Genel

İstanbul Merkezi Isıtma Sistemi Petek Temizliği

İstanbul merkezi ısıtma sistemi petek temizliği yapan firmalar petekleri yerinden sökmeden özel cihazlarla temizlemektedir. Merkezi ısıtma sistemleri uzun süreli kullanımlarda suyun kirecine maruz kalırlar. Kireç ilk önce kazana yapışır. Daha sonra ilerleyerek peteklerin içine yerleşir. Peteklerin dönüş hattında kirece bağlı olarak daralma olacağı için dönüşte su soğuyarak döner. Peteklerin üst kısmının sıcak olması alt kısmının soğuk olması kireç yüzündendir. Bu da radyatörün ısı verimini düşürür. Bu nedenle merkezi ısıtma sistemlerinde kazan ve petek temizliğinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Petek Temizleme Hizmeti

Peteklerde su nedeniyle oluşan tortu ya da pasın zamanla tıkanıklıklara neden olması mümkündür. Tıkanıklık kaynaklı ısınmanın yeterli seviyede olmadığı durumlarda makineli ve ilaçlı temizleme çözümleri sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetlerde müşterilerimizin peteklerine kısa sürede ve başarılı bir şekilde müdahale ediyoruz. Peki, petek temizleme sürecinde neler yapıyoruz?

Uzun süredir kullanılan ve kirlenen peteklerinizin içini teknolojik cihazlarımızla temizleyerek ısı performansını arttırıyoruz. Üstelik ısının ortamda daha hissedilebilir olmasını sağlayarak enerji verimliliği de sağlıyoruz. Temizlenen petekler, kirli hallerine nazaran daha kaliteli ısınma sağlarken bir sonraki temizliğe kadar sorunsuz bir şekilde çalışır.

Petek Hava Alma Hizmeti

Petekler, içlerinde bulunan kanallar vasıtasıyla suyun dolaşımını sağlayarak ısınmayı destekler. Ancak petek içerisinde biriken hava dolaşımı sekteye uğrattığı gibi ısı kayıplarına da neden olmaktadır. Sadece ısınamama sorununa değil enerji harcamasının çok ciddi seviyelere ulaşmasına da neden olur. Peteklerde biriken havanın boşaltılması işleminde ekibimiz peteklerinize müdahale eder.

Peteklerde biriken havanın boşaltılması çerçevesinde hava alma süreci tamamlanmış olur. Sonrasında ısınma sorununun ortadan kalkması ve yüksek enerji performansının elde edilmesi mümkündür. Siz de peteklerinizde ısınmama sorunu yaşadığınızda bu hizmetimize başvurmalısınız.

Petek Bağlantı Kontrolleri

Petek ve radyatörlerinizin bağlantılarında ortaya çıkacak bir sorun ısınma problemlerini de beraberinde getirecektir. Bu durumda profesyonel hizmetlerimizden yararlanarak bağlantıların kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Petek bağlantılarında yaşanacak bir sorunun yol açacağı problemlerin üstesinden gelmek adına ekibimiz kontrolleri gerçekleştirir.

Bağlantılarda mevcut bir problem varsa bağlantı değişiklikleri ile ısınmama sorununu çözmek mümkündür. Ancak bu tür bir problem yoksa farklı nedenler üzerinde durulmaktadır. Böylelikle peteklerin sorununu gidermek ve verimliliği yakalamak mümkün olacaktır. Siz de bu konuda en ideal alternatifleri değerlendirmeye başlamalısınız

Merkezi Sistem Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bütün dairelerde dolaşan suyun içindeki pislikler merkezi ısıma sistemi kazanında birikeceği için temizliğe ilk önce kazan temizliğinden başlanır. Merkezi ısıtma sistemlerinde kazan temizliği ile birlikte petek temizliği de kazan dairesinde yapılır. Ana vana bulunan dairelerde petek temizliği dairede de yapılabilir. Merkezi sistem temizliği yapılırken genellikle 1-2 gün sistem kapalı kalacağı için bu işin kışa girmeden yapılması gerekir. Sistemin temizliğinin bir bütün olarak yapılması gerekir. Merkezi sistemde tüm daire petekleri aynı kazan bağlı oldukları için temizliğin tek tek yapılması sağlıklı bir sonuç vermez. Bu nedenle tüm sistemin tek seferde temizliğinin yapılması gerekmektedir. Merkezi ısıtma sistemi ve petek temizliği basınçlı makineler ile yapılır. Makinenin sağladığı basınç ile tüm petekler kolaylıkla temizlenir.

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği Faydaları

Isıtma sistemlerinin temizliği ısıtmanın verimli olması için gerekli bir işlemdir. Merkezi sistem olsun bireysel sistem olsun ısıtma sistemlerinin temizliği enerji tasarrufu açısından çok önemlidir. Enerji tasarrufunun yanı sıra sistem içerisindeki kireç sökülüp atılacağı için suyun dolaşımı kolaylaşır. Bu sayede pompa da daha az yıpranır. Petek temizleme işlemlerinde hava ve su karışımı kullanılarak temizlik yapılmaktadır. Bazen petek temizliği kimyasalı da kullanılmaktadır. Ancak kimyasalın kullanılması sonucunda sistemin tamamen kimyasaldan arındırılması gerekir. Merkezi ısıtma sistemi ve petek temizliği bittikten sonra petek koruma kimyasalı kullanılmaktadır. Bu kimyasal ilaç en az 2 yıl boyunca petekleri kireçten korur ve sisteme hiçbir zararı yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın