Genel

İstanbul Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma

İstanbul atık su gider borusunda su kaçağını tespit eden firma öncelikle su kaçağının gerçekten atık su kaçağı mı olduğunu tespit eder. Bazen alt katın tavanında oluşan damlalar berrak olabilir ve tavanda sararma olmaz. Bu durumda temiz su kaçağı olduğundan şüphelenilir. Ancak gerçekte hiç te öyle olmamaktadır. Tavandan akan suyun atık su ya da temiz su kaçağı olup olmadığını anlamanın tek yolu öncelikle suyun sürekli mi aktığı yoksa bir akıp bir durarak mı olduğu sorgulanmalıdır. Bir akıp, bir duruyorsa bu kesinlikle atık pis su kaçağıdır. Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti, temiz su borularındaki kaçakların tespitinden çok daha zordur. Ancak kameralı sistemlerle atık su giderindeki su kaçağını bulan firmalar, bu işi hem kamera, hem nemölçer hem de akustik dinleme cihazların ile bir bütün içinde gerçekleştirmektedirler.

Su Kaçağı Tespiti Neden Önemlidir?

Sızıntı tespit ekibi, kaçak tespiti konusunda eğitimli ve deneyimlidir ve çok yüksek bir başarı oranına sahiptir. Su kaçağınızı bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli teknikler kullanırlar. Gizli su sızıntılarını bile bulmak için tasarlanmış uzman sızıntı tespit ekipmanı kullanıyoruz. Evinize zarar vermemek için güvenilir, tahribatsız yöntemlere odaklanıyoruz ve bunların tümü su sızıntınızı bulma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

Sızıntı tespit uzmanlarımızın mülkünüzdeki sızıntıları etkili bir şekilde bulmak için yaygın olarak kullandıkları araçlar ve yöntemler nelerdir? Bu kaçak detektörlerinin ve diğer araçların birçoğu , su boruları ve merkezi ısıtma sistemlerinde bulunması zor su sızıntılarını ( çatı altı tankı sızıntıları dahil) bulmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, Sızıntı Tespiti personelimizin eğitimi ve ısmarlama sürecimizle birleştiğinde, su sızıntınızı bulma şansımızı artırır.

Profesyonel Su Kaçağı Tespiti

Bazı durumlarda, bir su sızıntısından sonra, mülkün kurutulması, mülkün normale dönmesine yardımcı olmak için faydalıdır. Kaçak tespit ekipmanımız çoğu durumda tahribatsızdır, yani sızıntıları aramak için genellikle tahribatlı yöntemlere başvurmak zorunda değiliz. Bir sızıntı bulunduğunda, onu değerlendirmek ve onarmak için bazen bu tür yöntemlerle sızıntıya erişmemiz gerekecek, ancak bu minimumda tutuluyor ve bunu neden yaptığımızı açıklamak için müşteriye danışarak yapılıyor. Ne de olsa yerel bir tesisatçı bulamadığı veya erişemediği bir sızıntıyı tamir edemez!

Gider Borusunda Oluşan Su Kaçağını Bulma

Genellikle evlerde yapılan temizliklerde tuzruhu, çamaşır suyu ya da kireç çözücü gibi asidik malzemeler kullanılır. Bu kimyasallar giderde ilerlerken atık pis su borularının ek yerlerindeki contayı eriterek su kaçağı oluşmasına neden olabilir. Bu kaçakların tespiti boru içi kameralı görüntüleme sistemleri ile yapılmaktadır. Bu cihazlar boru içinde renkli görüntüleme yapabilir, fotoğraf çekebilir ve görüntü kaydedebilirler. Su kaçakları, bazen ek yerlerindeki conta kaymaları, tam geçmeme ya da contasız geçme gibi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bazı durumlarda eğimsizlik ve tıkanıklık durumunda su kaçağının yeri net olarak tespit edilemez. Bu durumda bütün giderlerin değişmesi gerekebilir. Kamera sistemleri belirli çaplardaki boruların içini görüntüleyebilir. 50’lik pimaşın altında ve 100’lük pimaşın üzerindeki borularda farklı büyüklükteki kameralara kullanılır.

Gider Borusunda Kaçak Bulan Firma

Gider borusunda kaçak bulan firmalar son teknoloji cihazlar kullanarak sorunu çözmektedirler. Kameralı sistemle gider borularındaki kaçağı bulan firmalar hem teknolojiden hem de bünyelerindeki tecrübeli ustalardan faydalanırlar. Bu firmalar kamera ile atık su giderindeki kaçağı arayarak alt kat komşunuza damlayan suyun kaynağını kolaylıkla bulurlar. Atık su kaçağının tespitini yaptıktan sonra çok fazla maliyet çıkarmadan onarma ve tadilat işlemi yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın