Genel

İstanbul Tıkalı Mutfak Gideri Açma

İstanbul tıkalı mutfak gideri açma hizmetleri ile sorunsuz bir çözüme ulaşmak istemez misiniz? Evinizde ya da iş yerinizde karşılaştığınız problemleri ortadan kaldırmanın en iyi yolu İstanbul Tesisat ile iletişime geçmek olacaktır. Ekibimiz tıkalı mutfak giderinin açılması ve profesyonel bir sonuca ulaşılması konusunda beklentilerinizi karşılar. Siz de bu konuda en iyi hizmetlere ulaşmak ister misiniz? O halde ekibimizin size ne tür çözümler sunduğundan haberdar olmalısınız. Mutfak giderinde yaşanan tıkanmaları ortadan kaldırırken aynı zamanda bu sorunun tekrar etmesine de kolayca engel olabileceksiniz.

İstanbul Tıkalı Mutfak Gideri Açma Neden Önemli?

Mutfak giderinizde karşılaştığınız tıkanmalar sadece suyun akışını engelleyen problemler değildir. Bu sorun aynı zamanda giderde ortaya çıkması muhtemel çatlaklara da neden olabilmektedir. Suyun akışını engelleyen tıkayıcı maddelerin birikmesi borularda basınca neden olacağından bir süre sonra borunun çatlaması ve bütün suyun çevreye yayılması olasıdır. Ciddi bir sorun olan tıkanmanın aynı zamanda suyun lavaboda birikmesine de yol açabileceğini unutmamalısınız. Her bulaşık yıkadığınızda ya da lavaboya su aktığında lavabonun küçük bir havuza dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Böylesi durumlar görsel manada olumsuz olduğu kadar suyun neden olduğu hijyenik olmayan durumlar da önemlidir. Ekibimiz, tıkanmaları kökünden çözecek bir seçenek için size en uygun alternatifleri ortaya çıkarır. Bu nedenle de İstanbul tıkalı gider açma hizmeti çok çok önemli bir alternatif olarak dikkat çekmektedir.

İstanbul Mutfak Gideri Açma Hizmetleri 2023

İstanbul’da 2023 mutfak gideri açma hizmetlerinden faydalanmayı mı arzu ediyorsunuz? O halde profesyonel bir sonuca ulaşmak adına ekibimizden destek almalısınız. Tıkanıklık açma konusunda tercih edeceğiniz kaliteli hizmet sayesinde maksimum performans elde edebilirsiniz. Şimdi kusursuz bir hizmete ulaşmanın tam zamanı!

İstanbul tıkalı mutfak gideri açma işlemleri genellikle evlerde lavabo açıcı kimyasallar ile yapılmaktadır. Ancak bunlar tesisata zarar verebileceği için kalıcı çözümler değildir. Mutfak giderlerindeki tıkanıklıkların en büyük sebebi yemek atıkları ve bitkisel yağların lavabo giderlerine dökülmesidir. Bu gibi durumlara önlem alınmazsa daha büyük sorunlar oluşabilmektedir. Bunun önlemini yine kullanıcılar kendileri alabilirler. Yemek atıkları ayrı bir yerde biriktirilerek çöpe atılmalıdır. Aksi taktirde bu atıklar gider borularında birikerek tıkanıklığa neden olur. Bunun yanı sıra bazen de tesisatçı ustaların gider borularını döşerken doğru eğim vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda tadilat yapılarak boruların yeniden döşenmesi gerekir. Ancak, kullanıcı hatası nedeniyle tıkanan mutfak giderleri kırmaya gerek kalmadan kolaylıkla açılabilmektedir. Kameralı cihazlarla faaliyet gösteren tesisatçılar bu gibi tıkanıklıkları robot adı verilen cihazlarla açmaktadırlar.

Mutfak Giderlerinin Tıkanma Sebepleri

Mutfak gider borularının döşenmesi sırasında yeterli eğim verilmemesinden dolayı tıkanabilir. Gidere atık kullanılmış yağ gönderilmesinden dolayı tıkanabilir. Mutfak giderlerine bağlı olan çamaşır ve bulaşık makinelerinden giden atıkların giderleri tıkaması mümkündür. Yan daire ile aynı gider kullanılıyorsa, diğer dairenin yanlış kullanımından dolayı gider tıkanabilir. Mutfak ana gider borusunun çatıda üzeri açık bırakılmış olabilir. Buradan içine atılan çeşitli yabancı cisimler tıkanıklığa sebep olur. Ayrıca mutfak ana hatlarında yanlış yapılan bağlantılardan dolayı da tıkanıklık oluşur.

Mutfak Giderinin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Mutfaklar en sık kullanılan mekânlardandır. Mutfaklarda en fazla yaşanan sıkıntılardan biri mutfak giderlerinin tıkanmasıdır. Özellikle otel, restoran gibi yerlerdeki mutfaklarda tıkanıklıklar daha fazla yaşanmaktadır. Mutfak giderlerinin tıkanmasını önlemek için mutfak lavabolarında süzgeç kullanmaya özen gösterilmelidir. Yemek atıklarının bu süzgeçlerde birikerek çöpe atılması uygundur. Mutfak lavabo tıkanıklıklarında lavabo açıcı kimyasallar kullanmak yerine pompa ile basınç uygulanmalıdır. Bunların yanı sıra belirli dönemlerde mutfak lavabosunun altındaki sifon borusu sökülerek temizlenmelidir. Atıkların ilk geçtiği kısım olan bu parça zamanla daralabilmektedir. Bu parçanın değiştirilmesi oldukça ucuz ve kolaydır. Bu önlemlerin alınması halinde yine de gider tıkanıyorsa o zaman mutlaka profesyonel bir firmadan destek almak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın