basıncının onarılmaması boruların çatlamasına neden olabilmektedir. Bu da çok daha büyük sızıntıya neden olmaktadır. Dolayısıyla su sızıntısı meydana geldiğinde tesisatçı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Musluk Bataryası Montajı

Musluk bataryası montajına geçmeden önce daireye gelen ana vanadan su kesilmelidir. Eski musluk yerinden dikkatli bir şekilde sökülür. Bunun için uygun anahtar takımı kullanılması gerekmektedir. Daha sonra yeni batarya contaları yerine takıldıktan sonra dikkatli bir şekilde diş kaptırmadan yerine monte edilir.

Musluk Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır?

Musluk bataryaları zamanla conta yerlerinden kaçırırlar. Bunun için öncelikle musluk bataryasının başı sökülerek göbek contasına ulaşılır. Daha sonra kurbağacık adı verilen anahtar ile saatin ters yönünde çevrilerek musluk göbeği yerinden çıkarılır. Göbek kısmında bulunan conta musluğun modeline göre yeni conta ile değiştirilir. Bu şekilde musluk bataryası artık su kaçırmaz ve tamir edilmiş olur. Musluk bataryası montajı ve tamir işlerini genellikle evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Ancak, deneyimli bir tesisatçıdan yardım alarak da bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Musluk Bataryası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Musluk bataryası almak için kaliteli ürün satan yerleri tercih etmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu alacağınız musluk bataryasının garantisinin olup olmadığıdır. Çin malı bataryalardan uzak durmanız tavsiye edilir. Musluk bataryaları çok çeşitli model, kalite ve fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Musluk bataryası alırken en çok dikkat etmeniz gereken konu servisine ulaşabileceğiniz bir batarya almanızdır. Piyasada bulunan Çin malı musluk bataryaları ucuz olmakla birlikte çabuk bozulmakta ve tamiri de zor olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın