Genel

İstanbul Su Kaçak Tespiti

İstanbul su kaçak tespiti işlemleri sayesinde evinizde ya da iş yerinizde meydana gelen olumsuzlukları ortadan kaldırmak ister misiniz? O halde İstanbul Tesisat ile karşı karşıya kaldığınız sorunları kolay bir şekilde ortadan kaldırabileceğinizi ifade etmeliyiz. Hem kalitesi hem de hızlı ve güvenilir bir çözüm olması sayesinde su kaçağı tespiti çok kolay bir çözüme dönüşecektir. Şimdi İstanbul’da su kaçağı tespit işlemleri ile alakalı bilmeniz gereken bütün detaylara daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

İstanbul Su Kaçak Tespiti Nedir?

Su, insanoğlu için yaşamın kaynağı olarak kabul edilmektedir. Bu yönüyle su insan yaşamının varolduğu her noktada kullanılan değerli bir sıvıdır. Su tesisatı da suyun düzenli bir şekilde akışının sağlanması ve temiz/kirli suyun devridaim yapmasının desteklenmesini hedefler. Ancak gerek tüketici hataları gerekse de yapılandırma sorunları nedeniyle kaçaklar meydana gelmesi doğaldır. Su tesisatında ortaya çıkan kaçaklar sadece su israfına neden olmaz. Aynı zamanda insan yaşamının da olumsuz etkilenmesine yol açar. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak adına İstanbul su kaçak tespiti işlemlerinden fayda sağlamalısınız. İstanbul Tesisat olarak suyun geçtiği her noktada kaçak değerlendirmesi yaparak çözüm odaklı yaklaşımlara ulaşıyoruz. Böylelikle de yaşamınızı kolaylaştıracak bir yaklaşım benimsemeyi de hedefliyoruz. Siz de kalitesiyle fark yaratan bir çözüm arıyorsanız İstanbul Tesisat ile kaçak tespit işlemlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul’da Profesyonel Su Kaçağı Tespiti

İstanbul’da su kaçağı ile ilgili profesyonel bir çözüme başvurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de seçeceğiniz firmadır. Bu nedenle de firma tercihinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek önemlidir. Beklentilerinizi karşılayacak ve kusursuz bir sonuca ulaşmanızı da sağlayacak olan su kaçağı tespit işlemleri için İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul su kaçak tespiti yapan firmalar, herhangi bir şekilde fayans, duvar kırmadan ve etrafa zarar vermeden kaçak tespiti yapabilmektedirler. Bunun için çeşitli teknolojik cihazlar kullanmaktadırlar. Birçok firmanın elinde cihaz vardır. Ancak bu cihazlar ithal ve pahalı oldukları için her tesisatçı tüm cihazları envanterinde bulunduramamaktadır. Ancak, su kaçağı tespiti yapılabilmesi için tüm cihazların birlikte kullanılması gerekmektedir.

Boru içi görüntüleme cihazları atık pis su borularındaki kaçaklar için, termal kameralar sıcak su tesisatlarındaki ve kalorifer tesisatlarındaki kaçaklar için, akustik dinleme cihazları ise temiz su tesisatlarındaki kaçaklar için kullanılmaktadır. Elinde sadece kameralı görüntüleme cihazı olan firmalar diğer kaçakların tespitini yapamazlar. Bu nedenle tüm cihazların birlikte kullanılması gerekmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitini profesyonelce yapan firmalar, evinizi kırp dökmeden, kameralı sistemeler ile tesisatınızın içine girer, dinleme cihazları ile tesisatınızı dinler ve su kaçağının olduğu yeri kolaylıkla tespit ederler.

Bu sayede eviniz kırılıp dökülmeden su kaçaklarının tespiti kolaylıkla yapılmış olur. İster temiz su giderlerinde olsun, isterse atık pis su giderlerinde olsun, sorun kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kameralı su tespiti yapan firmalar aynı zamanda bu cihazları kullanabilecek yetkinlikte personeller ile çalışmaktadırlar.

Bu profesyonel ekipler tahmini olarak değil, cihazın sayesinde noktasal olarak su kaçağının yerini tespit etmektedirler. Su kaçaklarında noktasal olarak tespit edilen yer işaretlenerek sadece bir iki fayans sökülerek su kaçağının onarımı yapılmaktadır.

Birden Fazla Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Temiz su tesisatındaki kaçakların tespiti için öncelikle basınçölçer ile test yapılır ve dairenin su basıncında düşme olup olmadığı kontrole edilir. Barometrede düşüş olduğu ve su kaçağı kesinlik kazandığı andan itibaren akustik dinleme cihazları kullanılarak kaçağın yerinin tespiti yapılır. Dinleme cihazı ile su kaçağının yeri tam olarak tespit edildikten sonra onarımı yapılır. Daha sonra tekrar basınç testi uygulanır ve eğer birden fazla su kaçağı varsa bu şekilde tespit edilir.

Atık su tesisatında olan kaçakların tespiti, kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak yapılır. Boru içi kameralı sistem ile atık pis su borusunun içi baştan sona iyice taranır. Birden fazla su kaçağı varsa tamamı kolaylıkla tespit edilir.

Kalorifer sistemindeki su kaçaklarında ise kombi basıncı kontrol edilir. Kombi basıncı sürekli düşüyorsa, termal kamera ile evin her tarafı dikkatli bir şekilde kontrol edilir. Bu sayede birden fazla su kaçağı olup olmadığı anlaşılır.

Su Kaçağı Belirtileri

Evlerde su kaçağının belirtileri genellikle duvarlarda ya da tavanda sararma ve küflenme, kötü koku ve su kabarcıklarının birikmesi şeklinde görülür. BU belirtiler evinizde veya alt kat komşunuzda varsa en kısa sürede cihazlı su kaçağı tespiti yapan bir firmadan teknik destek almalısınız.

Su kaçak bulma için evinize gelen firma, öncelikle temiz su tesisatında sızdırmazlık testi yapar. Eğer ki su kaçağı tespiti yapılırsa, akustik dinleme cihazı ile su kaçağının yeri tespit edilir ve sadece o noktada fayans kırılır ve onarım işlemi yapılır. Temiz su tesisatından sorun görünmezse, boru içi kamera görüntüleme sistemi ile atık pis su borusunun içi kontrol edilir.

Bu bölümde de su kaçağı tespit edilemezse kalorifer tesisatı için termal kamera kullanarak su kaçağının yeri bulunur. Görüldüğü gibi bu firmalar su kaçağının yerini tespit edebilmek için tüm cihazları birlikte kullanmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın