Genel

İstanbul Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

İstanbul aletle su akan yeri bulan firma sayısı giderek artmaktadır. Ancak her firmanın elinde su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açan işlemleri için gerekli olan tüm cihazlardan bulunmamaktadır. Bu cihazlar oldukça pahalı cihazlardır ve mahalle tesisatçıları bu cihazları kullanamamaktadır. Bunun yanı sıra sadece bir robot cihazı alarak su kaçağı tespiti yaptığını söyleyen firmalar da bulunmaktadır. Aletle su kaçağı tespiti yapan firmalar hassas ölçüm aletleri kullanarak su kaçağının yerini doğru olarak tespit edebilmektedirler. Noktasal olarak tespit yapıldıktan sonra tamir için gerekli olan yerin kırılması aşamasında çok fazla bir kırım işlemi yapılmadığı için kullanıcıya da fazla maliyet çıkarılmamaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Nem Haritalama

Zemin, duvar ve tavanlarda göremediğiniz yerlerde bile bir sızıntıdan suyu izlemek için çeşitli nem ölçerler kullanılabilir.

Akustik Dinleme

Bir su kaçağının anlatım işaretlerini dinlemek için çeşitli akustik sızıntı tespit ekipmanı kullanıyoruz. Sistemdeki havayı dinliyor.

Termal Görüntüleme

Termal Görüntüleme Kameraları, duvarların arkasında bile hem sıcak hem de soğuk su borularının izlenmesine yardımcı olabilir. Sıklıkla bir sızıntı da gösterebilir.

İzleyici Gaz

İzleyici gaz sistemleri ve elektronik gaz koklama cihazları, su borularındaki sızıntıları bulmak için kullanılır. Kaçak detektörü ekipmanı çok küçük gaz seviyelerine karşı çok hassastır.

Su Kullanım Ölçer

Su sayaçları, bir su sızıntısından akan su miktarını göstermeye yardımcı olabilir. Su sayacınız olmasa bile sisteme takabiliriz.

Boru Dedektörleri

Görünmeyen zeminlerde veya duvarlarda bile boru tesisatını izlemek için çeşitli yöntemlerimiz ve araçlarımız var. Gizli bir borunun bulunması, bir sistemdeki su akışının izlenmesine yardımcı olur.

Profesyonel Su Kaçağı Tespiti

Bazı kaçak tespit ekipmanlarının daha ucuz, kitlesel pazar versiyonları çeşitli satıcılardan temin edilebilir olsa da bunlar genellikle ısmarlama, dikkatle kalibre edilmiş ve profesyonel performans için tasarlanmış profesyonel ekipman kadar doğru değildir. Bunun da ötesinde, tüm kaçak tespit teknisyenlerimiz mülklerdeki su kaçaklarını bulma konusunda eğitimli ve deneyimlidir. Risk değerlendirmeleri de dahil olmak üzere dikkatli sağlık ve güvenlik uygulamalarını da takip ediyoruz. Ayrıca, izleme ve erişim kaçak tespiti kapsamınız için sigorta şirketinizin ihtiyaç duyabileceği, sunulan kanıtlar, alınan okumalar ve fotoğraflar dahil olmak üzere ayrıntılı teknik raporlar hazırlıyoruz . Su kaçağı alarmı kılavuzumuzu da faydalı bulabilirsiniz.

Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

Evlerde ve iş yerlerinde su kaçağı sorunu sık karşılaşılan problemlerden biridir. Bu gibi durumlar artık eskisi gibi insanların başına dert olmaktan çok uzaktır. Teknolojinin gelişimi tesisat sektöründe de bazı gelişmeleri sağlamıştır. Artık,su kaçağı tespitleri her tarafı kırıp dökmeden teknolojik aletlerle bulunabilmektedir.  Su kaçağının tespiti sırasında bazı aşamalar vardır ve tesisatçı bu aşamaları sırasıyla uygular. İlk yapılacak olan şey temiz su tesisatının test edilmesidir. Bunun için bir musluk sökülerek manometre cihazı bağlanır. Daha sonra sisteme basınçlı hava basılır ve manometrenin basıncı sabit bir seviyedeyken manometrenin vanası kapatılır. Eğer manometre basıncı düşmeye başlarsa tesisatta kaçak olduğu söylenir. Bunun üzerine aletle su kaçağı tespiti yapan ustalar kaçağın yerini akustik dinleme cihazları ile yaparlar. Su akan yer noktasal olarak tespit edilir ve sadece o bölge kırılarak kaçağın tamiri yapılır.

Aletle Su Akan Yeri Bulma Maliyeti Nedir?

Profesyonel hizmet veren aletle su akan yeri bulan firmalara kaçağın tespitini yaptıktan sonra, tamiri için bir fiyat verecektir. Ancak geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespitlerini düşününce verilen bu fiyat çok daha uygun olacaktır. Eskiden her yer kırılır dökülür ev neredeyse şantiye alanına dönerdir. Artık aletle su akan yeri bulan firmalar kaçağın tespitini nokta atışı buldukları için sadece küçük bir yer kırılacağı için maliyet de oldukça az olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın