Genel

İstanbul Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

İstanbul tıkalı lavabo gideri açma yolları arasında birbirinden çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Pistonlar lavaboları açmada mükemmeldir, ancak doğru tekniği kullanmak önemlidir. Tüm kurallara uygun lavabo lavabolarında kenardan bir inç kadar taşma vardır ve dalma genellikle tıkanıklığı zorlamak yerine taşma yoluyla geri gelen basınçla sonuçlanır. Hidrolik basınçtan yararlanmak için daldırırken bu deliği bir bez ve el basıncıyla kapatın.

Piston işe yaramazsa, bir tel tahliye yılanı kullanmak gerekebilir. Bir tahliye yılanı kullanmak için, lavabodaki açılır tertibatı çıkarın ve kolu çevirerek kabloyu tahliyeye yavaşça besleyin. Yılan biraz ilerleme kaydettikten sonra yılandan biraz daha tel ilerletin ve devam edin. Bu, tıkanıklığı kıracak ve borunun içinden itecektir.

Çift lavabolu banyolarda, lavabo giderleri genellikle T veya Y bağlantı parçasında bir araya gelir. T bağlantı elemanlarına sahip lavabolarda, bir lavabo giderinden beslenen bir yılan, giderden tıkanıklığa doğru akmak yerine borulardan geçerek diğer lavaboya girebilir. Bu durumlarda, T’yi kesmek, tahliyeyi sıkıştırmak ve ardından bağlantı parçasını Y tipi bağlantı parçasıyla değiştirmek gerekebilir.

Lavabo Tıkanıklığında Profesyonel Destek

Ayrıca tıkanıklıkları temizlemek için hidrolik kuvvet kullanan kanal temizleme balonları da vardır. Bu lastikli keseler bir hortumun ucuna takılır ve bir temizleme boşluğunun içine sığar. Hortum mesaneyi doldururken, boruyu kapatmak için genişler. Mesanenin ucunda, drenaj borusuna su fışkırtan bir delik vardır ve tıkanıklık ileri ve sistemden başka gidecek bir yer kalmayana kadar basınç uygular. Bu sistemin potansiyel olarak eski borulara zarar verebileceğini unutmayın.

İstanbul Tesisat, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de İstanbul Tesisat ayrıcalıkları ile mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Genellikle evlerde tıkalı lavaboyu açmak için basit yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerin en başında tıkalı lavabonun içine hortum gönderilerek basınçlı su gücüyle açma yöntemi kullanılır. Bunun yanı sıra daha farklı birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bu yöntemler genellikle anlık çözümler sunar ve ileriki dönemlerde lavabolarınız tekrar tınabilir. Bu nedenle makineli profesyonel tıkanıklık açan firmalardan yardım alınması daha uygundur. Tıkalı lavabo açma yöntemleri arasında evde uygulanabilecek basit yöntemler şöyledir;

• Hortumla basınçlı su uygulama; tıkalı lavabonun giderine bahçe hortumunu sokun. Tıkalı yere ulaşıncaya kadar hortumu elinizle sürün. Tıkalı yereulaştığınızdan emin olduktan sonra tazyikli suyu açarak, suyun basıncından faydalanarak tıkanıklığı açmaya çalışın. Bu yöntem ile sadece basit tıkanıklıklar açılabilir.

• Basınçlı su kullanma; evinizde araç yıkamak için basınçlı su motoru varsa, bundan faydalanarak basınçlı su ile tıkanıklıklar açılabilir. Bu yöntemler mutfak giderlerinin içi iyice temizlenir.

• Vakumlama yöntemi; suya dayanıklı elektrik süpürgesini kullanarak lavabo tıkanıklığı açılabilir. Bunun için elektrik süpürgesinin ucu lavabo giderine etrafından hava almayacak şekilde konur ve çalıştırılır. Vakumlama yönteminden önce diğer yöntemlerin denenmemiş olması lazım.

• Lavabo açma sustası; elle kontrol edilen ve esnek metalden yapılmış olan susta giderin içine gönderilir. Saat yönünde döndürülerek ilerlemesi sağlanır. En fazla kullanılan yöntemlerden biri olan bu yöntem ile sustanın ucuna takılan pislikler geri çekilir.

• Lavabo açma makinesi; yarı insan gücüyle yarı motor gücüyle çalışan bu makineler, matkap ucuna takılan bir mekanizma sayesinde tıkanıklığı açar. Pratik ve kalıcı çözümler sunan bir yöntemdir.

• Karbonat-sirke karışımı; karbonat ile sirkenin karıştırılması ile oluşan bu yöntem gayet doğal bir çözümdür. Ancak bu yöntemler açılan tıkanıklıklar yeniden oluşur. Bu nedenle kalıcı çözüm üretmez.

• Sıvı kimyasallar; bu kimyasallar oldukça tehlikeli kimyasallardır. Lavabo tıkanıklığını açar ancak kullanan kişinin sıvı ile temastan kaçınması ve çıkan gazı solumaması gerekir. Kullanımı esnasında çok dikkat edilmelidir.

• Toz lavabo açıcılar; bu kimyasalları kullanmak bazen içinden çıkılması daha zor sorunlar oluşturmaktadır. Bu kimyasallar tıkanıklık ile karşılaştığında ilerlemeyerek boru dibine çökerek kireç gibi tabaka oluşturur. Aşırı dozda kullanımı ise borulara zarar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın