Genel

İstanbul Pimaş Açıcı

İstanbul pimaş açıcı hizmetleri sayesinde siz de tıkanan pimaş ile alakalı avantajlı bir çözüm elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? O halde beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak olan hizmetlerimizle pimaş problemlerinin üstesinden gelebileceğinizi unutmamalısınız. İstanbul Tesisat olarak avantajlarla dolu bir hizmeti sizler için öne çıkarıyoruz. Şimdi bu hizmet kapsamında sizi nelerin beklediğini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

İstanbul Pimaş Açıcı Hizmetleri Nelerdir?

İstanbul’da pimaş açma süreçlerini sorunsuz bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız öncelikle bu hizmetin ne olduğunu değerlendirmelisiniz. Lavaboların alt kısmında bulunan pimaş suyun daha başarılı bir şekilde akışını destekler. Ancak lavaboya atılan bazı tıkayıcı unsurların pimaş kullanımı konusunda problemlere neden olması da mümkündür. Bu tür durumlarda pimaş ile alakalı sorunlarla karşılaşılması çok yüksek bir ihtimaldir.

İstanbul pimaş açıcı, tıkanıklıkların kısa sürede giderilmesi ve kaliteli bir hizmet tercihini öne çıkarmaktadır. Bu noktada pimaş ile alakalı problemleri ortadan kaldırarak profesyonel bir hizmetten fayda sağlamak mümkündür. Siz de tercihinizi en iyi şekilde yaparak pimaş açma ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayın. Üstelik tercih edeceğiniz hizmet sayesinde pimaş sorunlarından kısa sürede kurtulun.

İstanbul Pimaş Açıcı ve Kullanılan Yöntemler

İstanbul’da pimaş açma ile alakalı çeşitli yöntemler kullanılması mümkündür. Bu kapsamda önemli olan pimaş açma ile alakalı süreçlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Eğer siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüme kapı aralamak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. İstanbul tesisat ile iletişime geçerek en ideal yöntemlerin kullanılmasını sağlayın.

İstanbul pimaş açıcı kimyasallar ile pimaşların açılması çok sağlıklı değildir. Son yıllarda birçok formu çıkan pimaş açama kimyasalları aslında geçici çözüm üretmekten başka bir işe yaramıyorlar. Hatta bunun yanı sıra asidik madde oldukları için borulara zarar bile vermektedirler. Bu nedenle pimaş açmak için en ideal yöntem bu işin ustasından yardım almaktır. Kanal açma makineleri ile pimaş borularını açan profesyonel firmalardan destek almak en iyi yöntemdir. Evlerde pompalama ya da gidere hortum sokma gibi yöntemlerle giderler açılmaya çalışılır. Oysaki giderin neden tıkandığını bilmeden bu yöntemleri kullanmak pek bir işe yaramaz. Gider tıkanıklığı tuvalet kâğıdı gibi pislik sıkışmasından oluşmuşsa pompa ile açılabilir. Ancak, giderde yağ birikmesi sonucu tıkanıklık olmuşsa pompa ile açmak imkânsızdır. Tıkanıklığın nedeni anlaşılmadan tıkanıklığa müdahale etmek çok başarılı sonuçlar vermez. Bu nedenle profesyonel bir firmadan yardım alınmalıdır.

Tıkalı Pimaşları Kameralı Sistemle Açan Firmalar

Tıkalı pimaşları açmak için eve çağrılan kameralı tesisatçılar, profesyonel olarak hizmet verdikleri için tıkanıklığı çok kolay bir şekilde açmaktadırlar. Pimaşda oluşan tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit etmek için pimaş içine boru içi kamera görüntüleme cihazı gönderilir. Boru içi bir monitör sayesinde dikkatli bir şekilde incelenir ve tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa neden olan maddeler tespit edilir. Tıkanıklığa sebep olan maddeler tuvalet kâğıdı gibi yumuşak cisimler ise robot makinenin ucuna takılan başlık ile bu pislikler geri çekilir. Tıkanıklığın sebebi kireç gibi sert maddeler ise bu sefer de robotun ucuna parçalama özelliği olan bir başlık takılarak tesisata gönderilir. Tıkanıklığın açılmasından sonra boru içi tekrar kamera ile görüntülenerek sorunun tamamen çözülüp çözülmediği kontrol edilir.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Oluşur?

Pimaş boruları, atık pis suların kanalizasyona taşıyan PVC borulardır. Bu borularda zamanla tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bu tıkanıklıklar gerek kullanıcı hataları gerekse tesisat hatalarından oluşmaktadır. Kullanıcı hataları genellikle klozet giderlerine atılan tuvalet kâğıtları, çocuk bezleri gibi cisimler nedeniyle oluşurken, mutfak giderlerinden atılan yemek artıkları da pimaşların tıkanmasına neden olur. Banyolarda genelde duş giderlerinde süzgeç kullanılmadığı için saç, sabun gibi atıklar pimaşlara giderek tıkanıklıklara neden olur. Tesisat hataları ise tesisatların döşenmesi aşamasında verilen yanlış eğimlerden kaynaklanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın