Genel

İstanbul Petek temizliği-Kalorifer Tesisat Temizliği

İstanbul petek temizliği hizmetleri sayesinde siz de kaliteli bir hizmet alabileceğinizi biliyor muydunuz? Verimliliği arttıracak ve daha kaliteli bir çözüme ulaşmaya olanak tanıyacak olan bu seçeceği İstanbul Tesisat ile yaşayın. Peki, bu hizmet hakkında bilinmesi gereken detaylar neler olacaktır? Hazırsanız petek temizliği hakkında bilmeniz gerekenleri değerlendirelim!

İstanbul Petek Temizliği Nedir?

Petekler, sıcak suyun aktığı ve ortamın ısıtılmasına olanak tanıyan bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Peteklerden geçen suyun zamanla korozyona neden olması ve pisliklerin taşınmasına yol açması muhtemel. Bu tür bir durum nedeniyle peteklerde ciddi bir kirlilik ortaya çıkar. Kirliliğin mevcudiyeti ısınma performansını ciddi anlamda etkiler. Etkiyi azaltmak adına düzenli aralıklarla petek temizliği hizmetlerinden faydalanmak gerekir. Profesyonel bir çözüme dönüşecek olan İstanbul petek temizliği sayesinde en ideal çözüme ulaşabilirsiniz.

Petek temizliği hizmetlerinin ısınma performansını doğrudan etkileyeceği göz ardı edilmemelidir. Özellikle de faturanın daha makul bir seviyede gelmesi arzu ediliyorsa İstanbul petek temizliği ayrıcalıklarına başvurmak gerekecektir. Peki, bu hizmet nasıl gerçekleştirilmektedir?

İstanbul Petek Temizliği Gerçekleştiren Firmalar

Petek temizliğini profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştiren firmalarla siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüme ulaşmak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken oldukça basit! İstanbul Tesisat ile iletişime geçin ve size en uygun hizmetleri tercih edin. Firmamız alanında uzman personeli ve petek temizliğinde fark yaratan yaklaşımları sayesinde öne çıkar. Bu kapsamda en doğru sonuca ulaşabileceğinizi de unutmamalısınız. İstanbul’un neresinde olursanız olun petek temizliği hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz size en kaliteli hizmetleri sunuyor ve ayrıcalıklarla dolu bir sonuca ulaşmanızı sağlıyor.

İstanbul petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği her iki yılda bir yapılması gereken bir uygulamadır. Isınma sistemlerinin daha verimli olması için petek temizliği şarttır. Kalorifer petekleri, kombinin suyu ısıtarak peteklerin içine göndermesi ile ısınmamızı sağlarlar. Zamanla peteklerin içinde kireçlenme, tortu ve çamur birikmesi nedeniyle ısınma sorunları ortaya çıkar. Bunun yanı sıra yüksek fatura ödemek zorunda kalınır. Kombi ve kalorifer tesisatı ile petekleri bir bütün olarak düşünmek gerekir. Kombi her ne kadar iyi çalışırsa çalışsın, petekler kirliyse ısınma sorunu yaşanır. Bu sebeplerden dolayı periyodik olarak petek temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği için konusunda uzman ve makine ile petek temizliği yapan güvenilir firmalardan destek alınmalıdır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapıldığı zaman petekler daha iyi ısınacak ve ısınma sorunları da ortadan kalkacaktır. Petek temizliği yapan firmalar ortalığı kirletmeden gayet başarılı bir şekilde peteklerin temizliğini yapmaktadır. Petek temizliğinin 2 yılda bir yapılması uygundur. Petek temizliği için eve gelen firmalar, petekleri yerinden sökmeden ve etrafı kirletmeden petek temizliğini yapmaktadırlar. Petek temizliği için öncelikle makine ile peteklerin içi yıkanır. Daha sonra peteklerin içine bir çeşit kimyasal gönderilerek, peteklerde oluşan kireçlenme ve tortu birikiminin temizlenmesi sağlanır. Bu kimyasalın tesisat içerisinde bir süre gezdirilmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda petekler yine makine ile yıkanarak kimyasaldan arındırılır. Daha sonra tesisat içinde kalan ilaç kalıntılarının kombiye zarar vermemesi için nötrleştirici bir ilaç daha kullanılır.

Petek Temizliği Sırasında Kullanılan Kimyasalın Zararı Olur mu?

Peteklerin temizlenmesi sırasında kullanılan kimyasal kombi ve peteklere zarar vermez. Bunun yanı sıra yaklaşık olarak iki yıl petekleri korur. Peteklerde kullanılan bu kimyasal, gerekli yerlerden onay almış güvenilir bir üründür. Bu nedenle kombi ve petek temizliği yaptırırken mutlaka kimyasalı olan ve makine ile petek temizliği yapan bir firmadan destek alınmalıdır. Peteklerin ısınmama sorunu, peteklerin eski ya da yeni olması ile ilgili değil, tamamen içinde biriken kireç ve tortu tabakası ile alakalıdır. Dolayısı ile petekler eski de olsa temizlenmesi sonrasında ısınma verimi artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın