Genel

İstanbul Atık Gider Su Borusu İçini Görüntüleme

İstanbul atık gider su borusu içini görüntüleme sistemleri ile artık firmalar pis su gider borularının içini rahatlıkla görebilmektedirler. Bu sayede atık su gider borularındaki problemlere anında müdahale ederek sorunu kökünden çözmektedirler. Kameralı görüntüleme cihazları her ebattaki gider borusunun içini görüntülenebilmektedir. Bunun yanı sıra boru içindeki arızalı bölge noktasal olarak tespit edilerek tamiri yapılabilmektedir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile pimaş borularının içindeki kırık ya da çatlak noktalar görüntülenebilmekte, atık su borularındaki tıkanıklıkların yeri kolaylıkla bulunabilmekte ve pis su borularının güzergâhları belirlenebilmektedir.

Ofset borular, zemin kayması ve oturması nedeniyle yıllar içinde oluşabilir, bu da boruların tıkanmasına ve sızdırmasına neden olur. Yerlerinden taşınırlarsa, evinizdeki su akışını etkileyebilirler. Bu, özellikle üç fitlik bölümlerde yapılmış ve beton ve kilden yapılmış eski borular için geçerlidir.

Alanın kazılması gibi büyük bir işi gerektireceğinden, bu sorunu düzeltmek için kesinlikle bir İstanbul tesisatçısını aramanız gerekecek. Yeraltında gerçekleştiği için ofset boruları bulmak bile bir profesyonelin yardımı olmadan zor olabilir. Boruların içindeki durumu keşfetmek için küçük kameralar gibi özel ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Gider Borusu Neden Tıkanır?

Sabun köpüğü olarak da bilinen sabun artığı, özellikle duşlarda , lavabolarda ve çamaşır armatürlerinde zamanla birikebilir. Olan şu ki, sabun köpüğü toplanıp diğer malzemelerle birleştikçe boruların çapını yavaşça küçültür ve yavaş drenaj veya yedekler oluşturur. Basınçlı temizleme, borularınızda biriken sabun kalıntılarını gidermenin en etkili yoludur.

Banyonuz tıkanırsa, gideri açmak çoğu zaman işe yarar. Bu işe yaramazsa, piyasada bulunan bir kanal temizleyiciyi de deneyebilirsiniz, ancak bu, özellikle tekrar tekrar kullanırsanız, borularınıza da zarar verebilir. Bir saç süzgeci korumasının kullanılması gelecekteki tıkanıklıkları önleyebilir.

Oyuncakların boruların tıkanmasının en yaygın nedenlerinden biri olduğuna şaşıracaksınız – yine de, eğer küçük çocuklarınız olduysa, o zaman belki de yaşamazsınız. Oyuncaklar ve diğer küçük nesneler oynayan çocuklar tarafından borularınıza girebilir. Bu nesnelerin yerinden çıkarılması için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacak büyük bir drenaj tıkanıklığına neden olma ihtimali vardır.

Tampon gibi kadınsı hijyen ürünleri, sıvıyı emdikten sonra yıkandığında orijinal boyutlarının 10 katına kadar büyüyebilir. Ayrıca tuvalet kağıdının tasarlandığı gibi parçalanmaz veya çözülmezler. Benzer şekilde, çocuk bezleri ve ıslak mendiller yıkanamayacak kadar büyüktür ve tıkanıklıklara neden olur, bu nedenle herhangi bir kağıt ürünü yıkamaktan kaçının ve bunun yerine çöpe atmayı tercih edin.

Atık Gider Borusu İçini Görüntüleme

Son teknoloji ürünü kameralı görüntüleme sistemleri ile pis su atık gider borularının içi rahatlıkla görüntülenebilmekte ve boru içinde tıkanıklığa sebep olan her türlü faktör belirlenebilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan bu maddelerin çeşidine göre robot cihazın ucuna takılan başlık ile pis su atık borusunun tıkanıklığı kolaylıkla açılabilmektedir. Atık pis su borularında sorun yaşıyor ve bu boruların içini görüntületmek istiyorsanız bu iş için profesyonel hizmet veren firmalardan yardım alabilirsiniz. Atık gider su borusundaki her tıkanıklık, tesisatta bir sorun olduğunun habercisidir. Bunu anlamanın en kolay yolu atık gider borusu içini kamera ile görüntüleme hizmeti veren firmalardan yardım almaktır. Bazen basit nedenlerden tıkanıklıklar oluşabilir. Bu nedenle atık gider su borusu içini görüntüleme yaptırarak sorunun kaynağına ulaşmak mümkündür.

Atık Gider Su Boruları Neden Tıkanır?

Atık gider su borularının tıkanmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında, gider borularının hatalı döşenmesi, yapım aşamasında ustanın borulara doğru eğimi vermemesi, gider borularının üzerindeki toprağın ağırlığı ile çökme yapması ve kırılması gibi nedenler sayılabilir. Bir de atık gider su borusunun kullanım hataları nedeniyle tıkandığı görülür. Klozetlere atılan suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları, tuvalet içine düşürülen bir cisim, hijyenik pedlerin ve çocuk bezlerinin tuvaletlere atılması, küvet, duş ve lavabo gibi yerlerde sabun atıkları ile dökülen saçların birleşmesi sonucu tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Mutfak lavabolarına dökülen atık yağlar ve bulaşık yıkanırken lavaboya dökülen yemek artıkları borularda tıkanıklığa neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın