Genel

İstanbul Su Kaçağı Arama Şirketi

İstanbul su kaçağı arama şirketi su kaçağının tespitini son teknoloji bilgisayarlı cihazlar ile yapmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan bu şirketler, sektörde profesyonel olarak hizmet vermektedirler. Su kaçakları, temiz su, pis su ve kalorifer tesisatı kaçakları olmak üzere üçe ayrılır. Temiz su tesisatındaki kaçakların tespiti aslında çık da zor değildir. Tesisat borularına, test pompası yardımıyla basınçlı su uygulanarak su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılır. Su kaçaklarının tespiti, eski ustaların yaptığı işlemler ve yeni su tesisatçılarının yaptığı bilgisayarlı tespit işlemleridir. Eski sistem de ustalar tahmini olarak yer tespiti yaparlardı ve bunun işçin de birçok bölgeyi kırarlardı. Ancak artık yeni nesil su kaçağı tespit şirketleri, kullandıkları teknolojik cihazlarla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmektedirler.

İstanbul Su Kaçağı Arama Şirketi Nasıl Seçilir?

Bazen evinizdeki bir sızıntıyı tespit etmek kolaydır: tavanınızda ıslak bir yama veya duvarlarınızda küf oluşumu vardır. Diğer zamanlarda kendinizi fark etmeniz o kadar kolay olmayabilir. Suyu boşa harcayabilecekleri ve siz farkına bile varmadan binlerce dolarlık yapısal hasara neden olabilecekleri için zarar verebilecek olan bu gizli sızıntılardır. Yüksek su faturaları veya diğer işaretler, evinizde bir kaçak olduğundan şüphelenmenize neden oluyorsa , sorunu mümkün olan en kısa sürede bulup çözebilmek için deneyimli bir kaçak tespit servisi kullanmak önemlidir. İşte çalışmak için bir şirket seçerken aranacak en önemli şeylerden bazıları.

Tecrübe

İlk olarak, şirketin ne kadar deneyimi var? Sadece bir veya iki yıldır mı varlar yoksa bölgenizde on yıl veya daha uzun süredir mi kurulular? Ayrıca, evinizi denetleyecek kişilerin kişisel deneyimlerini de sormalısınız. İdeal olarak, yeni sızıntı tespit teknikleri ve ekipmanı hakkında bilgi edinmeye devam etmelidirler.

Şirketin doğru türde bir deneyime sahip olduğundan emin olmak da önemlidir. Örneğin, fosseptik tankları ve tuvalet değişimleriyle uğraşan biri, örneğin Sacramento’da havuz sızıntısı tespiti için gereken uzmanlığa sahip olmayabilir. Şirketin hangi konularda uzmanlaştığını ve teknisyenlerinin her gün ne yaptığını öğrenin, böylece iş için doğru ekibe sahip olduğunuzu bilirsiniz.

Teçhizat

Eğitimli profesyoneller için bile birçok sızıntıyı özel ekipman olmadan tespit etmek çok zor olabilir. Şirket, evinizi parçalamadan sorunun kaynağını tam olarak belirlemelerine olanak tanıyan en son araçlara sahip olmalıdır. Örneğin, sızıntının ciddiyetine veya zayıflığına bağlı olarak ultrasonik dinleme cihazları veya molekül sayaçları kullanabilirler. Bazıları, söz konusu boruyu iyi bir şekilde görmelerine olanak tanıyan minyatür kameralar veya kanalizasyon inceleme ekipmanı da kullanabilir.

Su Kaçağına Neden Olan Etkenler

Su tesisat borularına çok fazla yüksek basınç uygulandığı zaman, kolayca sızıntı yapmasına neden olur. Aslında tesisat boruları dayanıklı malzemeden imal edilmiştir. Ancak, boruların döşenme esnasında usta hataları nedeniyle bu kaçaklar oluşur. Borularda oluşan korozyon da su kaçağına neden olmaktadır. Binanın zamanla oturması nedeniyle su boruları ek yerlerinden dışarı çıkmaya başlar ve çıkan borulardan su sızıntısı olur. Tesisatçıların koç vuruşu diye tabir ettikleri, ani kapatılan musluk ve vanalar nedeniyle suyun hızının aniden düşmesi sebebiyle bu dalgalanmalar borularda patlak oluşumuna neden olur. Bu da su sızıntılarına neden olur.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespitinde profesyonel olarak hizmet veren firmalar bu kaçakların tespitini farklı cihazlar ile yaparlar. Profesyonel olarak hizmet veren bu tesisat firmaları su kaçaklarının tespiti için üç farklı cihaz kullanmaktadırlar. Akustik dinleme cihazları bunlardan biridir. Dinleme cihazları su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmeye yarayan cihazlardır. İkinci cihaz ise termal kameralardır. Genellikle sıcak su borularındaki sızıntıların tespitini yapmaya yarayan cihazlardır. Bu cihaz ile sıcak su borusunun tespiti yapılır ve dinleme cihazı ile kaçağın yeri tespit edilir. Pis su giderlerindeki su sızıntıları ise boru içi görüntüleme kameraları ile bulunmaktadır. Borunun içine gönderilen kamera sayesinde kırık ve çatlaklar kolaylıkla tespit edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın