Genel

İstanbul Su Kaçak Bulma

İstanbul su kaçak bulma işi yapan firmalar, artık kırma dökme yapmadan su kaçaklarını cihazlarla tespit etmektedirler. Bu sayede komple tesisatınızı yenilemek zorunda kalmayacaksınız. Su kaçakları genellikle alt kat komşuya damlama ve kabartılar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların çözümü artık çok kolay yapılmaktadır. Boru görüntüleme kameraları sayesinde sorunlu bölgeyi bulmak artık çok kolaylaşmıştır. Geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespit işlemlerinde fayanslar kırılır ve su tesisatı komple değişirdi. Bu da hem zaman hem de maliyet kaybına neden olurdu. Teknolojinin ilerlemesi ile artık bu sorunlar ortadan kalmış ve su kaçağı tespitleri nokta atışı olarak tespit edilmektedir.

Evinizde çalışmak için kiraladığınız herhangi bir şirket, lisanslı bir müteahhit olmalıdır. Sıhhi tesisat sisteminizde çalışmak için güncel bir C36 lisansı taşımaları gerekir. Uygun lisansa sahip olmayan bir şirketle çalışmak, oluşabilecek sorunlardan veya hasarlardan sizi sorumlu tutar. Lisanslı bir yüklenici hem eyalet hem de yerel yasaları bilir.

Su Kaçağı Dedektörü ile Kaçak Tespiti

Gelişmiş teknoloji ve programlama, evleri her geçen gün daha akıllı ve daha güvenli hale getiriyor. Evinizin veya işyerinizin güvenliğini daha da artırmanın bir yolu, kablosuz su kaçağı dedektörleri kurmaktır . Su sızıntısı veya sel durumunda uyarı almak için bu cihazları hassas alanlara yerleştirin. Bu, hasarı oluşmadan önlemeye yardımcı olabilir ve potansiyel olarak onarım maliyetlerinden binlerce dolar tasarruf sağlar. Yerleştirildikten sonra, bu sensörler daha fazla gönül rahatlığı için çok az bakım veya dikkat gerektirir.

Profesyonel Kaçak Tespiti

Son olarak, kaliteli iş konusunda iyi bir üne sahip bir şirket arayın. Bir kez daha, bir süredir ortalıkta dolaşan bir şirketle çalışmanın yardımcı olduğu yer burasıdır. Pek çok kişi, ev onarımları ararken arkadaşlarından veya komşularından tavsiyeler alır. İnsanların şirket ve çalışanları hakkında yelp, google ve diğer inceleme sitelerinde neler söylediğini görmek için çevrimiçi olarak da bakabilirsiniz. Herhangi bir işletmenin %100 oranında mükemmel incelemeler almasının nadir olduğunu, ancak çoğunluğun olumlu olması gerektiğini unutmayın. Başka bir strateji, alandaki diğer profesyonellerden tavsiyeler almaktır. Sıradan tesisatçılar, kural olarak, örneğin kaçak tespitinde uzmanlaşmazlar, bu nedenle tesisatçınıza veya genel müteahhitinize kim olduklarını sorabilirsiniz. Havuz hizmeti şirketleri havuz sızıntılarında uzman değildir, bu nedenle havuz söz konusu olduğunda tavsiyelerini isteyin.

Su Kaçağı Belirtileri

Evlerde su kaçağının belirtileri genellikle duvarlarda ya da tavanda sararma ve küflenme, kötü koku ve su kabarcıklarının birikmesi şeklinde görülür. BU belirtiler evinizde veya alt kat komşunuzda varsa en kısa sürede cihazlı su kaçağı tespiti yapan bir firmadan teknik destek almalısınız. Su kaçak bulma için evinize gelen firma, öncelikle temiz su tesisatında sızdırmazlık testi yapar. Eğer ki su kaçağı tespiti yapılırsa, akustik dinleme cihazı ile su kaçağının yeri tespit edilir ve sadece o noktada fayans kırılır ve onarım işlemi yapılır. Temiz su tesisatından sorun görünmezse, boru içi kamera görüntüleme sistemi ile atık pis su borusunun içi kontrol edilir. Bu bölümde de su kaçağı tespit edilemezse kalorifer tesisatı için termal kamera kullanarak su kaçağının yeri bulunur. Görüldüğü gibi bu firmalar su kaçağının yerini tespit edebilmek için tüm cihazları birlikte kullanmaktadırlar.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağını cihazla bulan firmalar öncelikle kullandıkları teknolojik aletlerle su kaçağının yerini tespit ederler. Tespit işlemi bittikten sonra çeşitli yöntemler kullanarak su kaçağının tamirini yaparlar. Atık pis su borularında oluşan kaçakların tespiti noktasal olarak yapıldıktan sonra, küçük bir yer kırılarak borunun değiştirilmesi ile su kaçağı tamir edilmiş olur. Temiz su borularındaki kaçaklar ile kalorifer tesisatlarındaki kaçakların tamiri ise iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri sızıntı yapan yer küçük bir delik ise, kimyasal ilaç tesisata gönderilerek patlağın tamiri yapılır. Bu ilaç tesisat içinde ilerler ve hava ile temas ettiği anda kristalleşerek kaçağın tamirini yapar. Patlak yer büyükse, yine noktasal olarak tespiti yapılarak küçük bir kırıkla iş çözülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın