Genel

İstanbul Yerden Isıtma Tesisat Temizliği ve Bakımı

İstanbul yerden ısıtma tesisat temizliği ve bakımı hizmetleri ile ısınmada daha kaliteli çözümler mi tercih etmek istiyorsunuz? O halde profesyonel bir çözüm elde etmek adına dikkat etmeniz gereken tek bir husus var! İstanbul Tesisat ayrıcalıkları sayesinde size en uygun hizmetlere başvurabilirsiniz. Tesisat temizleme süreçleri sayesinde hem daha verimli bir ısınma söz konusu olacak hem de tesisatınızda meydana gelmesi muhtemel sorunları gidermek mümkün olacak!

İstanbul Yerden Isıtma Tesisat Temizliği Nedir?

Yerden ısıtma, başarılı bir sistem olarak tercih edilen oldukça ayrıcalıklı çözümlerden bir tanesidir. Bu sistemlerde ısı petekler vasıtasıyla değil zemine döşenen borular sayesinde aktarılmaktadır. Özellikle de avantajlı bir ısınma sistemi olduğundan son yıllarda çok tercih edilmektedir. Ancak peteklerden farklı olarak yerden ısıtma sistemlerine dışarıdan müdahale için profesyonel desteğe ihtiyaç vardır. Çünkü zeminin altına döşenmeleri fiziki olarak müdahaleyi zorlaştırmaktadır. Tam da bu noktada gündeme İstanbul yerden ısıtma tesisat temizliği gelir. İstanbul yerden ısıtma tesisat temizliği kapsamında siz de beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayın.

İstanbul Tesisat ayrıcalıkları sayesinde siz de profesyonel bir temizlik hizmeti alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu çerçevede yapmanız gereken sadece ekibimizle iletişime geçerek temizlik ayrıcalıklarından faydalanmak olacak. O halde zaman kaybetmeden ekibimizden destek almaya başlamalısınız.

Neden İstanbul Yerden Isıtma Tesisat Temizlik ve Bakımı?

İstanbul yerden ısıtma tesisatı ile ilgili temizlik ve bakım tarafında kusursuz bir süreç mi istiyorsunuz? Bu hizmet enerji harcamalarınızı azaltırken aynı zamanda daha kaliteli bir ısınma sağlar. Çünkü boruların içinde biriken kir ve pasın sistemden uzaklaştırılması gerekir. Ekibimiz en kaliteli çözümleri sizlerle buluştururken aynı zamanda profesyonel bir çözüme de ulaşmanızı sağlar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken yalnızca doğru bir temizlik ve bakımdır.

İstanbul yerden ısıtma tesisat temizliği ve bakımı profesyonel firmalarca yapılmaktadır.Yerden ısıtma sistemi içindeki çamurlaşma temizleme makineleri ile kolaylıkla temizlenmektedir. Temizleme işlemi her oda için ayrı ayrı yapıldığından borularda çamurlaşma kalmamaktadır. Bunun yanı sıra özel kimyasallar ile de yerden ısıtma sistemi temizlenebilmektedir. Bu kimyasallar sayesinde boruların içinde oluşan kireç gibi maddeler yok edilir. Yerden ısıtma sisteminin temizliği çok önemlidir. Bu sayede sıcak su, borular içinde rahat hareket edebildiğinden daha yüksek performanslı ısıtma sağlanır ve yakıttan tasarruf edilir. İyi bir ısıtma yöntemi olan yerden ısıtma yönteminde boruların temizliği ısınma açısından çok önemlidir.

Yerden Isıtma Tesisata Temizleme

Yerden ısıtma sistemlerinde oluşan çamurlu su aslında oluşan bakterilerden ibarettir. Yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklık 55 derecenin üzerine çıkarılmaz. Bu nedenle boru içinde yerleşerek üreyen bakteriler. Bir süre sonra çoğalarak boruyu tıkarlar ve bulundukları yerin ısınmamasına neden olurlar. Koloni şeklinde üreyen bu bakteriler zamanla yayılarak tüm tesisata yerleşir. Hatta kombiye kadar ulaşır ve kombilerde arızalara neden olurlar. 70 derece ısıda bu bakteriler ölürler. Bu nedenle radyatör peteği olan tesisatlarda bu bakteriler görülmez. Yerden ısıtma temizleme makinesi yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabildiği gibi petek temizliğinde de kullanılabilir. Ancak, hem hava, hem de suyu birbirine karıştırarak temizlediği için yerden ısıtmalı sistemlerde % 100 temizlik sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri bir giriş ve bir çıkış hortumu olmak üzere çok basit bir düzeneğe sahiptir. Bu hortumlar bir kolektöre bağlıdır ve hortumların içinden geçen sıcak su önce zemini ısıtır ve daha sonra sıcaklığı yukarı doğru verir. Kombi tarafından ısıtılan su kombinin pompası yardımıyla tesisat borularından geçerek kolektöre iletilir. Burada kolektör, her odaya ısıyı eşit miktarda dağıtmakla yükümlüdür. Kolektörün üzerinde her odanın ayrı ayrı vanası bulunmaktadır. Bu sayede bazı odaların vanası kapatılarak, diğer odaların daha verimli ısınması sağlanabilir. Zamanla bu tesisatın içinde oluşan kireçlenme ve çamurlaşma sonucu boru çapı daralır ve tıkanıklıklara neden olur. Makine ile yerden ısıtma sistemi temizliği yapan firmalardan destek alınarak bu sorun çözülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın