Genel

İstanbul Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

İstanbul su sızıntılarına kırmadan çözüm bulan firmalar son teknoloji cihazlar kullanarak sorunu tespit etmekte ve onarımını kısa sürede gerçekleştirmektedirler. Evinizde su kaçağının olduğunu bazı belirtilere bakarak anlamak mümkündür. Özellikle, tüm musluklar kapalı iken akan su sesi duymak, evin içinde ıslak ve nemli alanların görülmesi, boru hatlarına yakın yerlerde küf oluşumu ve musluktan gelen suyun basıncında düşme olması gibi durumlarda su kaçağı olduğundan şüphe etmek gerekir. Tüm bu belirtilerin biri ya da birkaçı oluşursa profesyonel bir firmadan destek almak gerekir. Profesyonel olarak su sızıntılarını kırmadan çözen firmalar bunu teknolojinin yardımı ile yapmaktadırlar. Teknolojik cihazların yanı sıra bu firmalardaki çalışan teknik personeller de konusunda uzman ve bu cihazları kullanmaya yetkin olan kişilerden oluşmaktadır.

Faturanız önemli ölçüde arttıysa ancak alışkanlıklarınız değişmediyse, bu bir sızıntınız olduğu anlamına gelebilir. Son birkaç aya ait birkaç fatura toplayın ve gerçekten istikrarlı bir artış olup olmadığını görmek için bunları karşılaştırın. Su faturanız aydan aya aynı aralıkta kalmalıdır.

Evinizin altında genellikle labirent şeklinde 100 metrelik borular olduğunu ve sisteminizin bu kısmındaki sızıntıları asla tespit edemeyebileceğinizi, ancak her zaman bedelini ödeyeceğinizi unutmamak önemlidir. Profesyonel bir sızıntı tespit şirketinin tüm borularınızda kapsamlı bir inceleme yapması en iyisidir. Bu şekilde, acil ilgilenilmesi gereken her şey derhal ele alınabilir ve boru sisteminizin sağlığını anlayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Önemi

Tuvaletler, bir evin su kullanımının %30’una kadarını oluşturabilir, bu nedenle düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmek önemlidir. Sızıntı olup olmadığını test etmek için tuvalet tankınıza birkaç damla gıda boyası ekleyin ve sifon çekmeden 30 dakika bekleyin. Gıda boyası kapta görünüyorsa, sorun çoğunlukla aşınmış bir kanat valfidir. Bununla birlikte, kötü bir sifon kolu da sanık olabilir.

Sorunun yıkama kolunun olabileceğini düşünüyorsanız, onu tankın yan tarafına sabitleyen somunu sıkmayı deneyin veya zincirin uzunluğunu çok sıkı veya çok gevşek olmayacak şekilde ayarlayın. Kanatlı valf ile, düzgün bir şekilde sızdırmaz değilse, genellikle sürekli akan suyun sesini duyacaksınız.

Su sızıntısını en iyi şekilde tespit etmek için, banyodayken sızdıran musluklara, duş başlıklarına ve giderlere bakın. Hızlı dikkat, binlerce onarımdan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Dolapların arkasını, lavaboların altını düzenli olarak kontrol etmek ve küf veya kötü koku belirtileri aramak da dahil olmak üzere, zamanında onarım yapılmasını sağlayabilir.

Su Sızıntılarını Kırmadan Bulan Firmalar

Evlerinizde döşeli olan plastik ya da demir su borularında kaçaklar oluşabilir. Bunun nedeni kalitesiz ürün kullanımı ve işçilik hatası olabilir. Su sızıntılarına kırmadan çözüm bulan firmalar bu işi teknolojik cihazlarla yapmaktadırlar. Geleneksel yöntemlerde su tesisat sızıntılarında belirtinin görüldüğü yerden başlanarak su kaçağı tespit edilene kadar kırma işlemi yapılırdı. Son yıllarda teknolojik gelişmelerin ışığında artık su tesisatçıları da teknolojik cihazlardan faydalanmaya başlamışlardır. Teknolojik cihazlarla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri hem çok daha hızlı hem de çok daha temiz olmaktadır. Hatta daha az maliyetli olmaktadır.

Kırmadan Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Su sızıntısının birkaç farklı türü olabilir. Bunlardan biri temiz su borularındaki kaçaklar, diğeri atık pis su borularındaki kaçaklar, bir diğeri ise kalorifer tesisat borularındaki kaçaklardır. Temiz su borularındaki kaçakların tespiti akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla tespit edilebilmekte ve bir iki fayans kırılarak onarımı yapılabilmektedir. Kalorifer tesisatlarındaki sızıntıların tespiti termal kameralar sayesinde olur. Tesisatın içine su ile birlikte kimyasal ilaç verilir ve su sızıntısı yapan yerin onarımı yapılır. Atık pis su borularında oluşan su sızıntılarının tespiti boru içi görüntüleme kameraları ile yapılır. Atık pis su borularının içindeki kırıklar mutlaka borunun değiştirilmesi ile yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın