Genel

İstanbul Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

İstanbul robotla pimaş tıkanıklığı açma işlemi cihazlı tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Pimaş, ev ve iş yerlerinde kullanılan ve pis su atıklarının rögara gitmesini sağlayan PVC borulara denmektedir. Pimaş tıkanıklıkları genellikle kullanıcı hatalarından dolayı tıkanmaktadır. Tuvalet kâğıtlarının, pedleri, çocuk bezlerinin klozetlere atılması zamanla pimaş borularında tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra harç, derz ve kireç gibi inşaat malzemelerinin pimaşlarda birikerek tıkanıklıklara sebep olmasıdır. Ayrıca, borularda meydana gelen çökmeler ve hatalı döşenmiş borular da tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda tıkalı pimaş açan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar son teknoloji cihazlarla bu sorunu kökünden çözmektedirler.

İstanbul robotla pimaş tıkanıklığı açma hizmetleri ile profesyonel bir deneyim elde etmek ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Tıkanmış giderler, mülk sahiplerinin son derece zorlandığı konular arasında yer almaktadır. Bu noktada tıkanmış giderlerin açılabilmesi için çeşitli girişimlerde bulunulması ve profesyonel bir destek alınması büyük bir öneme sahiptir. Zorlu tıkanıklıklar ve sorunların rotadan kaldırılması için firmamızdan profesyonel bir şekilde destek alabilirsiniz.

Pimaş Nedir?

Pimaş; gider ve lavaboların altında yer alan beyaz renkteki plastikten üretilen ürünlerdir. Lavaboya su boşaltılması ve diğer sıvıların gidere ulaşabilmesi için pimaşların büyük bir önemi vardır. Bu noktada yardımcı ekipman olarak değerlendirilen pimaşların tıkanması problemi de meydana gelebilmektedir. Hijyenik olarak daha avantajlı olunması için tercih edilen bu ürünlerin tıkanması birçok problemi beraberinde getirebilmektedir.

Şirketimiz her zaman ve her zaman olası su sızıntılarının olup olmadığı konusunda uyaran periyodik incelemeler yapılmasını tavsiye eder. Bunlar, olası hasarları kurtarmak ve önlemek için gereklidir. Görünmeyen su sızıntılarını tespit etmek, yerini tespit etme ve tamir etme zorluğuna katkıda bulunur. Görünür sızıntılar, düzeltilmesi en kolay olanlardır. Ancak her birinin kesinlikle aynı derecede karmaşıklığa sahip olmadığı açıktır. Su sızıntılarının büyük çoğunluğu çıplak gözle görülmez. Doğrudan kanalizasyonlardan veya alt topraktan süzülürler.

Pimaş Tıkanıklığına Profesyonel Çözüm

Su kaçağı tespiti işlemlerinin kesinlikle profesyonel bir şekilde sunulması gerekmektedir. Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız sorunu kendi başınıza çözmek yerine bu alanda bir profesyonel ile iletişime geçmelisiniz. Bu sayede söz konusu su kaçaklarının ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Su kaçağı tespiti noktasında profesyonel bir destek arıyor ve su kaçağına neden olan sorunun çözülmesini istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

Giderin içine gönderilen kamera sistemi sayesinde tıkalı olan pimaşın tespiti yapılır. Yer tespitinin yapılması fazla yerin kırılıp dökülmesinin önüne geçer. Bunun yanı sıra kamera ile tesisatın içindeki problemler de net bir şekilde görülür. Tespit yapıldıktan sonra tıkalı pimaşın içine robot adı verilen cihazın başlığı gönderilerek hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklık kolaylıkla açılır. Tıkalı bölgedeki katı atıkların parçalanması ve kanalizasyona gönderilmesi yapılır. Basınçlı jet su motoru ile pimaşın içi komple yıkanır. Bulaşıkların yıkanması esnasında birçok yemek artığı ve yağ boru içine giderek burada tıkanıklıklara neden olur. Bu tıkanıklıklar robot adı verilen kanal açma makinesi ile kolaylıkla açılır.

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Evlerde ya da iş yerlerinde bulunan pimaşların tıkanma sebepleri değişkenlik göstermektedir. Banyo pimaşları, saç, kıl ve sabun atıklarının gidere gitmesi ile tıkanır. Tuvalet pimaşları genellikle tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ve çocuk bezi gibi suda erimeyen cisimler nedeniyle tıkanır. Birden fazla dairenin olduğu apartman pimaşları siz ne kadar dikkatli olursanız olun yine de tıkanıklıklar oluşabilir. Mutfak pimaşları ise bulaşık yıkama esnasında yemek artıklarının lavabo giderine atılmasıyla oluşur. Tencerelerdeki yağlar ve bulaşık bezinden kopan parçalar bileşerek mutfak pimaşlarını tıkayabilir. Bu tıkanıklıklar evde basit yöntemlerle açılabilir. Ancak bunlar geçici çözümlerdir. Bir süre sonra bu pimaşlar tekrardan tıkanırlar. Bu nedenle özel robot cihazla tıkanıklık açan firmaya başvurulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın